735 Shares 1631 views

Kompresor – w … Opis urządzenia, charakterystyka, zastosowanie

Sprzęt sprężarka wykonuje całkiem konkretne zadania związane z dostarczaniem powietrza pod wysokim ciśnieniem. Mimo wąskiej specjalizacji takich jednostek, są one szeroko stosowane w sferze zawodowej i w prywatnych gospodarstwach domowych. Różnorodność cech, operacyjnych i funkcjonalnych pozwala w dowolnym celu znalezienia odpowiedniej sprężarki. To urządzenie, które może być również traktowane jako uniwersalne urządzenie do urządzeń pneumatycznych – najważniejsze, wybrać model z odpowiednimi specyfikacjami.

Ogólne informacje na temat sprężarek

Aby zrozumieć istotę agregatów sprężarkowych powinna określić zasady ich pracy. Urządzenia te wykonują dwa główne zadania – prasowanie i doprowadzania mieszaniny powietrza i gazu. W tym sposobie wykonywania tych zadań zależy od projektu. Na przykład, łopatki sprężarki – urządzenie, która spręża powietrze na skutek ich kontaktu z konstrukcją ostrza. W istocie, ten rodzaj sprzętu, który eliminuje dynamiczny silnik wibracyjny.

Nie ma innego podejścia do realizacji głównych zadań sprężarki, która jest używana w modelach typu objętościowego. Takie urządzenia są często wykorzystywane w rozwiązywaniu codziennych problemów, a także przemyśle drzewnym i meblarskim. Kompresor powietrza, przy czym wzrost ciśnienia odbywa się jako zmniejszenie zachowany poziom gazu.

Główne cechy urządzenia

Punktem wyjścia w doborze cech powinno być celem. Istnieją modele domowych i przemysłowych oraz wskaźniki operacyjne, które są dość daleko od siebie. Jednym z kluczowych parametrów podziału jest napięcie, przy którym sprężarka pracuje, – 220 V lub 380 V. Z reguły urządzenia domowe są zasilane z sieci 220 i modele przemysłowe wymagają 380 V. Innym ważnym elementem wydajności sprężarki – jest to maksymalne ciśnienie, z znamienny tym, że powietrze jest doprowadzane. Wartość ta jest zwykle 10 barów. Ale to nie oznacza, że urządzenie może być używane tylko z potencjałem szczytowym. Zazwyczaj działa ciśnienie robocze jest zmniejszona z 10 do 6 bar.

Następną cechą jest reprezentowana przez pojemności. Dla modeli krajowych zdolności zasilania standardowym zakresie od 1 do 2 kW. Ale warto pamiętać, że sprężarki – to dynamiczny sprzęt, którego działanie polega na wydatkowanie energii ze względu na części ciernych. W związku z tym, wskaźnik mocy wymagane minimum należy dodać od około 30% do zapewnienia niezbędnej pojemności rezerwy mocy.

W przypadku, gdy sprężarka jest stosowany?

Zakres stosowania sprężarek obejmuje prawie wszystkie obszary, w których stosowane pneumatyczna, wszelkiego rodzaju dysz i pistoletów natryskowych. Takie urządzenia są uzupełniane urządzenie do doprowadzania sprężonego powietrza w celu równomiernego nanoszenia farby, oleje i materiały ścierne. W szczególności, sprężarka elektryczna jest dość popularny wśród garaży personelu. Ponadto stosuje się nie tylko do stosowania w farbach i powłokach zabezpieczających, ale również do pracy w oponach, chłodzenia, napełniania butli, podczas wykonywania operacji czyszczenia, prania i tak dalej. D.

Sprężarki są również stosowane w dziedzinie przemysłu i produkcji. W takich przypadkach urządzenie może działać nie tylko akcesoria, ale także pełnoprawnym elementem przenośnika taśmowego w liniach montażowych lub przetwarzania.

typy sprężarek

Mamy już zauważyć, że sprężarki są klasyfikowane na podstawie prac, ale główny podział wskazuje na znaczne różnice strukturalne. Do tej pory, pas uwalnianiu, tłokowych, śruby i modelu samochodu. Pierwsze jednostki kategoria jest zasilany napędem pasowym, jak również przewiduje system chłodzenia oraz szczególnej ochrony przed przegrzaniem. Sprężarka tłokowa – to urządzenie gospodarstwa domowego, które ściska masy powietrza ze względu na tłok w cylindrze. Modele samochodów są kompaktowe rozmiary i są specjalnie zaprojektowane do pompowania opony, materace, łodzie, baseny i inne wyroby gumowe. Sprężarka śrubowa typ skupia się na długich sesjach roboczych. Z reguły są to profesjonalne urządzenia działające pod wysokim ciśnieniem.

Niezniszczalni

Zakup sprężarki, konieczne jest, aby myśleć z wyprzedzeniem niuanse swojej przyszłej pracy. Z pewnością potrzebne i dodatkowy materiał wraz z akcesoriami. W szczególności mogą to być elementy złączne, przewody i adaptery. To nie było konieczne przeprowadzenie remontów sprężarek już w pierwszych dniach stosowania, twórcy zalecają stosowanie oleju do smarowania specjalnej części ciernych. Producenci oferują również i wiele zaawansowanych rozwiązań, które zastępują tradycyjne podejścia do przepływu pracy technicznej. Na przykład w kręgach specjalistów stają się coraz bardziej popularne szybkozłączy, które zastępują system bagnetowe. Z takiego mechanizmu, użytkownik może podłączyć do sprężarki pneumatycznym za pomocą jednego kliknięcia.

Producenci i ceny

Sprężarki są sprzedawane przez największych firm-producentów maszyn budowlanych. Warto zauważyć takie marki jak Fubag, Daewoo i METABO, które tworzą segment bazowy. Remeza Firma oferuje wysokiej jakości modelu z szerokim zakresem funkcji. Ten kompresor, których cena może sięgnąć 100 tys. RUB. Prezentowane maszyny z Interskol «i» Żubr krajowych producentów „w niższym segmencie cenowym. Głównie tych urządzeń gospodarstwa domowego, których koszt wynosi 5-10 tys. RUB.

Eksploatacja i konserwacja sprężarek

Dużo w utrzymaniu zasobów pracy takich agregatów zależy od warunków pracy. Zastosowanie sprężarka może pracować tylko z czystym powietrzem, ponieważ wnikanie pyłów i zanieczyszczenia, które mogą spowodować uszkodzenie elementów technicznych nadzienia. Warto zauważyć, że styka się z ciałami obcymi pod wysokim ciśnieniem prowadzi do czynników, które sprawiają, że sprężarki naprawia nieuniknione. Odnosi się to również do stabilnych dostaw energii elektrycznej, awaria maszyny może być spowodowane nie tylko przerwy w sieci, ale również do nieprawidłowego obliczenia urządzenia elektrycznego. Jeśli chodzi o obsługę, to jest obowiązkowa do sprawdzenia oleju przed każdą operacją i wyczyścić filtr powietrza po użyciu maszyny.

wniosek

Wyjątkowość tego urządzenia jest to, że nie jest wyjątkowy, w stanie odgrywać swoją funkcję pełni. Inną rzeczą jest to, że istnieją różne warianty konstrukcyjne, która produkuje nowoczesne sprężarki. Cena, nawiasem mówiąc, zależy od parametrów technicznych i może wahać się od 4,3 do 150 tys. RUB. Jak uzasadnione koszty te – problem został rozwiązany indywidualnie. Jednak, jak pokazuje praktyka, zastosowanie kompresora do malowania samochodu jest tańsze niż płacenie za podobne usługi w wyspecjalizowanych warsztatach. Oczywiście, istnieją inne sposoby korzystania z tego sprzętu, który pozwoli zaoszczędzić z usług specjalisty.