699 Shares 8952 views

Obrzęk nóg w czasie ciąży – co z nim zrobić

Pojawiła opuchnięte nogi podczas ciąży – co z nim zrobić? Obecnie pastoznost kobieta w ciąży nie jest traktowane jako absolutny przejaw patologii, bo obrzęk może być w normalnym stanie. Faktycznie w okresie ciąży, występuje zwiększenie objętości krążącej krwi i zmiany kierunku płynu przewagą pozanaczyniowej kanału. Dlatego, obrzęk kończyn dolnych (37 tydzień ciąży) nie potrzebuje leczenia, z wyjątkiem gdy jest to objaw choroby.

Przyczyny wzrostu zewnątrznaczyniowym łóżku z kobietą w ciąży może być inna. Są to następujące stany chorobowe:

  • stan przedrzucawkowy (specyficzne komplikacją ciąży charakteryzuje się wzrostem poziomu ciśnienia krwi i pojawienia się białka w moczu, niebezpieczeństwo tego warunku jest to, że znacznie wzrasta konwulsyjne gotowości mózgu);
  • choroba nerek naruszona swoją funkcję filtrowania (w tym kontekście jest szczególnie istotne w rozwoju odmiedniczkowe zapalenie nerek – zapalenie pyelocaliceal niewydolności nerek);
  • choroby serca, które towarzyszy jej uszkodzenia (reumatyczne zapalenie mięśnia sercowego i choroba serca);
  • przewlekła niewydolność żylna , itp. d.

Jednakże, jeśli w czasie ciąży znacznie opuchniętych nóg, a następnie stworzyć kobietę komfort zalecany do ich leczenia. Aby to zrobić, należy przypisać następujące leki:

  • „Nerki herbata”;
  • "Kanefron";
  • "Ascorutin";
  • przeciwskurczowe.

Obrzęk nóg w czasie ciąży – co zrobić, jeśli patologii?

W przypadku pochodzenia patologicznego zespołem obrzęku jest pokazany trzyma dalsze badania w celu wyjaśnienia charakteru powstania obrzęków. Dlatego takie kobiety w ciąży pokazano wynajmu ogólnej analizie klinicznej moczu, USG układu moczowego, fetoplacental i elektroencefalograficznej t. D. Dalsze leczenie choroby obrzęku zależy na tle, które było przyczyną ich rozwoju. W rzeczywistości, ta terapia nie jest zespół bardzo edematous, to choroba, która objawia się w zależności od stanu. Leczenie powinno być niepełna. Coraz częściej mamy do czynienia z przedrzucawkowego, jednego z objawów, które są obrzęki nóg w czasie ciąży. Co zrobić w tym przypadku? Złoty standard leczenia jest powołanie terapii magnezowego. Badania naukowe wykazały, że siarczan magnezu ma pozytywny wpływ zarówno na ciało kobiety w ciąży i rozwijającego się płodu. Lek ten skutecznie uniemożliwia wystąpienie drgawek.

Zatem, obrzęk nóg w czasie ciąży (co z nim zrobić, eksperci wiedzą) powinny być postrzegane jako objaw podwójnie, ponieważ mogą one być wariantem normy lub patologii. Dlatego przeprowadzenie kompleksowego badania jest wymagane. W przypadku wyłączenia główne przyczyny zespołu obrzęku jest uważane za normalne. W tym przypadku, bez leczenia (oprócz znacznego obrzęku, które mogą zakłócić normalne życie kobiety w ciąży).