628 Shares 1991 views

Lek „Spitomin”: instrukcję obsługi, wskazań, przeciwwskazań

Dzisiaj mówimy o tym leku, jako „Spitomin”. Instrukcję obsługi, ceny, opinie, analogi i jego cech – wszystkie te momenty są zainteresowane pacjentów, że lekarz przepisał ten lek. Wszystkie niezbędne informacje można znaleźć w dalszej części tego artykułu.


Opis leku, jego kształtu i składu opakowań

Co to jest lek „Spitomin”? Instrukcje użytkowania (opisany preparat nie jest przedstawiona w sposób bardzo szczegółowy) twierdzi, że ta pigułka biały bezwonny, okrągły i płaski kształt, ze skosu i Valium i grawerowanie «E151».

Narzędzie zawiera chlorowodorek buspirone i składników pomocniczych, takich jak karboksymetyloskrobia, monohydrat laktozy, stearynian magnezu, sodu, celuloza mikrokrystaliczna i koloidalnej bezwodnej krzemionki.

W sprzedaży leku jest w blistry i kartonów.

Zasada działania

Jakie funkcje są dostępne dla narkotyków „Spitomin”? Instrukcja obsługi (tabletki Cena przedstawiona poniżej), dowodzi, że ten środek anksjolityczny, który odnosi się do nie-benzodiazepin szeregowo i ma działanie antydepresyjne.

W przeciwieństwie do innych przeciwlękowe, lek ten nie ma przeciwpadaczkowe, uspokajające, hipnotyczne i właściwości myorelaxant. Jego zasada działania opiera się na efektach buspironu w układach dopaminergicznych i serotoninergicznych.

Oznacza to selektywnie blokują presynaptyczne receptory dopaminy (a) zwiększa szybkość pobudzenia neuronów (dopamina) śródmózgowia.

Jakie inne właściwości nierozerwalnie związane z narkotykami „Spitomin”? Instrukcje użytkowania stwierdza się, że Buspiron jest selektywnym częściowym agonistą receptora serotoninowego 5-HT1A. Nie ma wpływu na wiązanie receptorów benzodiazepin i GABA, a nie wpływa na funkcję psychomotoryczny i nie wywołuje tolerancji. Ponadto, narzędzie to nie nasilać działanie napojów alkoholowych.

Efekt terapeutyczny badanego leku rozwija się stopniowo i występuje po jednym lub dwóch po leczeniu.

Kinetyka funduszy

Wchłanianie leku „Spitomin”, instrukcje używania, który jest przedstawiony poniżej, występuje w przewodzie pokarmowym. Buspiron jest metabolizowany podczas przejścia przez wątrobę. Jej biodostępność wynosi 4%, a maksymalne stężenie w osoczu osiągnięte po upływie jednej godziny.

Buspiron jest zwolniony razem z mlekiem. Aby uzyskać więcej informacji na temat penetracji leku przez barierę łożyskową brakuje.

Preparat pochodzący z kału przez pięć godzin.

świadectwo

Z tego, co jest przewidziany tabletki „Spitomin”? Instrukcje użytkowania wskazują następujące wskazania:

 • zespół dysfunkcji autonomicznego;
 • zaburzenia lękowe to uogólnione;
 • zespół odstawienia alkoholu (jako terapia adiuwantowa);
 • napady paniki ;
 • zaburzenia depresyjne (jako terapia adiuwantowa).

Przeciwwskazania

W niektórych przypadkach nie zaleca się stosowania pigułki „Spitomin”? Instrukcje użytkowania mówi następujące patologie i warunki, w których dawka leku jest przeciwwskazane u:

 • jaskra;
 • nadwrażliwość na składniki leku;
 • miastenia ciężka rzekomoporaźna;
 • niewydolność nerek, ciężka;
 • moll wiek;
 • jednoczesnego odbioru inhibitory MAO ;
 • laktacja;
 • podczas ciąży.

Ze środkiem ochrony jest podawany w marskości wątroby i niewydolności nerek.

Lek „Spitomin”: instrukcje użytkowania

Analogi leku zostaną przedstawione poniżej.

Środków, jakie należy podjąć w tej samej porze dnia, przed lub po posiłku.

Lek jest zabronione używać od czasu do czasu (na żądanie) w leczeniu lęku, ponieważ jej efekt terapeutyczny rozwija się dopiero po wielokrotnym wykorzystanie.

Dawka tego leku dobiera się indywidualnie. Zwykle wynosi 15 mg. Powinna ona być podzielona na 2-3 dawki.

Maksymalną pojedynczą dawkę 30 mg, a maksymalna dawka – 60 mg.

U osób starszych jest konieczne dostosowanie dawki. Gdy zaburzenia nerek lub wątroby lek należy stosować ostrożnie, w małych dawkach.

skutki uboczne

Zazwyczaj lek „Spitomin” dobrze tolerowane. Tylko w niektórych przypadkach to narzędzie jest pewne naruszenia:

 • ból w klatce piersiowej, zaburzenia snu, omdlenia, zawroty głowy, niedociśnienie, ból głowy, nadciśnienie tętnicze;
 • nerwowy niepokój, zaburzenia krążenia mózgowego, reakcje dysforyczne, dekompensacji niewydolności serca, zwiększona wrażliwość na hałas, zawał mięśnia sercowego, kardiomiopatia, dysforia, myśli samobójcze, bradykardia;
 • depersonalizacja, nietolerancja zimna, euforia, klaustrofobia, hiperkineza, szumy uszne, niepokój, swędzenie w oczach, letarg, zaczerwienienie oka, omamy, jąkanie, dezorientacja, zaburzenia psychotyczne;
 • niewyraźne widzenie, zapalenie krtani, zapalenie spojówek, obrzęk błony śluzowej nosa, zaburzenia smaku, uczucie ciężkości w klatce piersiowej, zaburzeń ucha wewnętrznego, hiperwentylacja, ból oka, brak powietrza, światłowstręt, krwawienie z nosa, zwiększenie ciśnienia śródgałkowego;
 • galaktoreyu, nudności, uszkodzenia tarczycy, wzdęcia, moczenie nocne, brak apetytu, wzrost apetytu, trudności w oddawaniu moczu, ślinienie, zaburzenia miesiączki, krwawienia z jelit, opóźniony wytrysk i inne.

Cena, analogi, opinie

Koszt tego środka wynosi około 600 rubli. W razie potrzeby, jest zastąpiony analogiem takich jak „buspiron Sandoz.”

Opinie konsumentów poinformować, że lek w pytaniu jest dobrym środkiem przeciwlękowe. Można jednak wykonać tylko specjalista celowo przez długi czas (a nie od czasu do czasu).