454 Shares 4354 views

Iris akwarela: Pięć prostych kroków

Jeśli dopiero zaczynają stawiać pierwsze kroki w tej dziedzinie, to trzeba dużo praktyki. W tym przypadku, kwiaty – najlepsza opiekunka, których natura może zaoferować. Po pierwsze, obraz kwiatów odświeży każdego wnętrza, a po drugie, nigdy taka piękna więdną (potrzebne jedynie sporadycznie odkurzanie), no i po trzecie, aby stworzyć wyjątkowe martwe natury czy tylko małe zdjęcia jest dość prosta. Proponujemy, aby nauczyć się rysować przysłonę. Akwarela dla tego kwiatu pasuje idealnie.

W początkowej fazie

Popatrz uważnie na kwiat irysa. To jest niesamowite i bardzo niezwykła roślina. Jej płatki są gry z różnych kolorach i koronkowy wzór przypomina spódnicy suknia balowa. Oczywiście, irys – rok król kwiatów.

W pierwszej fazie tworzenia obrazu, który będzie obecny tylko tęczówki (wykorzystanie akwarela jako głównego narzędzia), trzeba wybrać „siedzenie”. Najlepiej, kiedy można iść do łóżka i nieustannie kontemplować ulubionego Pączek, pokazujące wszystkie szczegóły na papierze. Jeśli nie masz takiej możliwości, jako przykład, oferujemy tutaj obraz przystojny biały z cytryną Midway.

Dlaczego warto korzystać akwarela?

Więc zdecydował się malować jak te kwiaty irysów. Akwarela jest dobre, że obiekt zostanie pokazane w jego najbardziej naturalnym wyglądzie. Przyjrzyj się uważnie z kwiatem. Na jej płatków nie ma wyraźnych linii, wszystkie odcienie, takie jak wylewanie jedna w drugą, pozostając białych. Efekt ten można osiągnąć jedynie za pomocą akwareli. Głównym sekret ich używania – trzeba pomalować na mokrej nawierzchni. Oznacza to, że pokrywa się z pierwszą warstwą papieru z niewielką ilością wody, a następnie dodanie barwnika do cieniowania do żądanego odcienia. irys akwarela zawsze będzie trochę niewyraźne i jednocześnie „naturalne”.

krok 2

Cóż, model określiliśmy, przygotowane wszystkie niezbędne narzędzia. Przypomnijmy, że potrzeba, aby utworzyć obraz: papier akwarelowy, szczoteczki (najlepiej dwa – cienkie i grube), szkła wodą i malować się. Akwarela rysunek tęczówki i stopniowo zacząć od szkicu.

Na papierze, ołówkiem, umieść zarysy kwiatów. Przyjrzyj się uważnie w jego pierwotnym obrazem i zaznaczyć na kartce wszystkich linii przejścia gdzie zmienić kolory. W przyszłości nie będzie mieszać farby, aby zapobiec „świetne miejsce.”

etap 3,

Zaczynają malować wzorca powinny być tło. Jeśli kopia kwiat-białe, jak w naszym przykładzie, należy użyć ciemniejszego koloru dla tekstur otoczenia. Dla innych irysów może wybrać odpowiedniego tła w innym kolorze. Nie zawsze będzie korzystne patrzeć zielony – jest to związane z trawy i zielonych letnich. A jeśli można utworzyć gradient w tle, począwszy od jasnozielonego, a kończąc na ciemnym jadeitu, twój obraz będzie grać.

Wziąć grubą szczotkę, zanurzyć go w wodzie i nie naciskając go zanurzyć w farbie. Spędzić kilka uderzeń wzdłuż pętli i powtarzamy proces, zmieniając za każdym razem, lub dodając nowy odcień. W granicach swoich uderzeń stworzy rozmyte tekstury. W ten sposób farba delikatnie wymieszano, tworząc gradientu.

Pozostawić na kilka minut do wyschnięcia.

krok 4

Jak widać, nie ma nic trudnego w jak malować tęczówkę akwareli. W następnym kroku należy rozpocząć tworzenie połowie. W naszym przykładzie jest to niezwykle miękkie i ma przyjemny słoneczny odcień.

Upewnij się, że tło jest suche dobrze. Teraz, gdy idziesz do bezpośredniego tworzenia kwiatka, nie trzeba do ciemnych kolorów tła włączony do białych koronkowych płatków.

Podczas tworzenia rdzenia, spróbuj użyć nieco inną technikę z akwarelą. Po pierwsze, czystej wody z mokrego papieru szczotki w obwodzie granice połowie. Teraz naciśnij trochę cienkiego pędzelka i rodzaj farby to żółty. Posypać w centrum miasta, a zobaczysz, jak farba krwawią się we właściwym kierunku. Zrobić kilka podobnych kroków. Upewnij się, że rdzeń out jest taka sama jak na zdjęciu.

Stosując tę samą technikę stosuje najjaśniejszy odcień niebieskiej farby. Pozostawić białe luki lub nieznacznie je przyciemnić. Pamiętaj, że najbardziej nasycony kolor jest zwykle bliżej środka, podczas gdy urządzenia peryferyjne powinny być prawie białe. W celu uzyskania go, należy wykonać zdjęcie, a następnie stopniowo akwarela irysy (remis nie jest tak trudne, najważniejsze – mieć przynajmniej trochę umiejętności artystycznych) otrzyma piękny i niepowtarzalny.

krok 5

Nadal wypełnienie wszystkich pustych przestrzeni farby. Nie spiesz się, płynne przejście od jednego do drugiego płatka. Pozwól wyschnąć części, w której zostały już zakończone.

Pamiętaj inną zasadę: pierwsza warstwa farby powinna być zawsze jaśniejsze. Po wypełnieniu całego obrazu, zobaczysz miejsca, gdzie musisz ciemnieją, a które wręcz przeciwnie, aby rozjaśnić.

Jeśli narysować biały kwiat, nie używać białą farbą, która jest dostępna w żadnym z palety akwareli. For You – odcienie niebieskiego, niebieski, liliowy, fioletowy i szary. pokochasz tęczówki. Akwarela – i to sam! – być w stanie zrobić to jako naturalne.

pręciki krosnach

W celu uzyskania środku pięknego życia, całkowicie suchy pędzel (można nawet użyć gąbki lub kawałka tkaniny). Suchy pędzel , usunąć nadmiar farby z miejsc gdzie są pręciki. Zrobić to samo z żyłkami na płatkach. Po wysuszeniu umieścić cienką szczotki konturów.

Zakończyć rysunku i szczegółowo powstaje. Teraz tęczówki (akwarela rysunek przedstawiony powyżej) może być umieszczony w ramie i powiesić na ścianie.