385 Shares 4769 views

Dziurawiec trawa. Zastosowanie i przeciwwskazania

Jak zostało nazwane zwyczajny Dziurawiec w Rosji! Krovavitsa, bohaterski chertogan krwi, Iwanowo trawa hvoroboy …


Uważa się, że dziurawiec leczy 99 chorób, które nie daleko od prawdy. Rośnie w Rosji, Mongolii i Europie. Roślin, czasami osiągając metr wysokości, ma bardzo długą, cienką pierwiastek rdzenia, prostaty na ziemi. Najczęściej chertogan ma kilka łodyg. Najczęściej są one dwuścienny, co najmniej – czworościenny. Wierzchołki łodyg ozdobione są dużymi złoto-żółte kwiaty, malowane czarnymi kropkami. hvoroboya liście nie są bardzo duże, otworami. Dali oficjalną nazwę trawie: ziele dziurawca. Dziurawiec trawa, którego stosowanie do celów medycznych jest niezaprzeczalne, konie i owce, może spowodować poważne choroby, dla której zawdzięcza swoją nazwę.

Hvoroboy preferuje lekkie lasy, łąki lubi, krawędź słonecznego. W Rosji istnieją specjalne plantacje, uprawy tego zioła w celach medycznych.

Tak użyteczne niż dziurawca? Iwanowo trawa bogaty żywiczny z taninami, które pomagają zatrzymać krwawienie, zatrzymać biegunkę. Zawiera wiele olejki eteryczne, karoten, witaminę C, rutynę i innych substancji, które pomagają regenerować uszkodzoną tkankę, walka zarazki, bakterie.

Jeśli chcesz wzmocnić ściany naczyń włosowatych i podnieść ciśnienie, uspokoić i pobudzają apetyt – przyjść z pomocą św dziurawca trawie. Jego zastosowanie w leczeniu impotencji, kobiecego łysienia, normalizacja skóry potwierdził czas.

W celu wytworzenia preparatów cięte całą roślinę, osuszono na powietrzu, rozprowadzania cienką warstwę. Gotowych suszonych surowców – mieszanka liści, łodyg i kwiatów.

Oczywiście, jak w przypadku wszystkich leków i roślin, trawa Iwanow ma przeciwwskazań. Niepożądane jest do wykorzystania w okresie letnim, ponieważ znacznie zwiększa wrażliwość skóry na światło słoneczne. Dziurawiec zwyczajny podczas ciąży może prowadzić do poronienia. To nie jest zalecane u pacjentów z nadciśnieniem tętniczym i małych dzieci. Szczególną ostrożność należy pić narkotyki hvoroboya tych, którzy biorą leki przeciwdepresyjne, środki antykoncepcyjne lub antybiotyki. Ledwo widoczny właściwości toksyczne, może hvoroboy znacznie wpłynąć na ich działanie.

Istnieje legenda, że mężczyzna impotencja może powodować dziurawiec trawy. Jego zastosowanie w nadmiernych ilościach może faktycznie być szkodliwe nie tylko dla mężczyzn. Dlatego przed rozpoczęciem leczenia, aby uzyskać pomoc medyczną. Jednakże, stosowanie właściwego chertogana, wręcz przeciwnie, jest w stanie znacząco zwiększyć męskość.

Lek jest przygotowany w następujący sposób. 5 godz. Łyżki koniczyna, pokrzywa bohaterskiej krwi warzone w termosach l, pozostawić na 20 minut, napój cztery razy dziennie. Po tygodniu z problemami potencji zacznie zanikać.

Przepis można uprościć. Wystarczy, aby pić codziennie łyżeczki Hypericum zaparzonej filiżanki wrzącej wody.

W klasycznej farmakologii ziele dziurawca jest przygotowane leki, które mają działanie uspokajające. Gotowy lek, który jest odprowadzany w postaci wielu tabletek, kapsułek żelatynowych, drażetek lub ciekły roztwór nazwany „wyciągu Hypericum perforatum zioła” jest środkiem przeciwdepresyjnym pochodzenia roślinnego.

Leczyć choroby skóry może Hypericum trawa, których stosowanie pomaga pozbyć się chorób krostkowa, zapalenie skóry, bielactwo nawet.

Do leczenia bielactwa w termos przygotowany wlewu 3 łyżki surowców i szkła wodnego. Pić trzy razy dziennie. Jeśli leczenie jest przeprowadzane regularnie i na plamy ulicznych ukryć przed słońcem, skóra zacznie nabywać normalny wygląd.

Choroba krostkowa, wrzody, oparzenia leczonych wlewu kwiatów Ivanovo ziołami w oleju z oliwek lub olej lniany. Lepiej nie brać suszone i świeżo zebranych kwiatów (25 sztuk), wcisnąć je 2 tygodnie w maśle (200 g) w ciemności, a następnie otrzymał jasnoczerwony lek smarować zabrudzoną skórę.