688 Shares 9312 views

wełna mineralna „Knauf”: opis, dane techniczne i opinie

Dziś nikt nie będzie pamiętał, ile czasu używany jest izolacja z wełny mineralnej do domów i budynków dla różnych celów. Materiał ten jest również nazywany wełna mineralna oraz oferty dziś wielu producentów. Ta izolacja jest jednym z najbardziej niezawodnych, dlatego tak długo na rynku. Od kilku dekad, materiał nie oddać swoje pozycje.


Wełna producenta do wyboru

Wysoka jakość wełny mineralnej mówi również, że nadal popularne, pomimo faktu, że na rynku pochodzi dziś z innowacyjnych rozwiązań w zakresie izolacji cieplnej. Po zapoznaniu się z rynku dla nowoczesnych materiałów budowlanych, można zrozumieć, że bardzo duża część jej produktów odbywa firmy „Knauf”. Ten dostawca produkuje wełnę mineralną, o specyfikacjach, które zostaną omówione poniżej. Jeśli też zdecydowali się na zakup opisanego materiału, należy przeczytać opinie i więcej. Oni pomogą Ci dokonać właściwego wyboru.

wełna mineralna Opis marki „Knauf”

wełna mineralna „Knauf” zwany także wełna mineralna i wyprodukowany, jakby to może brzmieć śmiesznie, z kamieni. Materiał ten jest również nazywany wełna bazaltowa, w produkcji, która wykorzystuje pochodzenie kamieniami. Byli stapia, a następnie dodaje się środki wiążące. Włókna te formuje się rolki lub całych płyt.

wełny mineralnej można wytwarzać za pomocą różnych metod, stosując różne materiały. Sposób wytwarzania ma wpływ na charakterystyki techniczne wełny bazaltowej i minerałów. Tradycyjna wełna mineralna dobry, ale mogą obawiać się wilgoci, kurzu i szkodliwe. Wszystkie te problemy przezwyciężyć w nowoczesnej produkcji. W rezultacie można uzyskać niemal doskonałą izolację.

Wełna mineralna „Knauf” jest wytwarzana bez użycia żywic formaldehydowych i fenolowych. Prawie wszystkie negatywne opinie o zagrożeniach wełny mineralnej stosowanej do skierowane w szczególności do tego, że przy wysokich temperaturach materiał zaczyna emitować odparowanie fenolu, które są bardzo toksyczne.

W opisanym materiału, który nie jest szkodliwy żywice, a więc szkodliwe opary. To samo można twierdzić, oraz możliwość przydzielenia kurz. To negatywnie wpływa na ludzkie płuca i podrażniać skórę. Jednakże, znacznie częściej niż kurzu z wełny mineralnej. Ta cecha jest charakterystyczna dla wełny szklanej. Jednakże, jeśli włókna wełny mineralnej zostanie utworzony źle mogą pęknięcia, co powoduje, że oddzielanie pyłu.

parametry techniczne

Opisane w art izolacji jest dość łatwe do radzenia sobie z wpływem zmian temperatury. Nie palić i nie odkształcają się w sposób nieodwracalny. Jeśli zdecydujesz się na zakup izolacji, należy poprosić o przewodzenie ciepła. Wełny mineralnej tego parametru zmienia się od 0,035 do 0,4 W / m. Sugeruje to, niski poziom przenoszenia ciepła. Praktyka pokazuje, że wełna nie przekazuje ciepło. może poradzić sobie nie tylko promieniowania cieplnego, ale może on być stosowany do innych grzejników, które mogą być połączone z wełny mineralnej.

Wełna mineralna „Knauf”, których cechy, które trzeba badać przed nabyciem izolacji ma niską absorpcję wody. Całkowitej ilości wody może wynosić około 2%. Jeśli wartość ta jest w języku prostym językiem, a następnie po szybkowaru będzie kilka dni w wodzie, będzie absorbować tylko kilka procent cieczy, w porównaniu do całkowitej objętości materiału. Wartość ta jest niewielka, co pozwala uzyskać z wełny mineralnej w jednym rzędzie z pianki. We wszystkich tego izolacji pozostaje przepuszczalny dla pary.

wełna mineralna „Knauf”, którego parametry techniczne zostały przedstawione w artykule, nie palić i nie nagrzewa się. Może tylko char, ale tylko pod bezpośrednim wpływem ognia. Ważne jest, aby zwrócić uwagę również na gęstość. Parametr ten może być różny. W sprzedaży jest kilka odmian izolacji marki.

cechy techniczne z wełny mineralnej „Teploknauf Mała Plus”

Izolacja termiczna „Domek plus” z firmy „Knauf” jest przeznaczona na sprzedaż w postaci płyt. Ich grubość 10 cm i przewodność cieplną 0,037 W / m * 0C prawda w temperaturze 10 ° C Ten materiał niepalny ma wskaźnik izolacji akustycznej w 45 RW (w). Długość i szerokość materiału, równej 6148 mm i 1220 mm.

cechy techniczne z wełny mineralnej „Acoustics”

To wełna mineralna „Knauf”, cena 1600 rubli. na metr sześcienny, służy do izolacji komunikacyjnej. Materiał ten jest na tyle elastyczna, że zapewnia szczelność i eliminuje powstawanie mostków termicznych. Rockwool „akustyczny Knauf” stanie w czasie, aby utrzymać oryginalny kształt, który zapewnia wysoki poziom izolacji akustycznej.

Materiał ten szczególny do zwiększonego poziomu elastyczności. Dzięki temu zmniejsza się poziom hałasu słyszalnego i wstrząsy do 1,5. Instalacja izolacji może być przeprowadzona w sufitów i ścian działowych, a także sufitów podwieszanych.

Recenzje odmian wełny mineralnej „Knauf”

Materiały mineralne z produktami „Knauf” można podzielić na dwie linie:

  • izolacja;
  • "TeploKnauf".

Każdy z nich służy do rozwiązywania konkretnych problemów i rozwijać pod ich realizacji. Konsumenci lubią linii Iinsulation tak, że ma wyjątkową jakość. Materiał ten, jak zaufanie konsumentów, jest profesjonalnym i dość drogie, ale ma jedną dużą zaletę – uniwersalność. Według aptekach, jest to wygodne, aby leżał na dużą skalę, kiedy istnieje potrzeba, aby obsłużyć wiele obszarów.

Linijka posiada doskonałe właściwości izolacyjne i są trwałe. Wełna mineralna typu zdolna do ochrony domu przez kilka dziesięcioleci. Producent daje gwarancję czterdzieści lat. To nie znaczy, że nie ma nic pod koniec tego okresu z płytki. Będzie gotowe służyć przez dłuższy czas, ale tylko pod warunkiem, że wełna jest eksploatowany w normalnych warunkach.

wełna mineralna „Knauf”, który podsumowuje powinny pomóc w podjęciu właściwej decyzji, oferowane do sprzedaży, a bardziej na linii „Teploknauf”. Konsumenci lubią że izolacja łatwiejsze, może być używany do celów domowych. Dzięki niemu konsumenci wykończenia mieszkania i małe domki.

Stosowanie wełny mineralnej izolacji

Izolacja z wełny mineralnej „Knauf” made sobie aptekach. Użyj tego materiału może być do izolacji fasad. Podstawą pracy może pójść na mokro typu technologii, która łączy przednią grzejnik dekoracyjny tynk. Technika ta jest szeroko stosowana w miejscach o zimnym klimacie.

Jak ściany może działać materiał:

  • beton;
  • drewna;
  • cegła.

W roli tynku często stosują różne rodzaje preparatów. Wełna mineralna jest umieszczona pod warstwą dekoracyjną na mokro, co sprawia, że konstrukcja bardziej wytrzymałe i przyczynia się do oszczędności kosztów przy ogrzewaniu. Plaster może być:

  • na bazie mineralnej;
  • krzemian;
  • akryl;
  • silikon.

Po wyschnięciu warstwy mogą być malowane na dowolny kolor z wykorzystaniem farba elewacyjna.

technologia izolacji

Elewacji z pierwszego etapu oczyszcza się i uwolniony od zbędnych elementów. Na ścianie nie powinno być metalowe kołki, ponieważ zostaną one pokryte rdzą. Jeżeli metal nie jest możliwe, aby pozbyć się go do wykończenia domu nie powinny stosować tynki dekoracyjne. Przed przystąpieniem do montażu wełny mineralnej na ścianach powinny być zainstalowane profile. Ważne jest, aby zapewnić niezawodne paski mocujące. Specjalnym klejem z wełny mineralnej jest zamontowany na powierzchni. Izolacja cieplna powinna być wzmocniona warstwa wierzchnia, która eliminuje odkształcenie materiałów izolacyjnych. Za pomocą łopatki nakłada się na powierzchnię warstwy samoprzylepnej, która jest wzmocniona siatką wzmocniony.

wniosek

wełna mineralna „Knauf” made jakościowo, więc podczas pracy ze swoim mistrzem nie czuć kurz. Dodatkowo, warstwa zabezpieczającą izolacja nie jest konieczne. Dotychczas konsument często zrezygnować z nabycia z rolek wełny mineralnej i bardziej dlatego, że absorbują wody w dużych ilościach. Jednak te negatywne cechy zostały wyeliminowane w czasie. Obecnie, w procesie produkcji włókna dodaje się do substancji hydrofobowych, które są zdolne do odpychania wody. Dlatego wełna mineralna „Knauf” otrzymała tylko pozytywne opinie.