273 Shares 3318 views

Percepcja i uczucie

W naszym świecie, istnieje tak wiele bodźców. Oni z kolei działają na tych organów, które są odpowiedzialne za różne uczucia. Generalnie pierwotnie bodźcem ma wpływ na nasze tkanki nerwowej. Efektem jest pobudzenie, które następnie zostaną przeniesione do ludzkiego mózgu. Wszystkie te procesy prowadzą do tego, że ludzie zaczynają czuć dźwięku, ciepła i dotyku, a wiele więcej. To znaczy, że to uczucie jest najbardziej podstawowe procesy typu psychologicznego, wynikające z interakcji pomiędzy bodźcem a organ zmysłu. Ponadto uczucie – to przede wszystkim materiał, na których można stworzyć bazę do poznania świata przez człowieka.


Trudno jest odróżnić czucia i percepcji. Jeśli mówimy o percepcji, że w tych słowach jest procesem o charakterze psychologicznym, co oznacza, że każda osoba może po prostu sobie sprawę, co się dzieje wokół niego. Można to zrobić tylko na podstawie pracy jego zmysły, jak w pierwszym przypadku.

Uczucie różni się od percepcji? Mówi się, że to rozróżnienie jest nieco sztuczny, lub, jak mówią eksperci logiczne zalecane. Nie myśl, że nasza percepcja jest przede wszystkim zależny i składa się tylko z wrażeń. To nie jest prawda. W tym przypadku byłoby to możliwe, aby spróbować rozłożyć tzw postrzeganie na dwie części: samoocena i sensację. Jednak, aby to zrobić, to po prostu niemożliwe, ponieważ wszystkie te procesy są bardzo złożone. Odzwierciedlają one całą psychikę danej osoby w momencie ludzkich etapach rozwoju tego procesu.

Człowiek nie jest w stanie „sens” i „czuć” tonu, kolor i ból. Jednak jest to prawie zawsze widzi na przykład konkretny niebieski lub zielony obiekt, postrzega lub nawet poczuć prawdziwy ból. Jednocześnie należy stwierdzić, że żaden z majątku pewnej rzeczy w izolacji nie ma wpływu na ludzi. To z tego powodu nie mówi o uczuciach io postrzeganiu coś.

Jeśli mówimy o przesłanek jakiejkolwiek percepcji, to jest, jak to już zostało powiedziane, lub rośliny strączkowe, na przykład bodźce. Działają one w żaden sposób na nasze zmysły. Ponadto władze te mogły podjąć tego rodzaju impulsów, nie tylko przez bezpośredni kontakt z przedmiotem, ale w pewnej odległości. Dlatego bodźce można podzielić na pilocie lub kontakt. Sensation i postrzeganie zmienia się w zależności od stanu osoby. Na przykład, pod hipnozą, ludzie czują mniejszy ból, trudno dostrzec rozmowy, słowa, nie reagują na dotyk, i tym podobne. W tym stanie osoba może być czymś inspirować. Następnie działania zmysłów zmienia się dramatycznie. Hypnotic nie reaguje na jego mimikę przeszywającym jego skóry, zastrzyki, gesty bólu i tak dalej. Zatem osoba, pod hipnozą to wszystko czuje, ale nie pokazuje te uczucia w gesty, na przykład.

Czasami ludzie mają zmianę ich postrzegania. Specjaliści nazywają ten stan iluzji. Zdarza się to często w dowolnych sytuacjach stresowych, gdy organizm znajduje się pod silną presją. Prawdopodobnie każdy wie, że w czasie pogrzebu postanowiła zamknąć gęstą sieć wszystkie lustra w mieszkaniu zmarłego. Jednak niewielu podejrzanych o to, co jest naprawdę. Chodzi o to, że ludzie mogą je zobaczyć nie tylko zmarłych, ale nawet diabeł, diabeł, i tak dalej. Jest to rodzaj iluzji, co jest spowodowane głównie ponury i autosugestia. Jeśli, na przykład, aby usunąć swoje odbicie w lustrze na taśmie wideo, a następnie na niego w wyniku jakiejkolwiek zmiany w ogóle nie będzie. Warto więc wspomnieć, że przedmiot nie zakłóca gdy jest on wyświetlany. Jednak zniekształcony go bezpośrednio do ludzkiej świadomości.

Jak już wspomniano powyżej, uczucie i percepcja – to nie jest to samo. Jednak rozróżnienie tych pojęć jest niemożliwe. Każdy człowiek może dowiedzieć się więcej o tym uczuciem i percepcji. Psychologii i psychologów są zaangażowane w podobnych sprawach przez długi czas.