756 Shares 4980 views

CyberKnife: Oznaczenia i cechy leczenia

Cyber Knife – radiochirurgicznego zautomatyzowanej instalacji, który jest stosowany do leczenia nowotworów złośliwych w mózgu, wątrobie, kręgosłupa, a także guzów łagodnych. Procedura leczenia cyber-noża prawie żadnych przeciwwskazań i towarzyszy minimalnych skutkach ubocznych.


Zasada działania

Montaż jest prosty Cyber nóż zawiera liniowy akcelerator generuje promieniowanie niszczy promieniowania nowotworu i samego urządzenia, określający kierunek promieniowania. Urządzenie jest wyposażone w kamery, co pozwala uzyskać obraz rentgenowskiej ciała dotkniętego rakiem pod różnymi kątami w zależności od tego zmieniać kierunek wiązki promieniowania.

świadectwo

Leczenie nóż Cyber Korzystnie, jeśli nowotwór znajduje się w trudno dostępnych miejscach manipulacji chirurgicznej (w mózgu lub kręgosłupa). Procedura ta jest szeroko stosowana w leczeniu raka wątroby, trzustki, płuc, nerek, oczu, nowotwory ośrodkowego układu nerwowego.

zalety

Główną zaletą noża cybernetycznego – wysoka dokładność ekspozycji. Ustalanie celów guza potężne strumienie promieniowania, prawie bez uszkadzania zdrowych części ciała. Cyber nóż jest skuteczny w leczeniu przerzutów raka, alternatywnie chemioterapii i terapii hormonalnej.

Sesje na cyber-noża – jeden z najbardziej nowoczesnych i bezpiecznych procedur, przez które leczeniu raka. CyberKnife pozwala szybko i bezpiecznie pozbyć się raka. Instalacja do zabiegu trwa od pół godziny do dwóch godzin. Zazwyczaj terapia obejmuje kilka sesji. Ich liczba zależy od wielkości guza.

Cyber nóż skuteczne w leczeniu nowotworów do 4 cm. Instalacja jest często używany do usuwania oponiak pobliżu nerwów wzrokowych – dzięki wysokiej precyzji sesji cybernetycznego noża jest znacznie bezpieczniejsze niż chirurgii klasycznej.

Niewątpliwą zaletą tej metody jest to, że nie wymaga znieczulenia. Znieczulenie ogólne ma wiele przeciwwskazań, w tym zawał mięśnia sercowego, astma oskrzelowa, zaburzenia hormonalne, niewydolność serca. To właśnie te choroby są absolutnych przeciwwskazań do znieczulenia i odpowiednio inwazyjnego zabiegu chirurgicznego. Jednak Cyber-nóż nie jest to przypadek. Ta metoda samego leczenia nie jest inwazyjne i bezbolesne.

Skutki uboczne tej procedury jest znacznie mniej niż konwencjonalny radioterapią lub chemioterapią. Wśród skutków ubocznych, jest ogólne osłabienie i zawroty głowy, które odbywają się w ciągu kilku dni. rehabilitacja po zabiegu jest minimalna, aw niektórych przypadkach, nie jest zazwyczaj wymagane.

Przeciwwskazania

Główne przeciwwskazania do procedury – duża wielkość guza (większe niż 4-5 cm średnicy).

Przeciwwskazania obejmują również przemieszczenie mózgu (przesunięcia struktur mózgu w wyniku urazu), lub nawet na podejrzenie występowania każdego zespołu dyslokacji.

CyberKnife nie ma zastosowania, jeżeli dekompensacji – usterka ciała (serce, wątroba) lub układu narządów, w których funkcjonują już nie można przywrócić. Najczęstszymi przyczynami dekompensacji – zmęczenie, stres, choroby różnej etiologii i starości. Jeśli funkcja przywracania narząd jest oczywiście niemożliwe, a następnie wystawiać jej na promieniowanie ma sensu. W przypadku dekompensacji narządu nowotworem, zwykle otrzymuje dawcy.

Koszt procedury

Terapia z cyber knife – procedura jest niewątpliwie skuteczne i ma wiele zalet w porównaniu z innymi metodami leczenia onkologów. Wielu pacjentów woli operację progresywny i precyzyjny montaż, jak nożem cybernetycznym. Koszty leczenia zależy od rozmiaru i lokalizacji guza i konkretnego etapu klinice choroby. Cena waha się od 7 do 13 tys. USD. Cena ta nie obejmuje wstępne procedury diagnostyczne (RTG, MRI, badania laboratoryjne), który musi upłynąć przed rozpoczęciem leczenia. To właśnie te zabiegi pomagają określić dokładnego położenia guza, jego wielkość, w obecności lub nieobecności matastazov.