357 Shares 3282 views

Biografia Yuriya Solomina. Aktorzy kina radzieckiego

Koledzy mówią o nim jako wspaniałą osobę i utalentowany aktor. W świątyni Melpomeny, zawsze służy z pełnym poświęceniem, będąc wzorem do naśladowania. Prawdziwy profesjonalista w swojej dziedzinie – słynny aktor Yuri Solomin – zrobił, robi i będzie robić wszystko, co możliwe, aby upewnić się, że doprowadził ich do Teatru Małego była ulubionym miejscem wypoczynku dla miłośników wielkiej sztuki. Jakiekolwiek problemy napotykane w życiu, starał się je pokonać, mimo wszystko. Biografia Yuriya Solomina, nie ma wątpliwości, zawiera wiele ciekawych i niezwykłe. Rozważmy to w sposób bardziej szczegółowy.


dzieciństwo

urodzony Solomin Jurij Mefodevich w obecnej stolicy regionu Trans-Bajkał (Czyta). Stało się to 18 czerwca 1935. Przyszły aktor wychował się w muzycznej rodzinie: ojciec odegrał wielką instrumentów strunowych, a moja matka jest znakomity solista, pokazując otaczającą unikalny mezzosopran.

Home rodzice zorganizowali coś w rodzaju domu orkiestry, w której przyszły dyrektor Teatru Małego odgrywaną łyżki. Wydawałoby się, że odpowiedź na pytanie: „Jak powinno pojawić się biografia Jurij Sołomin” jest prosta. Jednak los uczynił swoje własne regulacje.

Pewnego dnia chłopiec film dokumentalny, który został poświęcony kolejnej rocznicy Teatru Małego. Po tym, zaczął marzyć o zostaniu sławnym aktorem. Ten sam sen następnie doprowadzono do życia, a jego młodszy brat Witalija, którego kariera w filmie i teatrze opracowała dobrze.

Ale twórczy biografia Yuri Solomin rozpocząć po Schepkinskogo Szkoła, gdzie składać dokumenty otrzymał maturę. Młody człowiek ma zamiar podbić stolicę.

studentship

Egzaminy wstępne Solomin Jurij Mefodevich czytać fragmenty z dzieł Vladimira Mayakovskogo, Aleksandra Tvardovskogo monolog i części Nilu od Maksima Gorkogo gry.

Członkowie komisji egzaminacyjnej rozbawiony sposób, w którym wątły młody człowiek czyta „poważny repertuar” i dotarł do następnej rundy. ojciec młodego mężczyzny, wspiera aspiracje swego syna, zaleca się, aby zbliżyć się do przewodniczącego komisji oraz prawo zapytać, czy jest szansa na sukces. Zrobił tak, a Vera Pashennaya, który „odebrał materiał”, powiedział facet kiedyś nauczyć. Tak więc, biografia Jurij Sołomin została określona. To był przewodniczącym komisji egzaminacyjnej później stał się „matka chrzestna” dla początkującego aktora. On zawsze będzie reagować z ciepłem Wiary Pashennaya – wielkiej aktorki, mentor, który jest mocno przyklejona do zasad, tradycji i zasad świątyni Melpomeny, określoną w przedrewolucyjnej Rosji.

Praca w teatrze

Po ukończeniu aktor, początkujący aktor Jurij Sołomin stała się integralną częścią trupy w Teatrze Małym, gdzie służy do dziś. Po raz pierwszy wszedł na scenę, jako student drugiego roku. Oczywiście, były to niewielkie role. Ale młody człowiek zdobywał doświadczenie, pracował ciężko, a dyrektorzy po pewnym czasie zaczął twierdzą go do głównych ról. Na przykład, Yuri brał udział w takich produkcjach jak „The nierównej walce”, „Gdy serce płonie B. Keane”, „Skradzione konsul”, „The House”. Widz od razu zakochał się w aktora za wybitny talent, doskonałe danych zewnętrznych i naturalnego uroku.

Jurij Sołomin wkrótce przekształcony czcigodnego litsedeya, który stał się przedmiotem różnorodnych ról w klasycznych produkcjach „Mewa”, „Wujaszek Wania”, „Sirano De Berzherak”, „Generalny Inspektor”, „Biada z Wit”.

Obecnie aktor kierowany przez jednego z czołowych teatrów w kraju, będąc dyrektorem ogromna liczba produkcjach.

Praca w filmie

Zacznij kariera filmowa Jurij Sołomin ponownie zabezpieczyć swój słynny mentor – Vera Pashennaya. Zaleca się, aby młody człowiek dyrektora I. Annensky, który pracował w 1960 roku w filmie „Bezsenność nocy”. I aktor został zatwierdzony do roli Pavla Kaurova – to było dla Yuriya Mefodevicha debiutu w kinie Radzieckiego. To było po pracy w filmie "Music pułku" (P. Kadochnikov Pan Kazan, 1965), "The Chase" (V. Isakov, R. Wasilewski 1965), "matki serce" (M. ski, 1965), " sprężyny na Odra „(L. Saakov 1967). Yuri Solomin, filmy, których udział został arcydzieła kina radzieckiego, wystąpił w ponad 60 filmach różnych gatunków.

Rozkwitu kariery filmowej

Celebrity i powszechnie akceptowane talent aktorski przyszedł do niego po wydaniu multi-epicki „” adiutant Jego Ekscelencji. " Ten film w 1969 roku wziął słynnego reżysera E. Tashkov, a główną rolę Pavla Koltsova zajechało Solomin.

Popularny aktor stał poza skalą po radzieckie widzowie pokazał reżyser Akira Kurosawa kołowrotek za „Dersu Uzała”, który został nakręcony w 1975 roku. Yuri Methodievich rola Arsenyev sławny na całym świecie. Praca w filmie "melodii codziennych Nights" (Sołowjow, 1976), "Szkoła Waltz" (P. Lyubimov, 1977), "An Ordinary Miracle" (M. Zacharow, 1978) nie mniej udany niż poprzednie było. Godny uwagi jest fakt, że Yuri Solomin, filmy, których udział oglądał prawie każdy krytyk filmowy w ZSRR, nigdy nie gonił sławę i popularność. Aktor uważa, że najbardziej udanych jego pracy – sposób Getellya w filmie „Silne ducha” (V. Georgiev, 1967), a obraz z Stubbe w filmie „a wieczorem i rano” (Saltykov, 1970).

honorowy misja

W 1988 roku Jurij Sołomin miał zaszczyt prowadzić Teatru Małego.

Przez lata jego kierownictwem świątyni Melpomene nie straciły starych tradycji, a jeśli mówimy o innowacjach, maestro stworzył unikalną trupę aktorów, którą on już zaangażowanych w produkcje autorskimi dzieł klasycznych Nikołaja Gogola, Czechowa, Ostrowskiego.

reżyser

Oczywiście, nie jest tajemnicą, że Jurij Sołomin jest dyrektorem ogromnej ilości filmów, w tym: „Brzeg jego życia”, „Zostań ze mną”, „skandaliczny incydent w Brikmille”, „Na początku było Słowo” i inne. Jego zasługi jako reżysera znanego w Niemczech, Czechosłowacji, Bułgarii, gdzie pracował.

ścieżka nauczania

Obecnie maestro jest nie tylko kierowany przez jednego kraju, ale także uczy, działając umiejętności młodszemu pokoleniu w liceum, gdzie niegdyś studiował czołowych teatrów. On jest znany w Schepkinskom szkoły.

zajęcia na świeżym powietrzu

Zrobił dużo Yuri Methodievich do kina domowego i teatru podczas jego kadencji na stanowisku ministra kultury, który zajmował od 1990 do 1992 roku. Był w stanie rozwiązać problemy związane z organizacją grup teatralnych, zapłacił ogromną wagę do rozwoju kreatywności dzieci.

Życie poza pracą

Życie osobiste Jurij Sołomin jest ukryte przed wzrokiem ciekawskich.

Wiadomo, że aktor został małżeństwem od wielu lat. Powiedział kiedyś, że tylko jedna kobieta w jego życiu będzie. I tak się stało. Jurij Sołomin Olga żona pracowała w Teatrze Młodzieży w Moskwie. Poznali się w „teatr” w zajęciach choreograficznych: kobieta późno dla nich i przyszły aktor od razu zwrócił uwagę na nią, kiedy zajął miejsce obok. Rok później, one sformalizowane ich związek. Niestety, młode rodziny przez długi czas doświadczyło trudności finansowych, ale w końcu do niczego. Aktor ma córkę Darię, a on uwielbia swoją wnuczkę Alexandra.

wniosek

Jego zalety są naznaczone wieloma nagrodami i regalia: on i artysta ludowy, i zaszczycony, a laureatem Nagrody Państwowej, a laureat kilku nagród. Rosyjski filmowy i teatralny Yuri Solomin, bez wątpienia, jest jednym z kluczowych miejscach. On dołożył wszelkich starań na rzecz rozwoju kultury narodowej.