541 Shares 5093 views

Milan Dadashov: zapasy jako styl życia

Artykuł opowiada o ciekawej osoby w świecie sportu. Sport, który wybrał Dadasheva Milana – zapasy. Narodowość – dagestanka, ale ona mieszka na terytorium Federacji Rosyjskiej. To Rosyjski mistrz w freestyle walczyć w 2016 roku. Mimo tak młodego wieku, jest ona MS światowej klasy. Najbardziej komfortowe uczucie w kategorii do 48 kg.

Dadashov Mediolan (zapasy): biografia

Milan Kamilhanovna Dadashov urodził się 20 lutego 1995 roku na terytorium Republiki Dagestanu, w mieście Izberbasz. Istnieją także inne informacje o miejscu urodzenia, ale nie jest to potwierdzone. Później rodzina przeniosła się do Machaczkała, gdzie rozpoczął karierę dziewczyny wyścigi.

Od dzieciństwa zafascynowany sztukami walki Mediolan, więc jego kariera zaczęła się w liceum z klasami w sekcji judo. Kiedy Dadashova miał 15 lat, czyli w 2010 roku, została zaproszona do walki o mistrzostwo miasta. Po wygranej w turnieju, zdała sobie sprawę, że walka do niej bliżej i zdecydował się na zmianę w zapasach rajstop. Więc w tym sporcie nowa gwiazda – Mediolan Dadashov. Wrestling był dla niej, że scena, w której musiała wielokrotnie wspiąć się na podium.

Decydując się na walkę

Trenowała pod legendarnego rosyjskiego trenera Kasum Nasrudinova w Machaczkała Youth. Po przejściu do dorosłego sportu Milan rozpoczął szkolenie Svetlana Gracheva. Ten trener pomógł ujawnić talent młodych sportowców.

Milan Dadashov (Wrestling to nie tylko to, co ta dziewczyna w moim życiu) ma już 21 lat udało się uzyskać dwa dyplomy: w sferze gospodarki i wychowania fizycznego.

Kariera Milana Dadashova

Kariery zawodowej młodych sportowców rozpoczęła się w 2012 roku, a pierwsze sukcesy nie są długo czekać. W lutym, Milan był drugi w prestiżowym turnieju Klippan Lady Otwórz. Niezwykle udany był w kwietniu tego samego roku. Pierwszy Dadashov zdobył brązowy medal na turnieju w Orenburg, a następnie wygrał Młodzieżowy Championat Rosji. I w rezultacie – wyzwanie do reprezentacji młodzieżowej.

Pod koniec maja, Milan wziął złoty medal na Mistrzostwach Juniorów, które odbyły się w tureckim mieście Ankarze. Na początku lata, zawodnik stał się trzecim Mistrzostwa Europy Młodzieży w Zagrzebiu. Te sukcesy musiał czekać aż do 2013 roku, kiedy maja Milana Dadasheva (zapasach w kategorii do 48 kg) został pierwszym w corocznym turnieju młodzieżowego po Sirakov i Ilieva, który odbył się w bułgarskim mieście Warna.

A miesiąc zanim został mistrzem Rosji w turnieju w Perm. Również w maju 2013 Dadashev czekał kolejny sukces – brąz w konkursie w niemieckim mieście Dormagen (w finale pocieszenia Mediolan pokonał kolegę rosyjskiej drużyny narodowej – Ekaterinu Polischuk).

Ale w lipcu 2013 Milan nie udało się Mistrzostwa Europy Młodzieży, który odbył się w macedońskim Skopje. Sportowiec siódme miejsce, zrezygnował z walki w drugiej rundzie po porażce niemieckiej Katrin Henke. 2013 zakończył się dla sportowców strasznej kontuzji – zerwania więzadła krzyżowego, które wymagają dość długie linie odzyskiwania. Proces rehabilitacji trwało około dwóch i pół miesiąca, po którym zawodnik uczestniczył w turnieju w Mińsku, ale nie wpłyną. Jego następna nagroda Milan wygrał w mistrzostwach świata juniorów, kończąc na trzecim miejscu tam, drugi tylko do japońskiego sportowca Yu Miahara.

Sukcesy i nagrody

2015 może być bezpiecznie zapisane w aktywów utalentowanych sportowców. Na początku lata, Istanbul Junior Continental Championship w Mediolanie był zwycięzcą w swojej kategorii wagowej. W sierpniu Mistrzostwach Świata Juniorów, która odbyła się w brazylijskim mieście Salvador, Dadashov ponownie zdobyła brąz.

2016 młodych sportowców rozpoczął końcowego trzecie miejsce w mistrzostwach dorosłych w Paryżu. Wczesną wiosną w mistrzostwach Europy wśród zawodników poniżej 23 lat Milan zajął trzecie miejsce w dramatycznej walce o brąz ona panowała nad mistrzem Europejskiej wśród juniorów Violetta Ciric.

Na początku lata, dorosły mistrzostwa Rosji Milana Dadasheva, zapasy, dla których stała się priorytetem w życiu, po prostu nie pozostawiają rywalom żadnych szans. Wszystkie cztery wybitny opponentki pojawiła się na łopatkach – nie można nazwać uczucie, ale wiele z trenerami i ekspertami byli zaskoczeni tym, co widzieli.

Wtedy stało się jasne, że Milan – głównym kandydatem na wycieczkę do igrzysk olimpijskich w Brazylii do reprezentowania rosyjski zespół zapaśników w kategorii wagowej do 48 kg. Dadashov została oficjalnie włączona do wniosku rosyjskiej reprezentacji olimpijskiej w lipcu 2016 r. Według większości sportowców, to jej marzenie z dzieciństwa, a ona jest bardzo zadowolony, że osiągnęła swój cel.

Olimpiada 2016 Wyniki: Milana Dadasheva (zapasy)

Rio de Janeiro, prestiżowy turniej olimpijski – wydawało się, że wszystko, co chciał sportowiec w swoim życiu spełnione. Pozostał tylko zdobyć medal dla drużyny rosyjskiej, ale niestety nie było to możliwe. Oczywiście, to wszystko zaczęło się świetnie – w kwalifikacjach Dadashov wygrał koreański Kim Dzhoon sportowca. Ale w 1/8 końcowej porażki przez Jelica Yankov, który reprezentował bułgarski zespół.