808 Shares 2195 views

Goździk turecki: wyrastanie z nasion jest łatwe!

Przez długi czas goździk został uznany za symbol stałości, sprawiedliwości i życzliwości. Wielu ogrodników chętnie rośnie w ogrodzie lub na parapecie. Ten kwiat fascynuje oko kolorowym "dywanem". Nawet obojętny ogrodnik nie może oprzeć się jego pięknie. Został on uprawiany od 16 wieku i jest kochany ze względu na jego bezpretensjonalność i skomplikowaną kolorystykę jasnych czapek kwiatowych charakteryzujących się dużą ilością kwiatów.

Carnation turkish: uprawa z nasion

Goździk to roślina dwuletnia o wysokości do 70 cm. Kwiaty mają bardzo różne i złożone kolory o ciekawych wzorach na wzorzyste płatki. Najbardziej popularnymi są odmiany terry. W pierwszym roku są tylko rozety i liście, a tylko następne kwiaty. Można ją sadzić sadzonkami wczesną wiosną, a jeszcze lepiej pod zimą, pokrytymi filmem. Odstęp między roślinami jest w wieku 20 cm, ale jeśli chcesz uzyskać mocny "dywan", musisz je przybliżać. Sadzonki nurkują w mętnych warunkach pogodowych dla lepszego rozwoju krzaka. Młode pędy goździki boją się mrozu, dlatego zimę trzeba pokryć mulczem, lapnikom lub trocinami, a poza tym w ten sposób oszczędzisz rośliny przed jedzeniem gryzoni. Goździk jest tureckim, rosnące nasiona, które nie jest bardzo trudne, jest również doskonałym miodem, o subtelnym słodkim smaku. Jak dbać o roślinę?

Troska

Tymczasem podlewanie i pielenie jest, być może, wszystkim, co jest potrzebne do takiego niezwykłego kwiatu, jak turecki goździki. Uprawa jest tak prosta, że z Nawet nowicjusze w ogrodnictwie radzą sobie z tym. Jednak, podobnie jak większość kwiatów, goździki wolą słoneczne miejsca, ale także całkiem zgadzają się wzrastać w półmroku. Z nawożenia i nawozów jest mało prawdopodobne, aby odmówić i podziękować za duże kwiaty zebrane w gęstych kwiatostanach-kosze.

Reprodukcja

Goździk jest turecki, którego nasiona dojrzewają w dużych ilościach, oprócz doskonałego kiełkowania od kilku lat. Po tym, jak roślina wyblakła, wyciąć parasol z nasionami i suszyć je dobrze w ciepłej, słonecznej pogodzie. Może również rozmnażać się wegetatywnie : podczas kwitnienia w goździku powstaje nowy rozeta liści, który rozkwitnie w przyszłym roku.

Ogrodnicy bardzo lubią takie bezpretensjonalne rośliny jak tureckie goździki. Uprawa nasion nie jest wcale łatwa. Wystarczy, że nie wyciąć wszystkich kwiatów, a następny rok wzrośnie gęsty zielony. Mimo to, jest wyhodowana z przyjemności na kwietnikach, posadzonych wzdłuż ścieżek lub tuż pod oknem, gdziekolwiek gołębie wzrośnie tureckim. Uprawa z nasion może prowadzić do tego, że może on rozwijać się niekontrolnie w całej witrynie, jeśli nie wcześniej wyciąć kosze kwiatów. Rośliny te przynoszą jasny skręt i są doskonale połączone z innymi sąsiadami. Ponadto, z tureckich goździków uzyskuje się najlepsze bukiety, które długo zachowują świeżość, na przykład szlachetne róże nie mogą się pochwalić.