315 Shares 922 views

Dakota Johnson: Biografia i filmografia

Istnieje wiele podmiotów, który obudził się sławny rano po jednym filmie. Należą do nich, a młoda aktorka Dakota Johnson, który stał się sławny dzięki filmowi „50 odcieni szarości”.


Biografia aktorki

Dakota Johnson wkrótce dowiedział się, co sława i uwagę mediów. Urodziła się w rodzinie znanego hollywoodzkiego. Dziewczynki matka – popularny na całym świecie aktorka Melanie Griffith, a jego ojciec – a filmy bohater, detektyw Don Dzhonson. Życie małżeńskie nie działa rodziców. Po ich rozwodzie Dakota przebywał z matką. I po pewnym czasie, że rodzina ma nowy człowiek – ojczymem Dakota Antonio Banderas.

Podobnie jak wiele dzieci sławnych rodziców, próbowała swoich sił w modelowaniu. Jej kariera rozpoczęła się dość wcześnie. Kiedy Johnson miał dwanaście lat, była oferowana do wzięcia udziału w sesji zdjęciowej dla magazynu Teen Vogue, a także niektórych innych „złoto” dla dzieci w Hollywood. Pozują przed kamerą lubił dziewczynę. Zdecydowała się do dalszej pracy w modelu kariery. A do tego miała wszystkie warunki.

modelowanie

Dakota Johnson wielokrotnie pojawiła się na łamach kolorowych magazynów, a także jako model, jak i przedmiotem shadowing paparazzi. Znani krewni i ich własne kroki do sławy cenionych wykonana ją łakomym kąskiem dla wielu publikacjach.

Dziewczynka dorasta na łamach czasopism. Jeszcze jako nastolatek, pozowała dla różnych publikacjach przeznaczonych dla jego współczesnych. Stając się starzeją, Dakota otrzymał kuszącą kontrakt z jednym z najbardziej popularnych agencji modelek IMG Models. Trzy lata po tym sukcesie młodych modelu zaproponowano, by stać się twarzą kampanii reklamowej światowej sławy marki Mango.

Pierwsza rola Dakota Johnson

Będąc członkiem wybitnej rodziny, Dakota nie może pojawić się na ekranie jako dziecko. Po raz pierwszy dostał rolę z powrotem w ciągu dziesięciu lat. I pierwszy pracodawca młodej aktorki zaczął jej ojczym, Antonio Banderas, wyprodukował film „Kobieta bez zasad”.

Film opowiada historię kobiety, która dokonała wyboru na rzecz chwały i opuścił swoją rodzinę. Główną rolę poszedł Melanie Griffith. Dakota i siostrą córki Stelli zagrał główną postać.

Film „Kobieta bez zasad” odniosła wielki sukces wśród krytyków i publiczności. Ich udział sławy otrzymał i Dakota Johnson. Filmografia młoda aktorka dostaje pierwsze zdjęcie. Jednak powszechne popularność prac ona nie przyniesie. Dziewczyna nadal musiał szukać własnego honoru.

Następny Dakota Johnson wziął sobie przerwę od kariery aktorskiej. Jej filmografia nie jest uzupełniana prawie dziesięć lat. Tylko w 2010 roku powróciła na duży ekran w roli w sensacyjnym filmie „The Social Network”. Ale Dakota w filmie filmu jest prawie niewidoczny. Grała rolę uczniów, pojawi się na krótko w narracji. Ale możemy założyć, że nawet wtedy tylko jego droga do sławy rozpoczęła Dakota Johnson. Filmografia jej uzupełnione przez inną taśmę.

Aleja do sławy

Nieco później, Dakota pojawiła się w filmie „Bestia”, nowoczesna wersja baśni o Pięknej i Bestii, ale aktorka po raz kolejny otrzymał niewielką rolę. Zagrała byłą dziewczynę głównego bohatera, który po odejściu ukochanej skręconej romans z jego najlepszym przyjacielem.

Choć Dakota i pojawił się w kilku filmach, które zdobyły jednogłośne uznanie krytyków i publiczności, to jeszcze nie stały się popularne i nie otrzymał główne role. Przełomem był serial „Ben i Kate”. Jedną z głównych ról zyskał Dakota Johnson. Filmografia uzupełniane wesoły i aktywną rolę Keyt Foks.

Następnie, Dakota pojawiła się w kilku komediach, grając postacie wtórne. Jednak przed rozpoczęciem projektu, który przyniósł jej sławę i miał całkiem sporo.

"50 Shades of Grey"

Skandaliczne powieść E. L. Dzheyms stał się popularny wśród czytelników na całym świecie niemal natychmiast po sprzedaży. Ponieważ pytanie o filmowej adaptacji nie stać. To po prostu zdecydować, kto będzie wykonywał główne role nie było łatwe.

Przez wiele miesięcy, fani i fani na całym świecie powieści obserwował casting prasowej. Aktorzy wyrażają zgodę, a następnie wypadł z projektu. Ale wybór został jeszcze wykonany. Główny bohater, cichy i skromny uczeń Anasteyshu Stil, powierzono zabaw Dakota Johnson. Jej zagra Dzheymi Dornan stało. Ich nazwiska stały się znane na długo przed wydaniem zdjęć.

W wielu scenach jawnych musiałem uczestniczyć Dakota Johnson. „50 odcieni szarości” szczerze dotyka intymnych pytań. Jednak zakłopotanie młoda aktorka nie czują. Była gotowa zrobić wszystko, co było wymagane od jej scenariusza.

Film był wielkim sukcesem w kasie. Oznaczało to, że w strzelaninie przed ekranem adaptacje dwóch książek z serii o Anastacia i Cristiane.

To dopiero początek podboju Hollywood Dakota Johnson. Filmografia aktorki nie jest bogata w głównych rolach. Jednak ostatnie projekty nie tylko przyniósł jej sławę, ale także zwrócić uwagę na jej talent do wiadomości producentów i reżyserów. Oznacza to, że ma potencjał, aby stać się jednym z najbardziej popularnych aktorek naszych czasów.