453 Shares 9400 views

Słynny amerykański prezydent Abraham Lincoln? Memorial w Waszyngtonie, opis, historia, informacje o podróży

Abraham Lincoln – jeden z najbardziej znanych amerykańskich prezydentów. To on doprowadził rząd w czasie wojny domowej i wygrał go, kładąc kres do niewolniczej pracy i legitymizującą równość i wolność wszystkich obywateli. Dziś nie tylko Amerykanie, ale również przez przedstawicieli wielu innych narodów wiedzieć kto Lincoln. Pamięci szesnasty prezydent Stanów Zjednoczonych jest jednym z kultowych atrakcji Waszyngtonu i będzie ciekawe do zbadania każdego turystę.


Historia powstania

Lincoln zrobił wiele dla pomyślności swego kraju i narodu amerykańskiego. Aby utrwalić pamięć o tej wybitnej postaci politycznych została przyjęta w 1867 roku. Jednak, z różnych powodów, początek budowy wspaniałego kompleksu tolerowane i przełożone kilka razy. W 1913 roku, w końcu wybrał miejsce na budowę i zatwierdzenia projektu. Pierwszy kamień węgielny położono w rok później. W 1922 roku otwarcie. Podczas ceremonii z udziałem syna wielkiego prezydenta – Robert Todd Lincoln. Pamięci okazało imponujące i bardzo piękne. Dziś jest popularnym celem turystycznym. Oficjalnie jest prowadzony przez National Park Service.

Opis Atrakcje

Autor projektu – Genri Bekon, architekt poproszony o wykonanie Pamięci w tradycji starożytnych świątyń – z kolumnady i innych elementów charakterystycznych. Do budowy tego wspaniałego budynku został użyty został przywieziony z Indiana wapienia i marmuru, wydobywany w stanie Kolorado. Fasada budynku jest otoczony przez 36 filarów – czyli ile państwo była zjednoczona na dzień, kiedy Lincoln zmarł. Kondolencje – jest nie tylko znakiem wybitnego polityka pamięci, ale także symbolem równości wszystkich członków narodu amerykańskiego i swobód obywatelskich. Na ścianach budynku można przeczytać nazwiska 48 stanach Ameryki (tak jak były w momencie zakończenia). Później były dwa: Hawaje i Alaska – stany, które przystąpiły ostatni, więc są one wymienione na osobnej płytce.

Pomnik wielkiego prezydenta

Należy zwrócić uwagę nie tylko na wygląd pomnika. Wewnątrz niej znajduje się ogromny posąg Abraham Lincoln. Rzeźba jest 5.79 m, a całkowita masa – 175 ton. Prezydent jest przedstawiany w pozie siedzi w wygodnym fotelu. Jego twarz jest włączony do Kapitolu i Washington Monument. Różne legendy miejskie interpretować ten fabularny rzeźbiarski inny skład. Jednak najczęstszą wersja, Lincoln spokojnie i starannie rozważa dane budowlanego, bez żadnych jasne wyrażanie uczuć. Wewnątrz pomnika są także dwie tablice, jedna opublikowane przemówienie prezydenta podczas inauguracji, a drugi – odwołanie po bitwie pod Gettysburgiem. Przestrzeń wewnętrzna pomnika jest ozdobiona freskami, co odzwierciedla życie i osobistych przekonań wielkiego polityka.

Interesujące fakty i legendy ludowe

W niektórych wersjach, pomnik Lincoln nie jest łatwe. Zarzuca się, że z tyłu Prezesa wyciąć twarz generała Roberta E. Lee, patrząc na dawnym domu i teraz cmentarza. Popularny i inne poglądy, według których ręce Lincoln pokazuje swoje inicjały w języku migowym. Przedstawiciele National Park Service oficjalnie zaprzecza te legendy miejskie. Tymczasem, rzeźbiarz, który stworzył ten pomnik naprawdę własnością amerykańskiego języka migowego i może dać w ręce Prezesa żądaną pozycję.

Jak dostać się do Lincoln Memorial?

Dziś jest jednym z głównych symboli wolności i równości wszystkich ludzi w Ameryce jest otwarty dla wizyt turystycznych przez cały rok. Pamięci znajduje się w National Mall w Waszyngtonie, a podczas jego wizyty można zobaczyć inne ważne cele. Bardzo blisko do tego pomnika jest słynny basen musujących. Dokładny adres atrakcją 2 Lincoln Memorial Circle Washington, District of Columbia 20037, Stany Zjednoczone. Jeśli nie są zaznajomieni z USA, wiedzą, że to wystarczy, aby dostać się do Waszyngtonu i poprosić każdy lokalny gdzie Lincoln Memorial. Uwaga: W dzień jest zbyt wielu turystów. Jeśli chcesz, aby w pełni doświadczyć wielkość pomnika i być sam na sam ze swoimi myślami, przyjść wcześnie rano lub po zachodzie słońca. Nocą, majestatyczny pomnik jest oświetlony i wygląda zupełnie inaczej niż w ciągu dnia, w jakiś tajemniczy sposób.

Czy wszyscy Like Lincolna (Waszyngton)?

Amerykańscy obywatele szczególnie wrażliwe na historii państwa i wybitnymi postaciami minionych lat. Wszyscy studenci zaszczepić głębokie poczucie patriotyzmu oraz specjalny stosunek do polityków. Abraham Lincoln (pomnik dedykowany do niego, od dawna uważany za jednego z najważniejszych symboli Waszyngtonu) jest również dla ludzi jednego konkretnego prezydentów, którzy wnieśli znaczący wkład w dobrobyt kraju. Jednak pomimo powszechnej miłości i szacunku, głównym zabytkiem 16. kierownika państwowej, najwyraźniej nie każdy lubi. Lincoln pamięci dwukrotnie poddano Zmachy wandali. Po raz pierwszy został namalowany tylnej ściance, a drugi raz farba wylewa stóp posągu. Osoby uznane za winne w tych przypadkach, nie były w stanie odpowiednio wyjaśnić swoje motywy. Ten incydent podburzyli publicznej, większość praworządnych obywateli USA byli oburzeni i miesza. Pamięci jest uważany za jeden z symboli narodowych i podobnie jak większość mieszkańców Waszyngtonu.