856 Shares 3137 views

Zbieranie informacji o osobie: cele, metody i odpowiedzialności

Ten artykuł opisuje zbiór informacji o osobie, dlaczego jest to potrzebne, w jakim celu jest, jaka jest ocena działań w zakresie prawa, a przykładem takiego działania w Internecie.

definicja

zbieranie informacji – jest systematyczne gromadzenie danych i ich późniejszego sortowania, sprawdź, przesiewania i niechcianych aplikacji w konkretnym celu. Takie działania mogą być wykonywane z różnych powodów i za pomocą różnych metod, czy to wyszukiwarka dla atakującego, dłużnik instytucje kredytowe lub długo martwy sławnej osoby do sporządzania jej biografii. Różnią się one również w drodze, i nie ma żadnych prawnych, wszystkie te szczegóły pogadamy.

policja

Pierwszą rzeczą, która przychodzi na myśl, gdy wyrażenie „w celu zebrania informacji o osobie” jest, oczywiście, policja i organy ścigania, które muszą się znaleźć sprawcę, w oparciu o fakty i cechy jego życia. Ale czasami takie działania mogą nosić i charakter prewencyjny, gdy dana osoba jest podejrzana i opłaty dla celów przeprowadzenia niezbędnych faktów z dowodami. Także zbieranie informacji nie może być dokonywane wobec konkretnej osoby, a jego otoczenie i rodzaj działalności w ogóle. To nie zawsze przyniesie pozytywne rezultaty, ale są sytuacje, w których takie metody w stanie zapobiec poważnym przestępstwa lub aktów terroryzmu.

przestępcy

Zbieranie informacji o osobie mogą być również prowadzone przez przestępców dla przyszłych ofiar. Najczęściej taki zaangażowany w różnych oszustw, aby w odpowiednim czasie, aby korzystać z informacji przechowywanych na ich korzyść. W ten sposób działał oszustów telefonicznych, którzy podając się za krewnych osoby z prośbą o wszelkich usług w zakresie pieniądza, na przykład, poinformował, że były one w konflikt z prawem i teraz pomóc im może być tylko duża suma, która należy do badacza lub opóźnić jej pracowników ,

Z całej dwuznaczności takiego systemu, podobnego do zbierania informacji na temat osoby, która ma przynosić owoce, jako oszust, korzystając z nagromadzonych informacji, to jest bardzo prawdopodobne, aby podszyć się pod inną osobę.

Metody te działają również w szpiegostwa przemysłowego, na rekrutację pracownika zajmującego znaczącą pozycję przy użyciu różnych nieprzyjemnych faktów i jego życie po prostu szantażowany.

prywatny detektyw

Innym obszarem działalności, w których musimy być w stanie zbierać i produkować informacje prywatne agencje detektywistyczne. W przeciwieństwie do tych samych organów ścigania w mediach są ograniczone i mogą działać tylko w określonym porządku. Więc pytanie, czy możemy przyciągnąć powodu nielegalnego gromadzenia informacji o osobie, prawnicy są odpowiedzialni – można. Ale do tego trzeba dostarczyć dowodów oraz fakt, że do dyspozycji masz dane, które można uzyskać karnych. Lub jeśli znajdziesz się przy słuchaniu w domu lub innych urządzeń lokacyjnych. Ale jak to mówią, nie jest złapać – nie złodziej. Ale często działają one zgodnie z prawem, ponieważ wtedy odpowiedzieć w sądzie w detektywów i ich przełożeni nie chcą i cenią swoją reputację.

Ale nadal, jeśli jesteś ofiarą szpiegostwa lub zdecydują się zaangażować w takie działania, jakie jest niebezpieczeństwo? Faktem jest, że zgodnie z nowym prawem, nielegalne zbieranie informacji jest karalne tylko grzywny dla osób fizycznych, oraz kwoty nim na wiele więcej, ale nie ma odpowiedzialności karnej osób prawnych. Ale tylko wtedy, otrzymanego materiału dowodowego, nie będzie podawane do wiadomości publicznej, albo będzie musiał odpowiedzieć na przestępcę.

Zbieranie informacji o osobie w Internecie

Obecnie trudno jest znaleźć kogoś, kto nie korzysta z Internetu. I najczęściej jest stosowany nie tylko do pracy lub studiów. Liczba użytkowników sieci społecznych rośnie każdego roku, a wszystkie one pozostawione tam swoje ślady w postaci zdjęć z geo-tagów lub zwykłego tekstu, co robią lub zamierza zrobić. Więc dla osoby, postawił sobie za cel, aby dowiedzieć się czegoś o innych w Internecie, to nie będzie działać. Pod warunkiem, że celem celowo ukryć informacje o sobie lub zakłóca ich.

Sposoby gromadzenia informacji o osobie są bardzo szerokie, począwszy od rodzaju bezprawnym zamachom ich komputer ze złośliwymi wirusami szpiegować, przechwytywanie ruchu lub tarcie w zaufanie udawać atrakcyjne dla płci przeciwnej. Często jednak nie jest to konieczne, a przy użyciu konwencjonalnych metod inżynierii społecznej, można dowiedzieć się dużo. A nawet jeśli to jest zrobione ze złośliwości, aby udowodnić to ostatnie jest trudne, ponieważ on sam wykładał podzielić faktów o sobie.

To samo odnosi się do realnego świata. Jest absolutnie usługi prawne, przez które można dowiedzieć się wiele przydatnych informacji. Z książek telefonicznych w Internecie i kończących komorników. Jednak musi mieć dane o paszportach z człowiekiem i karczma.