136 Shares 9758 views

Ból w nadbrzuszu: możliwe przyczyny

Jadąc do lekarza, pacjenci często skarżą się na ból w nadbrzuszu. Takie uczucia z pewnością czuł każdy. Przyczyny tej dolegliwości mogą być bardzo różne.


Pomówmy najpierw o bólu w górnej części brzucha po prawej stronie. występują one znacznie częściej niż w innych dziedzinach kosztem bycia w tej dziedzinie takich ważnych narządów jak wątroba i woreczek żółciowy. Ponadto w okolicy brzucha po prawej stronie jest częścią jelita. Jeśli któryś z tych organów okazało się kontuzji lub choroby, ból nadbrzusza.

uszkodzenie wątroby

niewydolność serca, zakażenie, środki chemiczne powodują obrzęk wątroby i powoduje ból ciągnąc charakter czuje głęboko w środku, a nie na powierzchni. W tym przypadku dyskomfort utrzymuje się stale.

Klęska pęcherzyka żółciowego

Kamienie w tym ciele, złe wątroby, infekcja może wywołać ból w nadbrzuszu. Ból, w odróżnieniu od tych, które występują w wątrobie, charakteryzuje się intensywnością powodować nadmierne pocenie się, a nawet nudności.

choroba nerek

Jak wiecie, nerki znajdują się po obu stronach, a więc w przypadku ich bóle spowalniającego występują najczęściej w plecy. Jednak z prawej choroby nerek, powstawania owrzodzeń w nim, kamienie, ropień, skrzep krwi może wystąpić ból w górnej części brzucha po prawej stronie. Jeśli przyczyną nieprzyjemnych doznań idą z nerki kamienie są małe, ból może być bardzo bolesne, napadowy i promieniować do pachwiny.

zapalna choroba jelit

Jeśli ta część jelita, który znajduje się w prawej części brzucha staje się stan zapalny, ból osoba ma w tej dziedzinie. Podobne zjawisko występuje rzadko. Przypomina skurcze trwające kilka minut, zatrzymuje się, a następnie powtórzyć. Wraz z tym mogą występować nieprawidłowości w jelitach jak zaparcia lub biegunki.

Ból lewej górnej części brzucha

W tym obszarze są śledziony, żołądka i przewodu pokarmowego. Śledziona do powierzchni ciała znajduje się wystarczająco blisko. Jeżeli w wyniku upadku ze wzrostem ciała, nie jest rozciąganie kapsułkę, która powoduje ból. Dyskomfort ból może nastąpić w żołądku, w wyniku jej podrażnienia błon śluzowych w wyniku nieprawidłowego odżywiania spożycie alkoholu, dyspepsji funkcjonalnej. Gdy ból w górnej części brzucha po lewej stronie jest zapisany więcej niż jeden dzień, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem – warunek ten może być oznaką choroby wrzodowej lub nawet raka żołądka. Ale nie bójcie się tych chorób są diagnozowane zbyt często, najprawdopodobniej masz rozwiniętą żołądka. Ponadto, dyskomfort w jamie brzusznej na lewo, może spowodować zgromadzone w gazów jelitowych.

Patologia trzustki

Poprzek górnej części jamy brzusznej rozciągnięty trzustki, zapalenie, które może prowadzić do bólu, w lewym i środkowym i prawym obszarze brzucha. Jego strata powstaje na skutek wzrostu guza, po wystawieniu na działanie toksyny w wyniku wieloletnich leków steroidowych i diuretyków. Ból w nadbrzuszu w takich przypadkach dość ostre, głębokie, towarzyszy wzrost temperatury i nudności.