714 Shares 4988 views

Shelley Winters: biografia, życie osobiste, kariera

gwiazda Hollywood 50-tych ubiegłego wieku, Shelley Winters za jego ponad pięćdziesięciu lat swojej kariery w Hollywood, w teatrze otrzymał dwa „Oskary”, w „Emmy” i „Złoty Glob”. Ponieważ pracował najlepszych reżyserów (Stenli Kubrik, Roman Polanski, Sydney Pollack), partnerzy w zestawie były te same gwiazdy, jak ona – Burt Lancaster, Kurt Russell, Elizabeth Taylor i jej współlokatora w Actors Studio – Merlin Monro.


Ta sama aktorka porównuje swoje życie z długim skalistej drodze z gett Brooklynu do luksusowego apartamentu w Nowym Jorku, dwie najważniejsze nagrody filmowe, trzy domy w Kalifornii, cztery udane przedstawienia, pięć impresjonistów, sześć futra norek i 99 filmach.

Shelley Winters: biografia

Aspirującego aktorka urodziła się 18 sierpnia 1920 roku w St. Louis (Missouri) w twórczy rodziny. ojciec Shelley projektował odzież męską i jego matka pracowała jako piosenkarka. Kiedy miał trzy lata, jego rodzina przeniosła się do Nowego Jorku, a po sześciu latach jej ojciec został skazany za podpalenie. W swoich wspomnieniach, aktorka powiedział później, że w tym okresie spadła ona na oślep w świecie fantasy, który pomógł jej w zawodzie aktorskim. Ona regularnie pominąć szkołę ze względu na wizyty w produkcjach na Broadwayu.

Kiedy odbyła ogólnopolskich przesłuchań w poszukiwaniu aktorki zagrać Scarlett w „Przeminęło z wiatrem”, była nastolatką. Pożyczanie jego starsza siostra i obcasy zwiększając poduszki z pierza piersi, Shelley Winters udał się na casting. Został on następnie kierowany przez Dzhordzh Kyukor kazał jej iść do szkoły aktorskiej i stał się sławny w Nowym Jorku.

Odbieranie wykształcenie średnie, zaczęła pracować w fabryce szycia i uczęszczał do szkoły aktorskiej wieczorem, a także kursy Charlza Loutona i legendarne Actors Studio na Manhattanie.

aktorka kariera

Shelley Winters działając debiut odbył się w wieku dwudziestu trzech lat w filmie „Co za kobieta!”. Ale sława przyszła do niej po roli ofiary w filmie o tym samym Dzhordzha Kyukora „Podwójne życie”, w kinach w 1943 roku. To było po filmach „Winchester '73” oraz dramatu „The Great Gatsby”, która otworzyła jej drogę do Hollywood. Osiem lat później, w 1951 roku wystąpiła w tytułowej roli w filmie „A Place in the Sun” i otrzymał swoją pierwszą nominację do Oscara za „” dla najlepszej aktorki. Nagroda poszła do innego kandydata, ale zwrócił uwagę na osobę dyrektorów i jest mocno zakorzeniona w amerykańskim przemyśle filmowym.

50 lat ubiegłego wieku wykazały jej zdolność do pełnego, aktorka zagrała dużo było w zasięgu wzroku, a w kolumnie plotek. W 1960 roku dostała swoją pierwszą „Oscara” za drugoplanową rolę w filmie „Pamiętnik Anny Frank”. Równolegle z pracą w filmie Shelley Winters aktywnie przeprowadzone na Broadway. Drugi „Oscar” otrzymała w 1966 roku i ponownie za drugoplanową rolę w filmie „A piece of the blue”.

W ciągu 70 lat jego najbardziej zauważalną pracy był film „Tragedia Posejdona” (kolejna nominacja do Złotej Statuetki, rama z filmu na zdjęciu powyżej) i skierowane w teatrze – „Noc Iguany” PLAY Widz wie następną dekadę, aktorka głównie telewizji i projektów autobiograficznych i opublikował swoją książkę. S. Winters ma swoją własną gwiazdę na Hollywood Walk of Fame.

życie osobiste

Uroczy, wesoły i nigdy nie stracić serce, to jest aktorka wspomina nie tylko publiczność, ale także naszym kolegom, liczne wywiady. Była uwielbiana przez mężczyzn. W prasie co jakiś czas były artykuły o powieściach aktorka najpiękniejszych aktorów w Hollywood: Klark Geybl, Robert De Niro, Marlon Brando, Burt Lancaster. Shelley Winters żonaty (zdjęcie – tekst) był czterokrotnie. Pierwsze małżeństwo było wcześnie i zaczął w czasie drugiej wojny światowej, a zakończył w 1948 roku. Wybrany aspirująca aktorka stała się wojskowy – kapitan M. P. Meyer. Chciał silną rodzinę i żonę „domowy”. Ostatnio było to absolutnie niemożliwe w świetle pomyślnie rozwijającej się karierze aktorki Hollywood. Pierścionek zaręczynowy dano im, S. Winters nosił aż do śmierci. Drugi mąż był słynny włoski aktor i reżyser Vittorio Gassman (na zdjęciu poniżej). W małżeństwie, para miała dziecko. Dziewczynka o imieniu Victoria otrzymała zawodu lekarza i ma dwoje dzieci. Trzeci mąż Winters – US aktor Entoni Franchoza, znany widzom z filmu „Kapelusz pełen deszczu”.

Z jej czwarty mąż Jerry Defordom aktorka mieszkała razem przez 19 lat, ale oficjalnie małżeństwo było kilka godzin przed śmiercią w Centrum Rehabilitacji w Beverly Hills. Zmarła w wieku 85 niewydolności serca.

„Miejsce w słońcu”

Malowanie „A Place in the Sun” przyniósł aktorka pierwszą nominację do prestiżowej i popularne. Film oparty jest na powieści „American tragedii” T. Dreiser i jest zawarte w krajowym rejestrze. Jest to opowieść o miłości i zimnej kalkulacji. Facet podniósł w purytańskiej stylu, przyjść do pracy w mieście. To pomaga mu uzyskać wuja pracy, ale stawia warunek – nie powieść ze współpracownikami. Jednakże związek stało, a młody człowiek szybko stygnie i znajdzie pani wysokiej społeczeństwa. Obawiając się złego rozgłosu i zagrożeń dla byłej dziewczyny, postanawia ją zamordować.

„Pamiętnik Anny Frank”

„Diary of Anne Frank” – dramatyczny filmu, którego fabuła oparta jest na pamiętniku dziewczynki z rodziny żydowskiej, która zaprowadziła czasie okupacji Holandii. Tragiczna historia rodziny i oczy dziecka cały naród. S. Winter dla aktorki drugoplanowej otrzymał „Oskara”. Po obiecał podczas ceremonii przenieść pomnik z „Anne Frank” muzeum, to zrobił to 16 lat później.

"A piece of the blue"

Kompleks charakterystyczna rola w dramacie Shelley Winters Gaya grina godnych uwagi widzów i „kawałek niebieskiego”, za którą otrzymał drugi „Oscar”. Jest to dramatyczna opowieść o niewidomej dziewczynie, która cierpi z powodu przemocy domowej i jej African-American znajomego w dorosłego mężczyzny.

Trzy zespoły, które zostały omówione powyżej – to tylko ziarno kreatywności i dziedzictwa Shelley Winters, filmów, które stały się kluczowymi epizody kariery, ale istnieją inne, nie mniej interesujące. Grała głęboką rolę, unikając samolot i prymitywne na ekranie. Genialny talent i osobowość jasny aktorka zawsze pozostanie w historii światowego kina.