862 Shares 2344 views

Pyszne souffle „Ptasie mleczko” – recepta dla miłośników delikatnych deserów

Historia przygotowaniu tego delikatnego, powietrze, kochany przez wszystkich kobiet świata umawia się wspaniały deser z połowy ubiegłego wieku. Pierwszy odkrył smak bajecznie pyszny suflet „Ptasie mleczko”, który przepis trzymane w tajemnicy przez długi czas, byli polscy cukiernicy, postanowił przeprowadzić eksperyment i wymieszać śmietanę z ubitych białek, dodając rzadką agar przyprawa.


Istnieje nawet legenda, że w czasach starożytnych, najpiękniejsza, ale uparty i nieprzystępny dziewczyna torturowana ich potencjalnych panowie, wymyślając dla nich nie do pomyślenia w tym czasie przeszkodę: znaleźć i przynieść mleko ptaka. Oczywiście, że to niemożliwe, a młodzi ludzie, co do zasady, nie może zdobyć serca pięknych kobiet. Jeśli już znają tajemnicę dokonywania souffle „Ptasie mleko”, którego przepis jest dość prosty, jest mało prawdopodobne, aby coś mogło odmówić toczenia je od samic.

W rzeczywistości nazwa deseru „mleko Ptasie” ukazał się również z jakiegoś powodu. Uważa się, że niektóre ptaki, takie jak gołębie, o wyglądzie piskląt usuwania uwolnionej cieczy mleczny, gęstych, aromatyczne i słodkim smaku. Tylko jeden miesiąc pisklęta mogą korzystać z mlekiem matki, a następnie znika. Ze względu na to zaskakujące odkrycie ornitologów i wyszło na jaw nazwę tego pyszny suflet.

dzisiaj słodycze, ciasta lub suflet „Ptasie mleczko”, którego receptura została udostępniona do nas nie tak dawno temu, nikt nie jest zaskoczony. Ale mimo to, dla wielu był i pozostaje ulubionym uczta z dzieciństwa.

Oferujemy tylko jedna z wielu receptur suflet „Ptasie mleko”.

Suflet, musimy:

 • białka, korzystnie schłodzony (5 sztuk);
 • sok z cytryny (łyżka stołowa);
 • wanilina (paczka 1);
 • około 100 g cukru (może być trochę więcej, smak);
 • Krem o niskiej zawartości tłuszczu (200 ml);
 • i może główny składnik: agar-agar (żelatyną, może być zastąpiony).

Moczyć agar-agar w śmietanie Wymieszać wanilii i pozostawić na pół godziny. Ubij białka z cukrem i sokiem z cytryny do bardzo gęstego stanu. Wszystko wymieszać i umieścić w lodówce na kilka godzin. Gdy suflet jest gotowy służyć z owocami i orzechami.

Jeśli kochasz czekoladę, a następnie poddać się ugotować czekoladowy suflet, przepis , który będzie cieszył przez absolutnie wszystkich fanów ziarna kakaowego.

Główne składniki musimy:

 • 150 g czekolady;
 • 100 ml śmietanki;
 • 100 g cukru;
 • 2 jaja;
 • 2 białek;
 • mąki 1 łyżka
 • wanilina.

Topi się w kąpieli wodnej lub w kuchence mikrofalowej gorzkiej czekolady o małej ilości mleka lub śmietany. Oddzielić białka od żółtek i umieścić je w lodówce. Następnie delikatnie chłodzić czekoladę i dodać żółtka, dokładnie zmielić. Wprowadź mąkę, cukier i wanilię i wymieszać. Teraz dokładnie ubij białka w postaci stałej piany i delikatnie wymieszać je z czekolady. Otrzymaną mieszaninę umieszcza się we wstępnie smarowanych form. Piec podmuch nie więcej niż 15 minut w piecu nagrzanym do 180 ° C, w To może być otwarty tylko wtedy, gdy suflet będzie całkowicie gotowy, w przeciwnym razie powinno zanikać. W razie potrzeby, oddany do orzechów suflet. Podawać posypane cukrem pudrem, z lodów waniliowych i gałązki mięty. Smarować krawędzi płyt z czekoladą lub jam truskawki.

Jeśli nie lubisz suflet „Ptasie mleko”, którego receptura jest pokazany powyżej i czekoladę Ci się nie podoba, to może jest tylko jeden – przygotowanie suflet mleczarskiego. Na jego przygotowanie i nie zajmuje dużo czasu, a składniki są prawie zawsze mieć w lodówce w każdej gospodyni. Tak więc, w celu przygotowania souffle nabiałowe (przepis pochodzi z kuchni francuskiej), wziąć mleko, niskotłuszczowy śmietanę, cukier, 4 białka. Ogrzewać mleko rozpuścić cukier, dodać śmietanę i wyjąć z ciepła, dokładnie wymieszać. Ubij białka na stałej piany i wymieszać z mlekiem i śmietaną. Wlać do formy i wstawić do lodówki. Podawać z ciastek i dżemu.