487 Shares 9320 views

Atrakcje Chabarowsk

Główną naturalną atrakcją na Dalekim Wschodzie jest ważną arterią transportu wodnego – rzeki Amur, który znajduje się nad brzegiem miasta Chabarowsk.


Ulubionym miejscem wypoczynku Chabarowsk i gości – centralny obszar, który może być uznany za unikalny zestaw architektury. Wśród zielonych drzew na powierzchni ośmiu tysięcy metrów kwadratowych znajduje się jeden główny fontannę i osiem małych, różne rodzaje lamp i nie mniej niż tysiąc hydraulikę.

kilka kościołów włączone atrakcji Khabarovsk.

Innokentievskaya kościół. Historia jego budowy jest związana z pierwszych osadników, którzy wylądowali na brzegu amurski, małej kaplicy zbudowanej z drewna. W latach siedemdziesiątych XIX wieku w miejscu o nazwie Mountain wojskowy został zbudowany drewniany kościół, który dał nazwę Innokentievskaya na cześć pierwszego biskupa Irkucka – patrona na Dalekim Wschodzie i Syberii, St. niewinny. drewno kościół w 1898 roku został zastąpiony przez kamień. W czasach władzy bolszewickiej, został przystosowany do pomieszczenia gospodarczego, jak również wiele innych rosyjskiego kościoła. W latach dziewięćdziesiątych XX wieku, został zwrócony do wiernych, a wrócił do tego, co pozostało z kościoła. Odzyskiwanie przeprowadzono w starych fotografiach

Katedra Wniebowzięcia NMP – oblicze miasta. Zabytki, takie jak ta, być może bardziej w mieście nie można znaleźć. Zbudowany w stylu średniowiecznym Psków-Nowogród Chabarowsk architekt Jurij Wiktorowicz Podlesnym, katedra jest prawdziwym klejnotem architektury miasta. Świątynia sięga czterdziestu metrów wysokości i posiada kaplicę poświęconą wczesnym męczennika chrześcijańskiego Tatiane a dwa kolejne strony. Katedra znajduje się w parku leśnym otoczeniu jednego z największych uniwersytetów w Chabarowsku. Te dwa tysiące lat tego wieku świątynia zaczęła odzyskiwać od zniszczenia trzydziestego roku ubiegłego wieku, a teraz świeci z jego kopułami katedry Wniebowzięcia

Atrakcje Chabarowsk obejmują Zbawiciela i Katedra Przemienienia – najwyższy budynek prawosławnego na Dalekim Wschodzie. Wysokość świątyni jest osiemdziesiąt trzy metry. Pierwszy kamień został położony na początku dwóch tysięcznej naszego stulecia. Katedra ma pięć kopuł i zbudował go na darowizn ludności Chabarowsk terytorium i środków różnych lokalnych organizacji biznesowych. W górnej części świątyni hali jest przeznaczony dla dwóch tysięcy ludzi, dolna pół tysiąca miejsc. W katedrze znajduje się na wysokim brzegu rzeki Amur.

Oprócz zabytków chrześcijańskich mają atrakcje Chabarowsk i zupełnie świeckie, na przykład:

– Park Murawjew-Amur. Jest godnym uwagi zabytkiem gubernatora generalnego Wschodniej Syberii.

– "Dinamo" parku.

– centrum rozrywki dla dzieci „Arlekin”.

– City park kultury i wypoczynku. Jurij Gagarin.

– Pierwszy stały Chabarowsk State Circus.

W Chabarowsku atrakcji zalicza się wiele zabytków takich jak:

– Monument Erofeyu Habarovu. Stworzony przez stulecia miasta, znajduje się na dziedzińcu.

– Pomnik Włodzimierza Lenina – dzieło sztuki początku XX wieku;

– Pamięci z wiecznym ogniem, stworzonego na cześć nie powrocie z II wojny światowej.

– „Black Tulip” – pomnik poległych żołnierzy-internacjonalistów.

Atrakcje w Chabarowsku, istnieje co najmniej kilkanaście różnych zabytków i pomników, a także wiele muzeów.

Muzea Chabarowsk – to artystyczny, archeologiczne, historyczne, historia wojskowości, historia i lokalne muzeum Amur ryby.

Na przykład, muzeum regionalne to wróble tygrysa Amur i szkielet krowy morskiej, a oryginały artystyczne posiada mistrzów renesansu. W salach wystawowych muzeum Chabarowsk można zapoznać się z wieloma ciekawymi eksponatami.