406 Shares 9292 views

Maska z bezbarwnej henny na włosach i jej korzyści

Nie jest tajemnicą, że henna zaczęli używać kilka tysięcy lat temu, farbowanie włosów i rysunki aplikacji skóra. Ale fakt, że produkt ten ma właściwości lecznicze, nie wie każdy. W rzeczywistości masce z bezbarwnej henny włosów pomoże pozbyć się problemów wagi. Można go używać aby włosy bardziej puszyste i nadać mu niepowtarzalny zdrowy blask.

Bezbarwny henny i jej korzystne właściwości

Naturalna henna jest wykonana z rośliny o nazwie Lawson. Z liści trawy są znane wszystkim farby. Ale suszone i łodyg skręcić w proszku, sprzedawany pod nazwą „bezbarwna henna”.

Po raz kolejny warto zauważyć, że jest to produkt naturalny, który nie szkodzi. I tu jest stosowanie takich środków jest naprawdę ogromny. Na przykład, powszechnie stosowany bezbarwna henna dla wzmocnienia włosów. Po pierwsze, przygotowany z proszku maskować pozytywny wpływ na wszystkich włosach, „wygładzania” obejmujące łuski. Ponadto substancja ta tworzy powłokę ochronną wokół włosów, który chroni włosy przed negatywnym wpływem promieniowania UV, zimne powietrze, substancji chemicznych zawartych w szamponach, barwników i innych kosmetyków.

Bardzo skuteczny bezbarwna henna z wypadaniem włosów. Jego zastosowanie ma pozytywny wpływ na stan skóry głowy, wzmacnia korzenie, zapobiega powstawaniu rozdwajaniu. Proszek normalizuje gruczołów łojowych, więc jest idealny dla włosów tłustych.

Odpowiednio przygotowane maski z bezbarwnej henny na włosach jest pewnego rodzaju panaceum. Taki środek powszechnie stosowany do pielęgnacji i leczenia włosów. Henna proszek radzi sobie z łupieżem i łojotok, pomaga leczyć infekcje grzybicze skóry głowy, swędzenie i eliminuje uczucie ucisku.

Maska z bezbarwnej henny na włosy: jak go ugotować?

Dziś wiemy, że wiele naprawdę skutecznych przepisów, aby pomóc poradzić sobie z pewnymi problemami:

  • Klasyczna maska z bezbarwnej henny włosy gotuje się bardzo prosto. Aby to zrobić trzeba worek proszku henny. Oznacza ilość jest obliczana na podstawie długości włosów (short – 50 g, długi – około 100 g). Henna wlać małej ilości ciepłej wody (nie wrzącej), pokrywę i ogrzać do 20 minut. Idealnie, maska powinna konsystencja powinna przypominać gęstą śmietanę. Otrzymana mieszanina powinna być starannie uchwyt korzenie włosów, a pozostała masa rozkłada się na całej długości włosów. Włosy przykryć czepek i owinąć ręcznikiem. Po 1 – 2 godzinach resztki środków trzeba przepłukać ciepłą bieżącą wodą.
  • Ale można przygotować specjalny szampon Maska do włosów przetłuszczających się, który nie tylko wzmacnia, ale również oczyszcza. Najpierw trzeba wlać gorącą rosołu henna w proszku pokrzywy w celu otrzymania gęstej masy. Teraz weź dwie łyżki henny parzona i zmieszane z dwoma łyżeczkami proszku gorczycy. Gotowane środki rozłożone na całej długości włosów. Zmyć po pięciu minutach.

W każdym przypadku, aby wykorzystać fundusze z henny może być nie więcej niż dwa razy w miesiącu, a produkt ten jest nieco wysusza skórę. A warto pamiętać, że nie można malować włosy przez co najmniej 10 dni po takiej procedury, ponieważ wynik może być nieprzewidywalne.

Piękny tkania na długie włosy
766 shares 7697 views
701 shares 7280 views
651 shares 4089 views