769 Shares 4204 views

czy plaster jest skuteczny na oparzenia? Rodzaje plastrów oparzeniowych

Wszelkie uszkodzenia skóry, w tym oparzenia, wymaga odpowiedniego leczenia. szkoda lekceważenie nie może, ponieważ istnieje duże prawdopodobieństwo zakażenia patogenami, które pogorszy tylko sytuację i przedłużyć proces odzyskiwania. W leczeniu zaleca się użyć okład na oparzenia, które można kupić w aptece. Taki wyrób medyczny, aby stymulować naskórka procesu regeneracji.

Co jest lekarstwem?

Plaster – obowiązkowy element każdego zestawu. Zazwyczaj jest stosowany w różnych zmian skórnych. Nie każdy wie, że podobne urządzenie zostało opracowane do leczenia oparzeń. Plastry takie mogą być używane, jeśli pacjent pali pierwszego i drugiego stopnia.

Działanie Burns plastra na podstawie przyspieszenia gojenia się rany, gdy tworzenie wilgotnych warunków, w których komórki naskórka namnażania się szybko i są laminowane na siebie. Nie jest konieczne, aby porównać to do tradycyjnego plastra, nie przeznaczone do ciężkich przypadkach.

Palić załatać każdą markę zawartych w rynku farmaceutycznym jest wykonana z materiału high-tech, która jest impregnowana specjalnym narzędziem. Po zetknięciu się z uszkodzonej powierzchni materiału szybko wchłania wysięk z rany wydzielany i przekształca je do postaci żelu. Ostatnio sprzyja gojeniu uszkodzonego naskórka.

Plastry do leczenia oparzeń: Jakie są zalety?

Urządzenie do leczenia oparzeń ma kilka zalet:

  • Ułatwia dyskomfort;
  • Ma nieznaczne działanie chłodzące;
  • przyspiesza regenerację uszkodzonych skóry właściwej;
  • jest woda;
  • To tworzy wilgotne środowisko;
  • zapobiega zakażeniu;
  • Nie powoduje podrażnień i alergii;
  • To nie przywiera do rany;
  • łatwo usunięte, jeśli jest to konieczne.

Przed rozpoczęciem korzystania z plastra z poparzeniem, należy zapoznać się z instrukcją obsługi.

Popularne plastry burn

Najbardziej znane są te spalić łatek jako "Branolind", "Silkoplast", "Voskopran", "Parapran", "Gelepran" i Kosmos Hydro-Active. Wszystkie te narzędzia mają warstwę żelu i zapewniają dobrą oddychalność.

Każdy ma swoje średnie wskazań i zaleceń. Dlatego też, przed zastosowaniem należy uzyskać fachową poradę i zobaczyć adnotacji.

Kosmos Hydro-Active

Kosmos Hydro-Active – Band-Aid niemieckiej produkcji oparzeń. Środki mogą być stosowane do leczenia oparzeń w dowolnym miejscu na ciele. Plaster ma prostokątny kształt. Po przyklejeniu do powierzchni rany tworzy „drugą skórę”, przez co rozpoczyna się wchłania wysięk i tworzenia żelu.

Każdy pakiet zawiera 3 plastra. Koszt takich urządzeń waha się od 320-350 rubli.

Plaster z „Branolind” oparzenia

Najbardziej znanym Tajne tynk jest „Branolind”. Wchodzi on w formie bandaży tkaniny bawełnianej, które są duże komórki. Powinien on być stosowany do różnego rodzaju uszkodzeń skóry: rany, oparzenia, skaleczenia. Narzędzie jest popularny w dermatologii i chirurgii plastycznej.

Plaster z oparzeniami balsam peruwiański impregnowane – narzędzie używane do pielęgnacji i oczyszczania skóry. Substancja jest antyseptyczne, przeciwzapalne edematous działanie. Balsam peruwiański mogą znacznie zmniejszyć ryzyko wystąpienia blizn. Również ten składnik jest zawarty w plastrze branolind (1 mg) oczyszcza się olejem, wazelina, gliceryna i cetomakrogol.

„Branolind” jest efektywnie wykorzystywane do eliminacji zapalenia powierzchni rany, wysięk odpływ przyspieszenia i ułatwienia regeneracji skóry. Bandaże są hipoalergiczne i odpowiednie nawet dla wrażliwej skóry.

Jak korzystać?

Powierzchnia kleju tkankowego pokryte warstwą papieru. Wstępnie należy zmierzyć i wyciąć odpowiedniej wielkości, a następnie usunąć folię ochronną i tkanina nakładki bandaż do uszkodzenia skóry. Co 2-3 dni należy zmienić plaster.

Po zastosowaniu oparzenia patch „Branolind” uważa się za szczególnie efektywne. Eksperci zalecają go używać na wszystkich etapach leczenia. Narzędzie posiada wystarczająco długie działanie przeciwbólowe (około 40 godzin). Balsam peruwiański łata nie powinny być stosowane, jeżeli istnieje alergia lub nietolerancja na składniki.