184 Shares 7006 views

Elokim-maść. Instrukcje i zalecenia

Preparat „Elokim”, przeznaczony do wyeliminować swędzenie i stanów zapalnych w różnych typach dermatoz zawierają substancję leczniczą pirośluzan mometazonu. Lek ma kilka preparatów: maść, krem, balsam.

„Elokim” -maz wyjaśnia Podręcznik ten zawiera miligramów mometazon i substancje pomocnicze: propilenglikolstearat, glikol heksylenowy, biały wosk, białą wazelinę, wodę.

Syntetyczny niefluorowane glukokortykoidowy ma silne działanie antiexudative i przeciwświądowe, łagodzi stany zapalne. Uważa się (do końca nie jest ustawiony), że „Elokim” kontroluje biosyntezę prostaglandyn i leukotrienów, wolne kwasu arachidonowego. Jednak do końca mechanizmu działania pirośluzanu mometazonu nie jest zainstalowany.

„Elokim” -maz, instrukcje bardzo wyraźnie rozwija swoje działanie eliminuje zapalenia, zmniejszenie wytwarzania substancji chemotaktyczne zatrzymuje rozwój natychmiastowej reakcji alergicznej. To pozwala na stosowanie maści w leczeniu wielu chorób.

Aby wyznaczyć „Elokim”? Podręcznik zaleca maść

  • łuszczyca
  • atopowe zapalenie skóry
  • Wszelkie dermatoz (zwłaszcza świąd)
  • Grzybicze, bakteryjne lub wirusowe infekcje
  • Liszaj rumieniowaty
  • Burns (słonecznego, temperatury)
  • liszaj płaski
  • ugryzienie owada

Jako maść łuszczycę „Elokim” działa lepiej, jeżeli jest on stosowany w postaci aplikacji. W tym przypadku, niezwykły efekt przejawia się nawet w drugim tygodniu leku.

Cream „Elokim” różni się od maści lżejszej konsystencji. Szybko się wchłania i nie wysusza skóry. Krem, oprócz substancji czynnej geksilenglmkol, eter cetylostearylowy, glinowa oktenylobursztynianu, kwas fosforowy, propilenglikolstearat, alkoholu stearylowego, ceteareth-20, dwutlenek tytanu, innych składników.

To zaleca traktowanie balsam powierzchnię skóry przed nałożeniem kremu lub maści. Czasami balsam składa się z alkoholu izopropylowego, fosforan sodu, hydroksypropylocelulozę, wystarczy wcierać tkanki.

„Elokim” -maz raporty instrukcja ta nie jest przypisany do pielęgniarstwa i kobiet w ciąży, dzieci do dwóch lat, dla osób cierpiących na gruźlicę. Jednakże nie jest pokazane w ogólnoustrojowych zakażeniach wirusowych, chorób grzybiczych zakażeń bakteryjnych.

Eksperci zalecają, aby nie używać maści bez recepty. Ten lek może powodować komplikacje. Może powodować swędzenie lub pieczenie. Czasami „Elokim” jest rozwój mieszków włosowych, pojawienie się trądziku, parestezje, nadmierne owłosienie. Czasami lek powoduje rozwój atrofii skóry, zapalenie skóry lub alergiczne okołoustnym kontaktu. Jest to również pojawienie się maceracji skóry.

Przedawkowanie leku może być nie tylko stosowanie ultra-wysokich dawkach, ale zbyt długi przebieg leczenia. W przypadku przedawkowania możliwym supresji nadnerczy, przysadki, podwzgórza.

Dlatego leczenie „Elokomom” powinny być prowadzone wyłącznie pod nadzorem specjalisty.

„Elokim” jest dostępna w Belgii i Portugalii. Analogowy „Elokim” maść jest produkowany w innych krajach.

Najczęściej na rynku można spotkać maść „Momat”, który jest wytwarzany w Indiach, „Uniderm”, wyprodukowany w Rosji. Przez analogi są również ukraiński preparat „Mometazonu” Russian „Gistan” i „Silkaren” „Avekort”.

Wszystkie te maści, jak również „Elokim” wymaga ostrożności w użyciu.

Tak, one nigdy nie były używane do leczenia chorób oczu. Maść nakłada się na twarz, w pachwinie lub pod pachami.

Nie polecam go używać pod bandażami.

Pomimo faktu, że lek ten jest przewidziany dla dzieci, należy pamiętać, że jego użycie analfabeta może powodować rozwój zespołu Cushinga, zmiany zanikowe skóry, zatrzymanie wzrostu.