280 Shares 2028 views

Na Syberii, nie będzie dwóch nowych ogromny krater

Na zamarzniętej ziemi na Syberii dwa tajemnicze rozszczelnienie krateru pojawił się niedawno. Proces ten towarzyszył głośny blast beats i kłęby pióropusz dymu i ognia.


Naukowcy postanowili przejść do obszaru po miejscowy pasterz reniferów odnotowano ogromny wybuch, słup ognia i czarne chmury dymu w rosyjskim półwyspie Jamał, zgodnie z syberyjskiego Times.

Kiedy tworzą kratery

Uważa się, że jeden z kraterów utworzona na początku tego roku, a drugi – w godzinach porannych w dniu 28 czerwca. Drugi wybuch był tak silny, że nawet zapisane stacje sejsmiczne znajdujące się w sąsiednich wsiach i blisko pola gazowego lokalnym. Średnica otworu jest nowy około ośmiu metrów, a głębokość – nie mniejsza niż 20.

Krater powstał w odległości od 35 do 40 kilometrów na północ-zachód od Seyakha (Syberia). To był poinformowany przez miejscowego pasterza reniferów Michael Okoteto. Nie daleko od miejsca powstawania Herdera obozu krater Yakova vengo. W pobliżu obozu znajdował się na wzgórzu, i że eksplodował. W powietrzu przeleciał ogromne kawałki ziemi, a także dym i ogień. Eksplozja wzgórza zniknął.

wybuch metanu

Biorąc pod uwagę opisy świadków, lokalni naukowcy uważają incydent jako wybuchu metanu. W wielu obszarach arktycznego metanu uwięzionego w zmarzlinie. Jego topnienia – często w wyniku procesów naturalnych, które są zaostrzone pod wpływem człowieka – pozwala to gaz „wyciek” na zewnątrz. Jeśli metan jest przechowywany pod ziemią, może to spowodować wzrost ciśnienia i doprowadzić do wybuchu. W tym przypadku, nie jest jasne, skąd pochodzi ognia, chociaż ze względu na łatwy palności metanu, to nie powinno być dużo.

„Ten kawałek ziemi był całkowicie płaski dwa lata temu, jednak w 2016 roku, dorastał, a naukowcy widzieli to miejsce pęknięcia.” – mówi dr Aleksander Sokołow z Rosyjskiej Akademii Nauk. Nenets rdzennych mieszkańców powiedział badaczom, że widzieli ogień w zimie 2017 roku, ale może to oznaczać, styczeń-marzec lub nawet kwietnia. Innymi słowy, gdy eksplodował metan wciąż pokryte śniegiem.

Te eksplozje były wcześniej zarejestrowane na Syberii iw innych częściach Arktyki. Ostatnie badania, opublikowane w czasopiśmie Science, pokazał, jak część dna morskiego Arktyki są zamrożone w kratery, które zostały utworzone po wybuchu metanu.

potencjalne zagrożenie

Emisja metanu jest niebezpieczne nie tylko ze względu na jego złożoność prognozowania i eksplozji. Uważa się, że zwiększenie ilości metanu w atmosferze ma dramatyczny wpływ na zmiany klimatyczne. Na koniec, jest to gaz cieplarniany, jak CO2.