795 Shares 2244 views

Shamayka – ryba zwana „królewski”

Shemaya (shamayka) – ryby, który odnosi się do karpia. Gatunek ten jest rozprowadzany w dorzeczach Azowskim, Czarnym i Kaspijskim. To nie rosną do dużych rozmiarów. Na przykład, przedstawiciel „czarnego morza” waży średnio około 180-270 g, podczas gdy istnieją także przypadki dużych rozmiarach, które docierają 650. Ale kaspijskiej ryby shamayka, zdjęcia, które zostały przedstawione w tym artykule, dorasta do 240 gramów, ale bardzo rzadko spotkać i funt ryby.

reprodukcja

Ta ryba bierze swoją nazwę od perskiego „shah-Mai”, tłumaczy się jako wyrażenie – „królewskiej ryby” Jego cena skupu ukryty motyw jest największa w porównaniu do innych ryb Morza Azowskiego, była w stanie obejść nawet jesiotra. Każdego roku złapania ryby bardzo cenne mniej powstałych w wyniku pogorszenia jego warunków hodowlanych (a zatem, chwytanie, zwolnić go). Shamayka – ryby, która ma wiele wspólnego ze słynnym certa, z jej końcu usta, ciało jest bardziej wydłużony.

W różnych regionach Rosji Shemaah tarło przebiega w różnym czasie: spadek Kuban, wczesną wiosną lub zimą nad Donem, w Kourou Kaspijskiego shemaya zawarte w zimie, natomiast w Tereku w grudniu. Ikra w rzekach z progami i szybko płynących, skaliste dno, które odbywa się w nocy lub o zmierzchu. Jej jajka są bardzo małe.

struktura Shemaah

Ryby shamayka dobrze znane wielu z jego smak i kruchość mięsa. Bez kropli wątpienia jest to jeden z najcenniejszych ryb karpiowatych, w Persji to nie przypadek nazywany królem.

Jest jeden rodzaj ponure, ale shemaya zatem znacznie większy niż pierwszy. często osiąga długość 30 cm i waży 800 gramów. Ryby skale i ma małe ciało wydłużone. Anal fin ona jest za płetwy grzbietowej. Ponadto, jej dolna szczęka jest zagęszczony na szczycie, a została wydana przed szczycie. Głowy i z powrotem w ciemności ryb z miękkiej niebieskim zabarwieniu i strona z brzuchem srebrzystym; płetwy grzbietowe i lekko szarawy ogonowe – czarniawy cienki graniczne, srebrne oczy ma czarną kropkę w górnej połowie.

siedliska

shamayka ryby (zdjęcia można zobaczyć w tym artykule) występuje tylko w rzekach, które należą do zlewni Morza Azowskiego, Czarnego i Kaspijskiego, chociaż nie idzie do każdego z nich, a nie rosnąć wysokie. Ponadto, niedawno ryb znaleziono w dużych ilościach w Morza Aralskiego. Większość z nich mieszka w Morzu Azowskim i Morzu Kaspijskim, gdzie przylega do południowych brzegów. Tak, to wychodzi na Morzu Azowskim tylko na Kubań, Donem w niezwykle rzadkie.

Shamayka – ryby, które na Morzu Kaspijskim mieszkają głównie w ujściu rzeki Terek, kura i perskim. W Morze Czarne nie jest tak powszechne, chodzi o wszystkie takie same tutaj w Dniestru, Bugu i Dniepru. W innych krajach europejskich stwierdzono tylko w Dunaju, gdzie należy do rzadkich gatunków ryb, chociaż niektóre z bawarskich jezior jest powszechne.

styl życia

Jej życie jest niemal całkowicie nieznany. W naszym kraju, to prawie zawsze żyje w morzu, chociaż rzeka przychodzi tylko na tarło. Shamayka (ryby), który mieszka w Bawarii, preferuje czystej, chłodnej wody do dna kamienie. Lubi dość szybko tak nie idzie do Wołgi i rzadko można je znaleźć w rzece, podczas gdy w Chur, Kubań, Tereku i perskim szybsze rzek shemaya mieszka w dużych ilościach.

żywność

shamayka paszy dla ryb na planktonu, robaki, larwy owadów, skorupiaków i. Ryba osiągnie dojrzałość płciową do dwóch lat swojego życia. Shemaya ikra w ciepłej wodzie. W tym samym czasie tarła występuje głównie w nocy. Ikra na płyciźnie z dość szybko płynących, głównie w miejscach o kamienistej (skalistym dnie), a następnie proces przechodzi do morza.

Po 3-4 dniach larwy wykluwają się z jaj. Narybek jest o rok w rzekach tarła, jak rozwija się przez długi czas. Trifle daleko w morzu o wadze tylko około jednego grama, gdzie zaczyna się znacznie szybciej i sprawniej rozwijać. Są żywi się głównie na małych skorupiaków, larw owadów, nieletnich, fitoplanktonu.

łowienie shamayki

Co ciekawe, sprzęt sportowy tej cennej ryby zostały złowione tylko w zachodniej części Morza Kaspijskiego, jest używany w tym głównie dolnych wędki. Aby ułatwić lądowanie i długich odlewane rybacy-amatorzy użyciu wędek spinningowych, kiedy zaczyna iść na tarło shamayka (ryba). The Red Book jednocześnie zawiera poglądy na liście zagrożonych.

Rusztowania przy użyciu 0,4 mm grubości, a czasami, gdy grubsze połowy są wykorzystywane raczej ciężki ładunek, o wadze około 100 gramów. Jego koniec jest związany z żyłki, to jest zamontowane na ołowiu 2-3 całkowitej długości około 40 cm i średnicy 0,25 mm linii. Kaspijskiego przynętę głównie krewetki. Większość dobry gryzienie występuje wczesną wiosną, kiedy shemaya blisko wybrzeża. Należy jednak przypomnieć, że połowu tej ryby jest zabronione.