170 Shares 9656 views

Niesamowite Momordica: zdrowie przepis

Wiele egzotyczne owoce i warzywa pewnie osiadł w naszych ogrodach. Teraz kilka osób dziwi altanka kiwi, ananas guawa i wielu innych roślin, które wcześniej były uważane za egzotyczne. I Momordica – czy warzyw, owoców lub – coraz częściej pojawia się na naszych półkach. A niektóre gospodynie puszkach Momordica – zwykłe danie.


Momordica: Informacje ogólne

Inne nazwy tego owocu – „Chiński gorzki melon” „Indian ogórek”, Momordica odnosi się do rodziny dyniowatych, a wyglądem przypomina ogórka, ale z dużych brodawek. Rośliny rosną w Afryce, Indiach, Ameryce Południowej i Australii. Ale niektóre odmiany są z powodzeniem uprawiane w południowych regionach Rosji i na Ukrainie. Niedojrzałe owoce są ciemno zielone, a już dojrzały – jasny pomarańczowy. Momordica tłumaczone jako „gryzie”. To nie przypadek: łodyga, liście i zielone rośliny owocowe są pokryte włoskami, które powodują podrażnienie skóry. Ale jak owoc dojrzewa włosy opadają i nie powodują żadnych szkód.

Momordica: application

W wielu krajach południowych Indiach ogórek jest on powszechnie stosowany w kuchni, a suit absolutnie wszystkie części rośliny. W żywności spożywane niedojrzałe owoce (ponieważ są one mniej gorchat). Są one gotowane, duszone, smażone na poziomie z resztą warzyw i owoców. Kiedy Momordica dojrzewa, otwiera jak lilia. W ramach dojrzały owoc są jasne czerwone jagody, i wygląda jak coś pomiędzy derenia i granatu. Smakują słodkie i soczyste. Te jagody można jeść na surowo, a gotowanie tych dżemy, dżemy i kompoty. Jednak roślina ta jest stosowana nie tylko w kuchni, ale również pomaga w leczeniu niektórych chorób.

Zakład Momordica: receptur tradycyjnej medycyny

Momordica rozpowszechniona w medycynie Wschodu, ale teraz coraz bardziej w naszym kraju uciekają się do uzdrawiającej mocy indyjskiej ogórka. Skład chemiczny roślin jest dość bogaty. Zawiera saponiny, alkaloidy, niektóre aminokwasy, oleje, fenole. Jagody owoców zawiera dużo witaminy C, karoten, witaminy B oraz wapnia. Na przykład, wapń jest kluczem do mocnych kości i zębów. Witamina B jest po prostu niezbędne do prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego, a witamina C pomaga organizmowi walczyć ze stresem, chorobami zakaźnymi, i nadal jest bardzo silnym przeciwutleniaczem. Karoten jest przetwarzany przez nasze nadnercza i wątroba zamienia się w witaminę A.

Momordica: przepis od ukąszenia owadów

Puree pozostawia Indian ogórek pomóc zmniejszyć swędzenie i obrzęk ukąszenia owadów. W krajach południowych, a więc leczenia nawet ukąszenia węża. Należy również podkreślić, że pasta z liści, zmieszanych z miodem, pomaga leczyć oparzenia benzyny.

Momordica: rosół przepis

Wywar z nasiona i owoce momordika pomaga obniżyć poziom cukru we krwi u pacjentów z cukrzycą i zwiększyć produkcję insuliny. I bulion może być przyjmowany w czasie epidemii grypy. Gotowania rosołu: wziąć garść nasion lub innych części owoców i zalać szklanką wody. Następnie w ciągu kilku minut będzie gotować rosół i schłodzić. Wziąć 50 g kilka razy dziennie.

Momordica: recepta na hemoroidy

Odwar z nasion momordika skutecznie leczyć hemoroidy. Ponadto poprawia funkcję nerek i dróg moczowych, infekcje z powodu działanie moczopędne, co sprawia, że owoce. Przygotowanie recepty infuzyjny opisany powyżej.

Momordica: przepis na odmłodzenie twarzy

Kaptury, maski i ekstrakty z owoców indyjskiego ogórka zredukować zmarszczki i poprawić napięcie skóry.

Momordica: zalecenia i przeciwwskazania lekarskie

Istnieją dowody na to, że wywary z tej rośliny zabija bakterie, takie jak gronkowce i paciorkowce i został skutecznie wykorzystywane w leczeniu guzów nowotworowych. Korzeń rośliny stosowany jest jako silny afrodyzjak. Ale pomimo pozytywnego wpływu na organizm, jednak istnieją przeciwwskazania do stosowania momordika. To nie może być stosowany u kobiet w ciąży i matek karmiących piersią, ponieważ niektóre substancje, które są częścią zakładu, może spowodować przedwczesny poród lub krwawienie z pochwy.