777 Shares 3713 views

Kwas moczowy: wskaźnik dla kobiet dekodujących wynik analizy

Kwas moczowy oczyszcza narządów ze związków azotowych. Jest to sól sodowa, część osoczu krwi i płynu śródmiąższowego. Zawartość soli kwasu moczowego we krwi odzwierciedla równowagę ich syntezy i ich wykorzystania.

kwas moczowy, stawka dla kobiet

Ostatnio, dna moczanowa, które wcześniej były uważane za chorobę mężczyzny, stała się coraz zdiagnozowano u kobiet.

W zdrowym organizmie kwasu moczowego zawsze obecny. Norma we krwi kobiet charakteryzuje podejście do nasycenia, ale ze wzrostem jego skład procentowy soli kwasu moczowego zaczynają układać w naszych stawów, tkanki podskórnej i narządy wewnętrzne, powodując rozwój artretyzmu i zapalenia kości i stawów.

Maksymalne dopuszczalne wskaźników krwi u dzieci w wieku poniżej 14 lat uwagę na 0,12-0,32 mmol / l.

Norma kwasu moczowego u kobiet i mężczyzn są różne i mogą wynosić od 0,21 do 0,32 u dorosłych samców i od 0,18 do 0,38 u kobiet poniżej 60 roku życia. Wraz z wiekiem, ze względu na zmiany hormonalne, dane te są zwiększane.

Po osiągnięciu 60 lat normami wieku kwasu moczowego we krwi kobiet rośnie do 0,19-0,43 mmol / l.

Objawy nadmiaru kwasu moczowego

Oprócz wyników badań, rozwój choroby może wskazywać na pewne czynniki.

Dzieci często cierpią skaza, która wyraża się czerwone plamy na policzkach.
W dorosłej formie płytki nazębnej i kamienia nazębnego, istnieją szczególne ziarniniaki, stawy gęstnieć i pojawiają się bóle mięśni, osłabienie, szybkie zmęczenie.

Powody, dla zwiększenia zawartości soli kwasu moczowego we krwi

Zwiększenie ilości kwasu moczowego występuje zwykle z powodu osłabienia jego dyspozycji przez nerki lub przekraczającej jego produkcji ze względu na nadmierną zawartość w diecie produktów bogatych w puryny, które są tłuszczowych i słone mięso, ryby, jaja, język i wątroba, kawa, szczaw i inne kwaśnych pokarmów.

Rozpoznanie choroby

Hiperurykemia może być głównym objawem dny. Początkowy etap leczenia choroby często występuje bez widocznych objawów, możliwe jest diagnozowanie wyłącznie na podstawie wyników badań laboratoryjnych. Aby wyjaśnić przyczyny choroby, zaleca się także sprawdzenie ilości kwasu moczowego soli w moczu.

Przyczyny wzrostu soli kwasu moczowego we krwi

Podstawowym wrodzona giperurikimiya często jest związana z niedoborem enzymu metabolicznego zasad purynowych, co pociąga za sobą zwiększone wytwarzanie kwasu moczowego.

Wtórne postacie choroby przyczyną następujących powodów:

• zaburzenie czynności nerek;
• łuszczyca;
• wątroby i pęcherzyka żółciowego;
• choroby krwi (niedokrwistość, białaczka);
• niekontrolowanego alkoholu;
• sole metali ciężkich zatrucia;
• chemioterapia;
• Dieta z nadmiernym puryny lub niedobór składników odżywczych, na czczo;
• ostre formy choroby zakaźne;
• cukrzyca niewyrównana.

Stosowanie niektórych leków, również może mieć wpływ na zmianę ilości kwasu moczowego we krwi.

Istnieją przypadki, zwiększenie stężenia kwasu moczowego u kobiet w ciąży, powodując zatrucie.

Nie powinniśmy zapominać, że szybkość i wysoka zawartość kwasu moczowego we krwi – zmienne wartości dla różnych grup wieku i poziomu aktywności fizycznej.

Na przykład, starsze kobiety i sportsmenki wskaźnik jest zazwyczaj wyższa. Na wygaśnięciem funkcji seksualnych i zwiększonej aktywności fizycznej zwiększa się kwasu moczowego we krwi, wskaźnik dla kobiet w takich przypadkach są również uważane wyższe.

Najczęstsze powikłania giperurikimii – dna i rozwoju przewlekłego zapalenia stawów.

terapie

należy przystąpić do jej leczenia po zidentyfikowaniu przyczyn i skutków choroby. Często zmiana zawartości kwasu moczowego w surowicy wskazuje obecność procesów patologicznych w organizmie.

W początkowym stadium choroby może przyczynić się do ograniczenia w diecie produktów dieta purinosoderzhaschih. Być może stosowanie leków w celu złagodzenia stanu zapalnego i bólu w stawach i mięśniach.

Wysokie stężenie moczanu powoduje powstawanie piasku i kamieni, nawet w nerkach i pęcherzu. W takich rozwiązaniach, stosuje ścisłą dietę i leki, opóźniając jego powstanie i rozwój.

W sytuacji awaryjnej, gdy kamienie pokrycie światło moczowodu, wymagana jest operacja.

Kiedy jedzenie dieta nie pomoże, lekarz przepisze leki.

Tradycyjnie oferowane leczenie lekami „allopurinolu”, „Benzobromaron”, „sulfinpirazon”, „kolchicyny”. Bardzo często po zastosowaniu leczenia farmakologicznego krwi zmniejsza się kwasu moczowego, wskaźnik dla kobiet jest dopasowana.

Pamiętaj, aby utrzymać zalecany poziom cukru we krwi i moczu, aby wyeliminować ryzyko uszkodzenia nerek i naczyń krwionośnych, co może prowadzić do rozwoju dny moczanowej oraz zapalenia stawów.

Zasady soli pokarmowego zmniejszyć stężenie moczanu

Nadmierne spożywanie pokarmów proteinowych często powodują zakłócenie reakcji metabolicznych, zwiększone stężenie kwasu moczowego. Norma we krwi kobiet zostanie przekroczony, a w naczyniach krwionośnych pod skórą iw przypadku niedostatecznej czynności nerek rozpocząć jego sole osadzają się na narządach.

Aby uniknąć niepotrzebnego przyjmowania kwasu moczowego we krwi dietetycy radzą, aby zminimalizować w diecie tłustych ryb i produktów morskich, czerwonych mięs, podrobów i jaj. Dozwolone nietłusta kurczaka.

W celu utrzymania równowagi kwasowo-zasadowej powinny być możliwe do nasycenia warzywa menu głównie świeże.

Należy całkowicie wyeliminować ogórki, fasola, alkoholu, mocnej kawy i herbaty.

Proponuje do czystej wody pitnej i świeże soki.

Wiele kobiet próbuje schudnąć, zacząć stosować dietę nisko-węglowodanowych o zwiększonej zawartości białka. Przed użyciem tego rodzaju diety muszą mieć pewność, aby skonsultować się z lekarzem, aby sprawdzić funkcjonowanie nerek.

Jeśli zdecydujesz się zmniejszyć ciężar na zaleceniach Dieta Dukana, Kreml lub Protasov, starają się zachować pitnej reżimu.

Tradycyjna medycyna zaleca sok z brzozy, wywar z liści, żurawiny i brzozy i inne mikstury, które sprawiają, że organizm wydala kwas moczowy. Szybkość kobiet za pomocą płynu wynosi od 2,5 do 3 litrów dziennie.

Rozszyfrowania wyniki testu

W celu wykrycia choroby we wczesnym stadium i zapobiec jego rozwoju, potrzebują regularnych badań profilaktycznych przechodzące kolej rozszerzone badanie krwi.

Nadmiar próg kwas moczowy względem standardów jest sygnałem o możliwości wystąpienia dna, powstawanie kamieni pęcherza, zaburzenia krwi, niewydolności nerek.

Może to być tymczasowa zmiana, wskazując na zatrucie krwi ciąży, nadmiernego wysiłku, zwiększenie spożycia białek.

Mniej (hypouricemia) w stanie choroby Wilsona i zespół Fanconiego, niedobór kwasów nukleinowych w diecie.

Najbardziej kompletny zapis wyników badań i powołanie procedur leczenia muszą być przestrzegane.