476 Shares 9807 views

Co dał medal „za odwagę”? rozkazy bojowe i medale Związku Radzieckiego

Medal ten jest uważany za honorowy do każdego innego. Otrzymaliśmy go głównie szeregowców, sierżantów i podoficerów, choć nie jest zakazane przez ustawę o przyznaniu ją i oficerów. Właśnie tak się stało, że w przeciwieństwie do innych medali, dostać, że to możliwe, po prostu biorąc udział w jakiejś operacji taktycznych na dużą skalę, co pozwoliło na bardzo konkretnych czynów bohaterskich, które zgodnie z poleceniem z jednostki wojskowej, do Zakonu rozumu " nie w górę. " O tym, co dał medal „za odwagę”, a co jest historia tej nagrody rządowej, będzie krótka historia o uwagę czytelnika.

Nowa nagroda, 1938

Pod koniec lat trzydziestych, sowieccy żołnierze Armii Czerwonej zostały walki z różnymi przeciwnikami. Niektóre z nich udało się wziąć udział w hiszpańskiej wojnie domowej, po raz pierwszy spotkał się z nazistami. Udział pozostałych poległych w walce z japońskich militarystów, którzy próbowali przepędzić pozycji kraju Sowietów w Dalekim Wschodzie. Na granicach zewnętrznych sąsiadów był niespokojny – próbował infiltrować grupę dywersantów i szpiegów. straż graniczna często zabity lub ranny w linii służby wojskowej. Istnieje potrzeba w nowym wyroku, dość prestiżowej docenić wyjątkowe akty odwagi żołnierzy Armii Czerwonej i Navy. Jesienią 1938 roku został zatwierdzony szkic medal z hasłem napisane na jego twarzy, elokwentny (litery duże i bardzo czerwone) głośników, na co będzie honorować. Na obrazie i innych szczegółów, ale najważniejsze – napis. Został on zaprojektowany tak, aby dzieci nie było żadnych pytań, za który otrzymał medal „za odwagę”. Aby zrozumieć, wystarczy przeczytać.

Inne elementy konstrukcyjne

Przednia strona odzwierciedla ogólną estetykę próbki biorąc wielokrotnie razem. Czołg T-35 został uznany za najpotężniejsze bronie ziemi Radzieckiego, to było bardzo trudne i wiele wieży, więc znalazł swoje miejsce na awersie. Jest on używany dość rzadko podczas kampanii zimowej na Karelski przesmyku, na ogół nie zostały zastosowane w Khalkhin- i okazały się nieskuteczne w pierwszych miesiącach II wojny światowej, ale nawet wtedy to zmieniono na „Trzydziestu”, EC lub HF nie.

Nadal widoczne w górnej części trzech samolotów na sylwetce zbliżonej do I-16. Maszyny te również w 1941 roku, zrezygnował z lotnictwa Armii Czerwonej, ale miał trochę czasu, aby zrobić kilka walk. Victor Talalikhin w takich uwielbiony robione to taran.

Na dole nagród wyznaczonych narodowość insygnia: ZSRR, a także w centrum dużego rubinowy szkliwa napis, na który otrzymał medal. Za odwagę. Oznacza to, że dla bezinteresownej odwagi.

Na gładkiej odwrocie wygrawerowane skopiować tylko numer.

tworzywo

Medal formowanych o wysokiej czystości srebra, 925 odpowiadające próbce. Oznacza to, że część zanieczyszczeń w stopie jest tylko siedem i pół procent. nagrody waga wahała się, w zależności od roku wydania, od 27,9 do 25,8 gramów. Dopuszczalne odchylenie od normy w preformy do formowania również zmienić (od pół do 1,3 g). Medal jest dość duży, jego średnica – 37 mm. Pogłębienie napis „za odwagę” i „ZSRR” zostały wypełnione emalią twardnieje po wypaleniu. W wielu przypadkach jest oderwany od naprężeń mechanicznych, żołnierze byli nagrody od wielu lat, zostały one pokryte zadrapaniami i innymi uszkodzeniami. Zdarzało się, że zostały one uratowanie życia wojownika. Lumbago, odrzucił śmiertelną kulę, wyjaśnił bez słów, za które otrzymał medal „za odwagę”.

wersje

Początkowa szkic rozumie się kształt prostokątny OUTBOARD Kolodochka małych wymiarach (25 x 15 mm), do której przyłączone, tworzą pierścień medal gwintowany przez oko, a także czworokątny. jedwabne wstążki, mory, czerwony. Na ubrania była rejestrowana za pomocą nakrętki pierścieniowej na sworzeń z gwintem.

Medal „Za Odwagę” w roku 1943 i latach późniejszych, kwestia została doprowadzona do zgodności z ustalonymi w ZSRR, tradycji i standardów odznaczeniami państwowymi. Oczko było okrągłe i pięciokątny pad, dostarczany ją szpilką. Kolor wstążki jest również zmienione (w szarym kolorze z dwoma niebieskimi paskami) do serwisu wstążka na łatwiej było odróżnić.

Pierwsze Cavaliers

Lista odznaczony medalem „za odwagę” do czasu, jaki upłynął od momentu jej powstania, już dawno przekroczyła cztery miliony. I to pomimo faktu, że działała w odniesieniu niepisana zasada – tylko uczcić rozpaczliwe śmiałków naprawdę zrobić coś specjalnego. Pierwszy jego straży granicznej otrzymaliśmy, były dwa.

Historia milczy o tym, kto dostał pierwszy medal „za odwagę” – F. Grigoriev lub N. Gulyaev, chociaż możliwe jest, aby dowiedzieć się, aby znaleźć się w kopii archiwum arkuszy przyznawania. Ale to jest w rzeczywistości, nie ma znaczenia, ponieważ obaj są bohaterami byli w tym samym czasie, opóźniając w pobliżu Lake Hassan grupy dywersyjnej próbował wjechać do kraju z terytorium przyległe.

Okres przedwojenny

Potem był fiński Winter War, w którym Armia Czerwona musiała być bardzo trudne. Istnieją różne sposoby, aby ocenić jej charakter z politycznego punktu widzenia, ale bohaterstwo i poświęcenie były niewątpliwie objawia przez żołnierzy radzieckich. W warunkach arktycznej zimy, mróz i nocy polarnej, Armia Czerwona burza sverhukreplennuyu obronną Linia Mannerheima, łamiąc kilka poziomów fortyfikacji. Lista odznaczony medalem „za odwagę” w tak zwanej „przedwojennym” wyniósł 26 tysięcy żołnierzy, którzy nosili je z dumą po lewej stronie klatki piersiowej.

wojna

To nie było w historii naszego testu kraju ciężej WWII. W pierwszych miesiącach jej nagrody wręczono niewiele. Ale wkrótce heroizm trwało tak masywny, że zajęło mu widoczną oficjalne uznanie. Jednym z najczęściej był medal „Za Odwagę”. 1941 przeszedł do historii jako dzień zwycięstwa w Moskwie i wielu innych ciężkich i krwawych walk, nie zawsze prowadzi do sukcesu. Medal przyznano wtedy wiele – żołnierze, pielęgniarki, snajperzy, skauci, mężczyźni i kobiety, a nawet myśliwce Bataliony karne, które w tym celu konieczne było zrobić coś, za które inni uważają wysoką tytuł Bohatera. Ja nie dostaję go poległym w pozycji „do bezpyłowe”, nawet gdyby miał bardzo dobre stosunki z szefem. Więc może perepast kolejny medal, jest również bardzo poważne, na przykład, „Za zasługi w boju” ( „Usługi” – przepraszam dokuczał w takich przypadkach te weteranów). Rycerze medalem „za odwagę” w oczach przyjaciół i właśnie spotkał na ulicy ludzi wyglądać prawdziwych bohaterów. wyróżnienie Prestige nie jest w pytaniu.

Czasami jest nadawany wielokrotnie zawodnikiem. Wyjaśnia, że to trudne, ponieważ istnieją inne nagrody – Zakon, na przykład. Najprawdopodobniej był konwencjonalny zamieszanie na linii frontu.

dzisiaj

Powody do wykazania się odwagą wystarczyło podczas afgańskiej wojny, a drugi koniec XX wieku, konflikty regionalne, w której wzięło udział naszych żołnierzy.

Medal ten stał się tak kochany i szanowany przez ludzi, którzy go porzucić i nie chciał Rosja po uzyskaniu niepodległości. W 1992 roku został przywrócony, jednak litery ZSRR na awersie zniknął. Rycerze medalem „za odwagę”, współczesnych, otrzymała takie samo jak naszych wspaniałych przodków. Wszystkie wyjaśnienia są napisane na nim w duże czerwone litery. Ci dzielni ludzie, aby bronić ojczyzny w bardzo trudnej sytuacji panującej w dzisiejszym świecie, o wyczynach własną rękę nie lubią rozmawiać. W tym, jak iw wielu innych, są one podobne do weteranów II wojny światowej. Dla nich powiedzieć nagrody wojskowe, noszone w czasie wakacji.

Jest medal „Za Odwagę” na Białorusi. Cóż, ogólnie zwycięstwo i ogólna nagroda.