633 Shares 7860 views

Jak iść na studia po 9 klasie na podstawie budżetu?

Nowoczesny system edukacji w Rosji zawiera kilka uzupełniających się poziomach – od przedszkola do uczelni i instytutów. Wśród nich jego skromne miejsce zajmowane przez liceów, ze szczególnym niszy. Aby to zrobić o wiele łatwiej niż na uniwersytecie.

Korzyści z przyjęcia do szkół

Jak iść na studia po 9 klasie? Student z miejsc powstawania dziewięciu klas najpopularniejszych szkół specjalnych jest nie więcej niż 2-4 studentów w miejscu. maturzystów (po 11) został przeniesiony do bardziej poważna konkurencja dla przyjęcia, ale nawet tam jest nieco słabsza niż na uniwersytecie. Dlatego kwestia „jak iść na studia po 9 klasie?” Staje się istotne dla wielu członków młodego pokolenia i ich rodziców.

Kolegia nie pozwalają zdać egzamin i niesławny, który jest nadal powodując gorącą dyskusję. Aby to zrobić, młodszych maturzystów starają się być na budżet wolnych miejsc na uczelniach. Nawiasem mówiąc, po zakończeniu wtórnych specjalnych instytucji edukacyjnych jest całkiem prawdopodobne (a nie hipotetyczny) się studenci Uniwersytetu bez egzaminów wstępnych. Ponadto, po przejęciu stopnia przy studenci będą uczyć się w skrócie przebieg.

Komponent finansowy

Niektóre uczelnie zbawienia są dla uczniów z ubogich rodzin, które nie mogą uczyć się od umowy nie tylko na uniwersytecie w dużym mieście, ale w małym college'u. Zwłaszcza uczelnie zapewniają dobrą praktyczną zawodu z tendencją, która pozwala na pracę w wybranym kierunku i w tym samym czasie studiów na uniwersytecie w trybie zaocznym. Jest tylko jeden poważny mankament – specjalność uniwersytet powinien być połączony z otrzymanym w średnich szkołach zawodowych.

Ponadto, jest jedna pozytywna rzecz – absolwenci gimnazjum, gdy awaria w egzaminów wstępnych w szkołach zawodowych nie pozwalają sezon i może wrócić do szkoły. W ciągu dwóch lat, istnieje realna możliwość, aby podnieść poziom i spróbować wygrać wybory w Uniwersytecie ponownie.

Jak ustalić, gdzie się uczyć?

Co zrobić kolegium po 9 klasie? We współczesnej Rosji, wielu uczelni i uzyskać stopień, można praktycznie każdy zawód.

starszy klasy student musi prawidłowo określić swoje własne umiejętności, aby ustalić, jak iść na studia po 9 klasie. Często szkoły oferują poradnictwo zawodowe i psychologiczne testy odkryć pragnienie dziecka jest dla określonego zawodu. W celu podjęcia decyzji, w których uczelnie mogą zapisać się po klasie 9, konieczne jest, aby spojrzeć na obecnym postępie pamiętnika studenta:

 • jeśli dziecko jest zainteresowany w naturalnych dyscyplin naukowych, to może warto pomyśleć o ssuz medycznej lub pedagogicznej;
 • na profile politechniczne lub budowlane powinny być prowadzone, jeżeli istnieją tendencje do nauk ścisłych;
 • humanitarnych zwykle wybrany pedagogiczne lub ssuz prawnej;
 • dziewczęta często zwracać uwagę na uczelni, gdzie można uzyskać zawodu księgowego, fryzjera, makijaż artysty.

Wykaz dokumentów przyjęć

Rejestrując się w szkole nie ma zbyt dużej różnicy od złożenia dokumentów do uczelni. Konieczne jest jedynie, aby posiadać niezbędne dokumenty, w celu dostosowania ich do komisji selekcyjnej i tam złożyć wniosek o dopuszczenie. Są one obowiązkowe:

 • paszport lub świadectwo urodzenia wnioskodawcy;
 • maturę;
 • Wyniki DPA;
 • dokumenty medyczne (certyfikat i karta szczepień);
 • fotografie wnioskodawcy (6 sztuk).

Iść na studia po 9 klasie, komisja może zaoferować wprowadzające ucznia w celu zapewnienia dodatkowych certyfikatów i dyplomów lub przejść dodatkowe testy wstępne.

twórczych zawodów

W odniesieniu do specjalności z twórczego naciskiem na pytanie „jak iść na studia po 9 klasie?” Będzie bardziej skomplikowane. Uczestnicy kreatywnych specjalności są proszeni, aby zapytać o terminach egzaminów wstępnych i konieczności uzyskania portfela. Na przykład, jeżeli wnioskodawca preferowane budownictwo studia, komisja wprowadzające ma prawo zadawać serię rysunków i zaoferowania przejść dodatkowe badania (zazwyczaj rysunek). przejść takie badania jest prawie niemożliwe bez dodatkowych szkoleń. Zaleca się na kilka miesięcy przed egzaminami zatrudnić nauczyciela, zapisać się na kursy rysunku i malarstwa, i starają się spędzać więcej czasu na malowanie domu, aby uzyskać jego dłoń.

certyfikaty konkursowe

Praktycznie ostatni etap kampanii wprowadzającej jest, aby uczniowie ocen.

Oczywiście, wnioskodawcy, przede wszystkim chcą działać na budżet miejsc, aw większości przypadków robią to. W ssuz miejscach całkiem sporo, ale nadal otrzymywać wszystkie przychodzące kolegium nie stanie. Aby zidentyfikować obiecujących studentów od czasów radzieckich istnieje takie zdarzenie, jak konkursie dokumentów edukacji szkolnej.

Można wprowadzić kolegium po 9 klasy po prostu oszacować. Eksperci badający komisja selekcyjna ostateczną ocenę wszystkich byłych uczniów i ogłosić GPA w szkole: im jest on wyższy, tym większe prawdopodobieństwo otrzymania.

beneficjentami

Istnieje pewna liczba uprawnionych kategorii maturzystów zapisać w kolegiach nawet z ponurych ocen. To Uczestnicy formalnych przywilejów wynikających z prawa rosyjskiego:

 • Dzieci wychowywane w rodzinie niepełnej (w przypadku, gdy matka lub ojciec otrzymał niepełnosprawności i odbierać pieniądze w rodzinie na jedną osobę mniej niż minimum egzystencji);
 • wojskowych (na obszarach objętych konfliktem, na przykład, w Doniecku członków wojskowych i Ługańska i ich rodzin przyjść do świadczeń);
 • sierot;
 • wyłączone.

Także ogólnie kolejka może być zapisany, jeśli uczeń wyjazdem na studia do zamierzonego kontraktu. Ale potem, wraz z zakończeniem szkół specjalnych, trzeba pracować przez pewien okres, aby powrócić pieniądze firmy zainwestowanych w studenta podczas treningu. Najczęściej kandydaci wiejskich dla zamierzonej umowy iść do nauczania lub uczelniach medycznych. Uzyskać podobny zgody administracji miejscowości lub dzielnicy.

College of Medicine

Medical College można zapisać po klasie 9. Rekrutacja jest na takich samych warunkach jak w innych szkołach i na uniwersytetach. Pierwsze dokumenty wykupu i pisemne oświadczenie.

W takim przypadku, jeśli uczestnik ma problemy ze zdrowiem lub szacunków nie osiągnąć minimalny wynik, wtórne wyspecjalizowani specjaliści edukacyjne mogą nie brać go na szkolenie.

egzaminy wstępne dla wnioskodawców po klasie 9, jest ich kilka. Na przykład, niektóre uczelnie mają przystąpić do egzaminu z matematyki. Dla reszty 9 klasy rekrutacji w uczelniach jest na wynikach DPA.

Niektóre uczelnie pozwalają przyszłych studentów do wyboru: albo przejść testy wejście, lub przedstawienia wyników egzaminu, lub przedstawienia zaświadczenia GIA. W oświadczeniu w dniu przyjazdu od razu zauważyć, co dokumentuje wnioskodawca zapewnia, kopie lub oryginały, w jakiej formie trafi do treningu jeśli wczorajsze uczniów odbyło się konkurencji na uczelniach.

Edukacja w College of Medicine jest na specjalnej planszy. W tych SSUZ przygotować sanitariuszy, pielęgniarek i innego średniego szczebla.