790 Shares 8294 views

Archimboldo Dzhuzeppe: picture-fiction

Włoski malarz Archimboldo Dzhuzeppe (1528-1593), aby ponownie otwarte dla publiczności dopiero w 1885 roku, jest uważany za zapomniany geniusz renesansu. Jest to w porównaniu do Leonarda da Vinci. Zakres zainteresowań obu był niezwykle szeroki: byli encyklopedyści, zarówno w lewo arcydzieła malarstwa i potomkowie byli zarówno potomkowie zapomniane. O Da Vinci pamiętał o wiele wcześniej. Istnieją inne paralele – obaj geniusze osiągnęły uznanie i pieniądze dla siebie w życiu. Można by dodać, że ich ojcowie byli artyści.

ulubieńcem fortuny

Archimboldo Dzhuzeppe, którego obrazy budzą zainteresowanie wśród rodziny królewskiej przez długi czas (około 25 lat) był malarzem nadwornym Habsburgów. Od Rudolf II związany swoją osobistą przyjaźń. Inżynier, naukowiec, astrolog, organizator Kunstkammer był osobiście zaangażowany w oddawanych królewskich zbiorów. Wysoki Sądzie, wydanego mu się do sądu, powiedział, że w 1592 roku Giuseppe Archibaldo otrzymał tytuł szlachecki z prawem własny herb i stanowisko wojewody, kontrola pałacu królewskiego pod nieobecność właściciela.

Primus między równymi

Tylko trzech artystów w Świętego Cesarstwa Rzymskiego przyznano tej rangi – Vercelli Sodomy Tiziano Vecellio i Archimboldo Dzhuzeppe. Do dzieła jego życia wywołał kontrowersje. Ktoś powiedział, że to było owocem jego chorej wyobraźni, inspirowany przez Gabinet osobliwości, ktoś lubił malować i artysta myślał eksperymentatora. Zresztą później, jego obrazy były czymś nowym, całkowicie nieznane. Absented jego współczesnych, jak Sodoma, a manier. Co to jest? Jest to ruch literacki i artystyczny późnego renesansu, charakteryzuje się utratą wysokich ideałów renesansu. Nie ma harmonii między duchowym i cielesnym natury człowieka. Manieryzm wrodzoną pretensjonalność.

unikalne dziedzictwo

Artystka płótna malowane w stylu klasycznym, ale wiele sztuk zginęło, trzy przetrwały, napisany przez wszystkich kanonów malarstwa – przedstawiający kult Trzech Króli, portret księżniczki i rodzinnego portretu pierwszego patrona artysty Maksymiliana II. Źle, że Archimboldo Dzhuzeppe, obrazy, które teraz numer w ilości 20 sztuk, nie pozostawiają jakiejkolwiek osobistej opieki lub dowodu siebie, ani swoich płócien. Zainteresowanie nim wybuchł po opublikowaniu sztuka monografie Casati K. w 1885 roku.

Wyjątkowość każdego obrazu

Wśród małych dziedzictwa sam zauważył tajemnicze i niepowtarzalne popiersi portretowych. Ludzie byli jak zbierane z różnych rzeczy, dlatego są one często nazywane Bacchanalia charakter. Ale fakt, że przypadkowe przedmioty tam płócien. Portret bibliotekarza składa się wyłącznie z rzeczy dostępnych w czytelni. „Zawody” Płótno jest częścią cyklu. Istnieją trzy zdjęcia, Oszukana, cykl „Cztery żywioły”, „Pory roku”, a zachowane w dużych ilościach na całym starszych Archimboldo Dzhuzeppe obrazie „The Four Seasons”, wszystkie sezony są pomalowane na kilka różnych sposobów. Największą liczbę obrazów zatytułowany „Wiosna”. Te kawałki są tak niezwykłe, że wybuchł zupełnie zrozumiałe zainteresowanie nimi.

Czczony popyt

Tam po prostu nie zasługują definicje te szmatki z których tylko oni nie porównanie. W pierwszej połowie XX wieku, w 1920 roku nastąpiła tendencja w malarstwie, jak surrealizmu, przedstawiający zdeformowaną rzeczywistość, rodzaj przebudzeniu sen. Arcimboldo był postrzegany jako prekursor tego trendu. Chociaż jego portrety obecnej filozofii naturalnej, a nie sen, a prekursora surrealizmu był najbardziej Ieronim Boskh – że ktoś zdeformowanej rzeczywistości i snu! Archimboldo Dzhuzeppe których zdjęcia są w bardzo ciekawy sposób, założyciel nie wskazał kierunek. Jego styl zyskuje zwolenników i sympatyków coraz bardziej. Jak wspomniano powyżej, portrety składają się z obiektów określonych w podanym tematem – za każdym razem od roku odpowiadają występują tylko w naturze w tym czasie rzeczy. A jeśli obraz jest nazywany „Oszukana”, portrety można zobaczyć i jeden i drugi. Wszystko podniósł wyraźnie iw zgodzie ze sobą. Bardzo wyjątkowy i wspaniały Kreator!