678 Shares 2827 views

Urządzeniami „suchego pędzla” w sztukach wizualnych

Stosunkowo niedawno pojawił się w sztuce współczesnej nowy kierunek, który nosi dziwną nazwę – „suchego pędzla”. I rzeczywiście, jeśli myślisz o tym w jednym zdaniu, to powstaje pytanie, czy jest możliwe, aby malować pędzlem na sucho?


Ta technika graficzna lub obrazowym byłoby bardziej poprawne nazwać „pół-suchego pędzla” lub „tarcie pędzlem”, zamiast „suchego pędzla”. Ale możemy otworzyć nową metodę, nie spierają się o jego imię. A tu o tym, co jest technika „suchego pędzla”, jest aby porozmawiać.

W rzeczywistości, technika „suchego pędzla” pojawiły się znacznie wcześniej niż czas, że słyszał o regularnym ludowej w Rosji. I był używany, jak wiadomo z historii sztuki, w XIV wieku w Chinach do przeprowadzenia czarno-białe pejzaże. Materiały dla artystów serwowane atramentu, rozcieńczony wodą i papieru, różnych szczotek używanych do pracy.

Nasi artyści Taki sposób reprezentacji artystycznej służy przybliżeniu od początku XX wieku. Znany artysta VJ Sitnikov pracował czarnej farby olejnej i szczotki w postaci szczotki do butów.

We współczesnej Rosji, technika „suchego pędzla” zaczęli używać ulicę Arbat artystów, którzy zarobione pieniądze pisząc portrety wszystkich mających zdolność do płacenia za tego artysty. Po stworzeniu obrazu portretu lub farbami na bazie oleju, w sposób zwyczajowo przyjęty w klasycznej sztuce, stanowi bardzo trudny i długi proces. Istniejąca technologia jest „suchy pędzel” pomaga wykonać zadanie w ciągu zaledwie kilku godzin, a szkic lub rysunek to trwa tylko kilka minut. Ale mimo to, ta technika nie jest dziś ostatnie miejsce w technikach sztuki pisania, żadna z instytucji sztuki do tej metody, z jakiegoś powodu, nie nauczył.

Technika „suchego pędzla” jest ciężko pracować, szczotka, słabo rozcieńczonej farby na powierzchnię. Gdy technika „sucho”, to też odpowiednie tuszu tempera, farb akrylowych, rozcieńcza się je wodą, może być. Ale dla farby olejnej, jako rozcieńczalnik, nadaje terpentyny, oleju lub oleju napędowego. Podczas pracy w tej technice, rozcieńczalnik stosowany jest bardzo mała ilość, tylko trochę. Najważniejsze w tym przypadku – jest pisać tak, że szczotka w pracy pozostał suchy. Mocowanie postać nie jest wymagana, a także nie wymaga wstępnego tkanin lub papieru podkładu. Możliwe jest również połączenie tego sposobu zapisu z różnymi innymi technikami graficznych lub rysunki.

W celu zrobienia portretu „suchego pędzla”, można wziąć papier. Na przykład, idealny papier z fakturą lub tłoczone do akwareli. Jednak tym razem, każdy artysta decyduje za siebie indywidualnie wybierając powierzchnię, na której będzie działać.

Aby zacząć, technika suchego pędzla będą potrzebne następujące materiały: twardych szczotek o różnych rozmiarach, papier, farby, gumka, biały gwasz i natury. Stosowane do wybranej powierzchni kontur rysunku ołówkiem uniknąć grube linie, za pomocą gumki, ponieważ będzie to zauważalne, gdy aplikacja farby.

Farba jest wytłaczana z palety i osiągnięcia jednorodności przez szlifowanie. Następnie farba jest nakładana za pomocą pędzla na suchej powierzchni. Na szczotka zajmuje trochę farby, należy upewnić się, że jest równomiernie rozłożone na stosie pędzla. Korzysta z palety. Konieczne jest również, aby upewnić się, że na dłoni nie było dużo farby – jest to jeden z podstawowych warunków, gdy do czynienia z techniką „suchego pędzla”. Duża szczotka zastosować podstawowe proporcje tonu, farba jest nakładana na papier bez silnej presji. Następnie przejdź do rysowania drobne szczegóły gumka stosowane akcenty i odblaski. Do rysowania odblaski dobrze nadaje białym gwaszem.