836 Shares 3603 views

sauna dym z ich rąk. Łazienki: Budownictwo łaźni, projekty

Kąpiel – to struktura, historyczne korzenie z których sięgają czasów starożytnych. Tak więc, dla Greków i Rzymian, to założenie było konieczne nie tylko do kąpieli, ale do prowadzenia rozmów, odczyty poezji i trzymając świąt. W Rosji do budowy tych struktur dozwolony dla tych, którzy mają wystarczająco dużo ziemi do niego. dym domu sauny ogrzewane tylko raz w tygodniu, w soboty. Kąpiel według naszych przodków, dał jasność umysłu, świeżości i wigoru, piękna i młodości.


Co teraz?

Dzisiaj, budowa łaźni są tylko ważne jak budowa podmiejskich mieszkaniowych. Wielu właścicieli domków na wsi dążyć do ich uzupełnienia w tych budynkach. Firma budowlana oferuje usługi na budowę kompleksu łaźni, wraz z utworzeniem obiektu mieszkalnego, podczas gdy są one wykonywane w jednym stylu i projektowania architektonicznego, a ponieważ krajobraz wygląda harmonijny.

Sauna dym staje się coraz rzadsze w jego tradycyjnej formie. Z reguły jest to mały dom z bali, w którym piekarnik, kuchenka, i nie ma rury. Nie przez przypadek w dawnych czasach nazywano te przesłanki dymny lub mydło w kolorze czarnym. Jednak prawdziwe „smakoszy” i koneserów tradycji i jej początki preferują takie opcje.

Jak rosyjskiego mydło?

sauna dym skromny reprezentuje drewniany domek, który ma grzejnika, ale nie rurki. Oznacza to, że nie ma dymu wychodzi i wpada w łaźni parowej. W rezultacie, ściany w tym budynku są wędzone, i stąd nazwa „smoky”. Główne cechy lokalu w przypadku braku sprzętu i maksymalnej prostoty. Warto zauważyć, że taka kąpiel nie może być uznane za niezgodne z wymogami sanitarnymi. W rzeczywistości, nawet sadza jest przydatna dla następujących powodów.

  1. To sprawia, że lepszą wydajność temperatury.
  2. Sadza, która pozostaje na ścianach, doskonale pochłania zapachy.
  3. Dym ma efekt dezynfekujący: dzięki jego zawartości formaldehydu, fenolu i bakterii kwasu octowego i bakterii giną.
  4. Nawet w wannie w dymie, można stworzyć idealne środowisko, na przykład, malować ściany w łaźni parowej trochę koloru.

cechy konstrukcyjne

Rosyjski tradycyjnych dym sauna ma unikalną strukturę. Używanie go w logach nie jest przypadkiem: są dobrze zdać powietrza, więc w przypadku braku rury idzie tuż za ścianą. W takiej konstrukcji nie wymaga dodatkowej wentylacji. Do pieców wykorzystywane drewno brzozy i osiki, a ważną rolę ich stylizacji. Najważniejszą rzeczą w czarnej kąpieli – nie zapomnij wlać ściany wody, która pozwala odświeżyć powietrze w nim. Obecnie budynki te są stopniowo wraca ponownie, jako hołd dla tradycji i możliwość zrealizowania dawne dni we współczesnym świecie. Ponadto, piec jest korzystnie czarny: jest to możliwe w celu zaoszczędzenia na zużyciu paliwa i zapobiec utracie ciepła.

Cechy palić sauny

Są one następujące:

  • kłody mają dobrą przepuszczalność powietrza;
  • może tylko podsycić drewna;
  • podczas wypalania jest konieczne, aby otworzyć drzwi, okna – to pozwoli dym wyjść na zewnątrz;
  • Parowy powinien być dobrze ogrzewane.

Niewiele osób wie, ale w Rosji jest w takiej kąpieli do odbioru, ponieważ tutaj, w przeciwieństwie do wielu uprzedzeń, czyste i bezpieczne dla środowiska. Latem strukturę ogrzewa się w ciągu 2 godzin na lodzie trochę. Wszystko sadza, który gromadzi się, osiada na ścianach, więc nie można bać się brudzą.

Jak zrobić sauna dymu?

Jak już wspomniano, do jego budowy najlepiej jest użyć dziennika, ponieważ ich struktura jest taka, że ściana będzie przechodzić dobrze palić. Reszta procesu budowlanego zostanie przeprowadzona według tradycyjnych zasad. Po pierwsze, należy wybrać fundament. To zależy od funkcji serwisu, a mianowicie od podłoża i wagi tuszy. Na przykład, ponad 20 ton łaźnie wymaga silnej zasady, takiej jak żelbetowej typu pasa. I ułatwia budowę jest w porządku naturalnym fundacja utworzona z gruzu proste. Na podstawie tej struktury może stać ponad 100 lat!

Drugi ważny punkt dotyczy systemu zaopatrzenia w wodę. Dziś sprowadź do budowy wody nie jest trudne, ponieważ można kupić pompy, które schodzą do dołu, lub zainstalować je do studni. Idealnie, nawet sauna dym powinien mieć cały system zaopatrzenia w wodę w celu zapewnienia, że był stabilny i trwały. Tradycyjnie rosyjski łaźni wodnej ogrzewa się w piecu, który został zbudowany w kotle. Jednak w tym przypadku, pokój stał się zbyt mokre. Często wody i ogrzewa się w drewnianym beczki: gorący piec kamienie rzucane w zimnej wodzie, tak, że jest ogrzewany.

Ściany i półki

sauna dym własnymi rękami stworzone z drewna, najlepiej z dziennika. Wcześniej w Rosji używany drzewa o średnicy nie mniejszej niż 18 cm, co pozwoliło szybko ogrzewać pomieszczenia, a jednocześnie zaoszczędzić na zużyciu drewna opałowego. Wewnętrzna część ściany nie jest w osłonie, ale jest konieczna izolacja. Można użyć taśmy juty. Na budowę łaźni parowej najlepiej jest wziąć iglaste, takie jak sosna, cedr. Jeśli chcesz bardziej ekonomiczne rozwiązanie, konieczne jest, aby korzystać z drzewa sosnowego. Aby utworzyć półka wynos olcha, osika lub wapno. Są one dobrze oczyszczone, z różną trwałość.

Wszelkie Pomieszczenie powinno być małe, w Rosji było na ogół skromny hut. Dziś jednak można wybrać dowolną konstrukcję kąpielowy w kolorze czarnym, który będzie realizowany pomysłów. Niech Nierzadko konstrukcję, w której, oprócz łaźni parowej i szatniami, basenem, sauną, pokojem relaksacyjnym.

Plyashi z pieca

Sercem kąpieli jest uważana za dokładnie to. Aby sprawić, że pokój wygodne i funkcjonalne, Piece do łaźni w czerni musi mieć pewną wielkość. Załóżmy dla struktury w zakresie od około 12 m2 piec musi mieć co najmniej pół metra i metr szerokości. Postawcie się nadal nie powinno być – lepiej jest powierzyć ten proces profesjonalną firmę. Palenisko może nic zrobić – kwadratowe, okrągłe, sześciokątne, prostokątne. Kamieniarstwo należy zakupić cegły, Cobblestone, jadeit i talkohlorit. Piec musi być ustawiony tak, że pomieszczenie nagrzewa się równomiernie.

Nad wzorem cegły tworzy otwór, który będzie równomiernie rozprowadzić ciepło z pary wodnej i ogrzewać pomieszczenia. Jednocześnie kilka otworów o średnicy 10 cm i powinna być wykonywana w ścianie: stosując będą one regulowane przez napływ świeżego powietrza, gdy przednie drzwi są zamknięte. Aby uzyskać dobrą podgrzewacz parowy musi być wyposażone w odpowiednie kamienie, korzystnie bazaltu lub skały wulkanicznej. Bardzo popularne w tym celu ze steatytu, który jest odporny na wysokie temperatury i pojemności cieplnej. Dzięki niemu i są najbardziej niezawodne i ciepłe kąpiele.

Budownictwo łaźni: projekty, technologie, pomysły

Aby zbudować mydła, musimy ramy. Podstawą jest to możliwe, aby zbudować stos, ponieważ jest wystarczająco dla struktury dziennika. Wylać płytki z podłożem, w którym piec grubość nie mniejszą niż 20 cm. Następnie konieczne jest przeprowadzenie wykopu, przez który woda jest dostarczany kan będzie zlokalizowany. Sex w czarnym ciepłej kąpieli będą oparte na betonowej wylewce i zbrojenia. Nasz projekt będzie składał się z dwóch części – pierwsza będzie zlokalizowany piekarnika, w drugim – tylko łaźni parowej. Optymalna wielkość pokoju 2,5 x 3 m, a piekarnik będzie stać na płycie o wymiarach 2 x 2. Jeśli palisz sauna własnymi rękami, ważne jest, aby pamiętać ocieplenia. Możliwe jest wykorzystanie do tego celu ecowool która jest sproszkowana makulatury impregnowane kwas borowy i boraks. Wypełniony wszystkie szczeliny pomiędzy kłód, w celu zabezpieczenia ich przed działaniem na pleśń, zgnilizna i gryzoni.

Jak utopić?

Proces ten wydaje się proste, ale w rzeczywistości okazuje się, że kąpiel ściekowe – to również sztuka. Od Twoich umiejętności zależy, jaka będzie jakość pary i jak szybko nagrzewa pomieszczenie. Uderzenia gorąca kąpiel musi być prawidłowo, czyli 2-3 godzin w lecie, zimą – 3-5 godzin. Pierwszy położył drewno można palić, a to jest uważane za normalne. Należy poczekać, aż ciepła kamienie: dym natychmiast staje się znacznie mniej. W drugiej zakładce opał do ogrzania pokoju zaczyna się dobrze, a trzecia karta jest potrzebna tylko w czasie zimy. Po istoplena kąpieli węgiel powinny warzenia około 40 minut. Mogą mieszać tylko w tym czasie. W ostatnim etapie w piecu trzeba obficie wodą ścian, sufitu i podłogi, a następnie zmiatanie popiół z kamieniami. Mycie należy przewietrzyć drzwi zamykają szczelnie. Jeśli wanna protoplena poprawnie, ciepło przechowywane w nim będzie około 10 godzin. Jeśli podczas prania potrzeba więcej pary, konieczne jest, aby przelewać wiadro lub dwie wody bezpośrednio na kamieniach. Będą znowu ogrzać, a pokój będzie ciepłe.

Co brać pod uwagę?

Budownictwo łaźni (projekty, nawiasem mówiąc, są niezbędne do czerni i bieli kąpieli) – to relacja z wielu małych rzeczy. Na przykład, wiele należy zwrócić uwagę na izolację cieplną od ścian, sufitu i podłogi. W tym drzwi są niższe, a pozostałe okna zamontowane podwójne lub potrójne szyby. Bardzo często, przed wanną wykonaną w całości bez pieca – paliwo zamiast rozplanowany pod ruszt i umieścić na nim kamienie. Jak przepływających spalin przez kraty, one rozproszone po całym pomieszczeniu, z mycia i łaźni parowej, co do zasady, mają w jednym miejscu. Ze względu na dym i ogrzewa kamienie i ściany kąpieli.

odkrycia

Tak więc, sauna dym – to nie tylko tradycja, ale również możliwość aranżacji przestrzeni jak najbardziej prawidłowo i korzystne dla jego właściciela. Doświadczony łaźni wiedzieć, jak utrzymać poziom pary nawet po ukończeniu procesu wielkopiecowego. Oczywiście, wielu przeraża sadzy, która pozostaje na powierzchni ścian. Jednakże, jak już powiedzieliśmy, jest całkowicie bezpieczne dla naszego zdrowia. A jeśli nie chce kąpać się w tym pomieszczeniu, a następnie postawić zwykłą kąpiel – z pieca, komina, z dużą ilością małych pomieszczeń. Jednak należy pamiętać, że jego sprzęt będzie musiał być wydane. Najważniejsze – aby wiedzieć, że bez kąpieli, a dworek wydaje niewystarczające.

Duży wybór projektów, które oferują wiele firm budowlanych, – gwarancję, że każdy klient znajdzie projekt, który spełnia jego wymagań i możliwości. A co będzie kąpiel – białe lub w kolorze czarnym – to zależy od Ciebie. W każdym razie, ten budynek będzie miły i pomocny spędzać czas!