123 Shares 7016 views

Co jest Rh-konflikt?

konflikt Rh jest związany z taką koncepcję jako czynnika Rh. Ten ostatni, jak wiemy, jest dodatnia lub ujemna. Nie kompromis. stosunek Rh oznacza się zazwyczaj w połączeniu z grupą krwi. On pozostaje stała w całym życiu człowieka.


Co jest Rh-konflikt?

Zjawisko to występuje najczęściej w drugiej ciąży. ciało pierwszej kobiety nie mają czasu, aby „znaleźć” w nowej sytuacji, a więc przeciwciała nie są produkowane w wystarczającej ilości, aby rozpocząć „wojny” dziecko z czerwonych krwinek. Rh-konflikt charakteryzuje walki krwinek z krwi matki dziecka. Występuje w obecności matczynych negatywny czynnik Rh. Jeśli ojciec Rh dodatnią, dziecko może mieć również pozytywny.

krwinki matki będą postrzegać dziecko jako obce lub wrogie, i, oczywiście, będzie starał się ich pozbyć. Czerwone krwinki są atakowane przez dziecko od matki przeciwciała, które przenikają przez łożysko. Stężenia bilirubiny we krwi dzieci jest produkowany, który sprawia, że skóra żółty. Stąd żółtaczka u noworodków. Ale najbardziej niebezpieczne ze wszystkich jest to, że substancja ta może być szkodliwe dla mózgu dziecka, podczas gdy czerwone krwinki dziecka stają się coraz mniejsze, ponieważ wątroba i śledziona starają się wypełnić luki, przyspieszając ich tempo pracy. W tym przypadku oba korpusy są zwiększone rozmiary. Ale nawet w ich mocy, by naprawić brak czerwonych krwinek. Oznacza to brak tlenu i w rezultacie poważnych naruszeń organizmie. Jeśli tym razem nie oprzeć, to zwiększa ryzyko poronienia. W najstraszniejszych przypadkach, dziecko wydaje zdiagnozowano wrodzoną wodogłowie, co prowadzi do śmierci.

Pierwsza ciąża matka nie jest jeszcze dostatecznie rozwinięte przeciwciała, więc konflikt Rh z drugiej ciąży ma ogromne możliwości rozwoju. Wiele zależy od tego, jak rozwiązać pierwszej ciąży. Jeżeli dostarczania, przeciwciała we krwi wytworzonego w wystarczającej ilości, 10-15 procent przypadków aborcji – 3-4%, podczas zabiegów medycznych, – 5-6%, z ciąży pozamacicznej – 1%. Dlatego częstość poronień i przepisów jest wprost proporcjonalna do produkcji przeciwciał we krwi kobiet.

Dziecko, ostatnia Rh-konflikt i przyszedł na świat, ma zwykle diagnozę z choroby hemolitycznej płodu rodzi się z anemią.

U kobiet z ujemnym czynnikiem Rh, są zarejestrowane w placówkach medycznych. Potencjał „negatywne” matka stanowić zagrożenie dla nich jest ustanowiony specjalny nadzór pracowników służby zdrowia.

W czasie ciąży, kobiety te często mają do oddawania krwi na obecność przeciwciał. Jest to dla liczby przeciwciał we krwi, lekarz może określić początek Rh-konfliktu. Wzrost ich liczby sygnalizuje początek „walki”. Lekarz ma wpływ na organizm kobiety z pomocą specjalnych narzędzi – anty-Rh immunoglobuliny. Szczepionka ta ma na celu zawierać przeciwciała przeciwko „ataków” na czerwonych krwinek dziecka. Anty-Rh immunoglobuliny mogą być podawane zarówno profilaktycznie, jak i podczas ciąży. Wymagana dawka szczepionki wstrzykuje się do krwi matki jest również w ciągu trzech dni po porodzie lub w inny upoważniony przez ciąży.

Ryzyko konfliktu Rh-powstaje tylko wtedy, gdy Rh ujemny matki i pozytywne – od ojca. W innych przypadkach, „opozycja” nie jest przestrzegana. Przynajmniej takie przypadki nie zostały zarejestrowane w praktyce.

Jeśli parę przeciwstawnych małp, nie należy porzucić szczęście być rodzicami. Pierwsza ciąża na pewno być rozwiązane pomyślnie. Z pomocą specjalistów medycznych i regularnych badań kontrolnych i późniejszej ciąży przyniesie pożądane i kochał dzieci.