676 Shares 6988 views

Czyszczenie przenośników do warzyw

Często dobre zbiory warzyw nie oznacza uzyskanie dużego zysku, jako końcowego etapu uprawy tych roślin – sprzątanie, zawiera dużo trudności. Czyszczenie powinno odbywać się jak najszybciej, w optymalnych warunkach pogodowych i przy minimalnym straty i uszkodzenia produktów.

Zazwyczaj, oczyszczanie upraw warzyw, takich jak pomidory, ogórki, cukinia, bakłażan, pieprz, melony: arbuz kantalupa przeznaczone do stosowania w postaci świeżej, odbywa się ręcznie, z udziałem dużej ilości siły roboczej.

Praca fizyczna w czasie tej operacji dość trudnym i bezproduktywne, a ponadto produkty czyszczące często uszkodzony podczas przeciążenia w przyczepie lub kontenera. Koszt korzystania z siły roboczej jest również ważne ze względu na jego wzrost z roku na rok. Zdarza się, że sama możliwość przyciągnięcia pracy jest czynnikiem ograniczającym w rozwiązywaniu tych problemów.

W takiej sytuacji jedynym możliwym rozwiązaniem jest zmechanizowane warzywa zbioru. Tutaj są dwa rozwiązania: wykorzystanie kombajnów i maszyn do zbioru i zbioru przenośników.

Pierwsza metoda czyszczenia ma następujące wady: wysokie koszty takiego sprzętu i często nie nadają się do czyszczenia warzyw do realizacji w świeżej postaci z powodu urazów, a także niemożność selektywnego zbierania dojrzałych owoców, jak te maszyny są czyszczone vsploshnuyu podczas całej produkcji z pola.

Druga metoda – używać przenośniki czyszczących doskonale rozwiązuje te problemy: minimalne uszkodzenia produktów, wysoką wydajność oraz możliwość selektywnego zbierania, a robotników same określają, których owoce powinny być czyste.

Struktura do czyszczenia przenośnika jest boczna taśma przenośnika z ostrzem gumy, z ramą, która jest zawieszona na ciągniku i środkowej taśmy do przenoszenia produktu w przyczepie. Jako dodatkowe opcje przewidziane sortowania platformy, pas lub stole.

Zasada działania jest następująca: ciągnik z przenośnikiem Zbiór i przyczepy do zebranych warzyw porusza się powoli po polu, a za nim pracują, którego zadaniem jest, aby wybrać dojrzałe owoce, ich obcinanie i przesunięcie na bok przenośnika taśmowego. Następnie, produkty są automatycznie przenoszone do głównego pasa i sortowania tablicy, a następnie do przyczep, skrzynie pojemnika lub pudełka.

Gdy uszkodzenie warzyw czyszczących tej metody jest minimalna, jak poruszają się w specjalnej taśmie przenośnika gumy i w końcu zaakceptowany przez operatora w przyczepie. Ponadto, prędkość taśmy może być dostosowana.

Przenośniki czyszczące znacznie ułatwić i pracy pracowników, poprawę wydajności, zatrudniony do cięcia produkcji. Oni nie muszą już pobrać warzywa w wiadrach lub workach i ręcznie przesunąć przyczepę lub pojemnika.

Przenośniki czyszczące mają szkielet składany, który pozwala na przesyłanie ich do pozycji transportowej, co znacznie zmniejsza gabaryty. Jest to ważne przy transporcie tego sprzętu na drogach, jeśli pola są w znacznej odległości od siebie.

Modułowa konstrukcja pozwala użytkownikowi zamówić transporter dla praktycznie wszystkich wymagań w zakresie oczyszczania niektórych rodzajów warzyw. Dodatkowo zaawansowane opcje umożliwiają produkcję w niepełnym wymiarze czasu pierwotnej, sortowania i pakowania.

Dla agregacji tego sprzętu jest wymagane traktor kołowy z tylnego TUZ, hydrauliczne i systemów elektrycznych.

Jak rosną ryżu w Azji
563 shares 4221 views
Arbuz: sadzenie i pielęgnacja
627 shares 3758 views
107 shares 7337 views