750 Shares 6063 views

oponiak mózgowej: leczenie nowotworu

Oponiaka mózgu jest więcej niż jedna czwarta przypadków ludzkich nowotworów korpusu głównego. Oponiak wpływ na membranę, która chroni rdzeń kręgowy i mózg. Choroby postępuje powoli i może być wykryte w żadnej części układu nerwowego. Chociaż guza w praktycznie wszystkich przypadkach łagodnych, to jest trudne do całkowitego usunięcia. Mniej rozpowszechnioną formą złośliwej choroby (nietypowy i anaplastyczny oponiaka).

Objawy choroby, czy oponiaka mózgu lub rdzenia zależy od lokalizacji i pojawiają się stopniowo, a po raz pierwszy może być praktycznie niezauważalne. W zależności od tego, gdzie pojawił się guz, objawy pojawiają się w postaci upośledzenia widzenia (błąd) lub podwójne widzenie, bóle głowy, ostatecznie eskalacji, zaburzenia pamięci, utrata słuchu, drgawki, osłabienie mięśni w nogach lub ramionach.

Symptomatologia choroby, podobnie jak we wszystkich przypadkach guzów mózgu jest jasne, i nie idzie, a często przypomina cechy innych chorób, więc diagnoza jest trudna. Główne objawy manifestują kiedy mózg oponiak zaczyna wywierać nacisk na tkanki i działa na polu, odpowiedzialnego za koordynację, ruchu, mowy, wzroku, słuchu, pamięci.

Diagnoza chorób neurologicznych rozpoczyna się badanie i dodatkowych badań za pomocą tomografii komputerowej, rezonansu magnetycznego terapii biopsji.

Mózg Oponiak: Leczenie

Zwalczanie choroby produkowane jako radioterapii i chirurgii. Chemioterapia meningoma nieskuteczne i przypisano tylko wtedy, gdy ujemne wyniki z innymi metodami.

Niektórzy pacjenci z oponiaka rdzenia kręgowego lub mózgu nie daje żadnych objawów i jest wykrywany przez przypadek. Wtedy potrzeba uważnej obserwacji. A jeśli guz zaczyna ściskać otaczającą tkankę, nawet bez objawów, należy go usunąć.

Wybór metody leczenia zależy od stadium nowotworu, rozmiaru, położenia.
W pierwszym etapie obróbki w celu zmniejszenia stanu zapalnego i obrzęku w guzie, wyznacza sterydów. Gdy skurcze lekarz przepisze leki przeciwdrgawkowe. W przypadku alkoholi odchylenia przechodzącej działać aortalno odtwarzających cyrkulacji płynu mózgowo-rdzeniowego. Środki te pomagają zapobiegać i eliminować wodogłowie. Gdy obejście jest zmniejszona odpływu płynu mózgowo-rdzeniowego z mózgu za pomocą cienkiej rurki, co prowadzi do jamy brzusznej przez który nadmiar płynu na zewnątrz.

Leczenie chirurgiczne produkowane jeśli mózgowy oponiak się w obszarze dostępnym dla interwencji głowy. Jeśli nie ma ryzyka uszkodzenia pni nerwowych i chirurgii naczyń krwionośnych w celu usunięcia guza nie jest skomplikowana, jak oponiaki krawędzie nie kiełkują w tkance mózgowej i mają ostre krawędzie. Jednakże, jeśli operacja jest wymagana kraniotomii oraz istnieje możliwość wystąpienia powikłań – zakażenie, krwawienie, uszkodzenie tkanki mózgowej, pni nerwowych i naczyń krwionośnych.

Jeśli jest to niemożliwe z różnych powodów chirurgii, mózgowy oponiak leczonych radioterapią. Wadą jest to, że ujemne skutki promieniowania w tkance mózgowej. Bardziej obiecująca i nowoczesna metoda leczenia oponiaków aktów lub radiochirurgii CyberKnife.

Sposób ten polega na zastosowaniu cienkich wiązek promieniowania, mające co guza pod różnymi kątami. To minimalizuje ekspozycję zdrowych tkanek otaczających i kieruje całą dawkę radioaktywnego do patologicznego ostrości. W 90% przypadków tylko jeden lub kilka kursów do powstrzymania wzrostu oponiaka.