657 Shares 5362 views

Skąd mam wiedzieć, gdzie mój akumulacyjne część emerytury? Opis procedur, zaleceń i opinii

Skąd mam wiedzieć, gdzie mój akumulacyjne część emerytury? Kwestia ta jest przedmiotem zainteresowania wielu. Temat jest naprawdę bardzo poważne. Po tym wszystkim, w chwili obecnej w Rosji na emeryturę powstaje głównie świadczeń emerytalnych od państwa. Są one podzielone na podstawowe i finansowanego częściowo. Najnowsze rachunki od czasu do czasu zajrzeć. Nie chcę tracić zbyt bardzo ważny składnik środków przygotowanych do starości. Jakie są rozwiązania tego problemu istnieje? Gdzie udać się po informacje o znalezieniu akumulacyjne część emerytury?


decydować o sobie

Po pierwsze, rozważmy jeden bardzo interesujący jest fakt, że taki problem nie powstał do niedawna. Po tym wszystkim emerytury w całości był w sile państwa. Dopiero niedawno w Rosji przetrwał zmian w systemie. A teraz trzeba posiadać, co najmniej częściowo, aby zapewnić wygodną starość. Pomaga natychmiast tzw akumulacyjne część emerytury. Wkłady te są rodzajem dodatku do wynagrodzenia zasadniczego. Ale skąd wiesz, gdzie mój akumulacyjne część emerytury? To nie jest tak trudne jak się wydaje. Najważniejsze jest to, aby przygotować się do procesu.

możliwe opcje

Więc skąd wiesz, gdzie moja emerytura (składkowy część)? Chodzi o to, że dzisiejsi obywatele są oferowane kilka opcji rozwiązania problemu wyboru. Masz prawo do skorzystania z absolutnie niczego. Niektóre metody dają niezbędne informacje szybko, gdzieś będą musieli poczekać trochę dłużej. Ale ostatecznie, miejsce pobytu części kapitałowej emerytury nadal będą znane.

Co jest przeznaczona dla ludności? Jeśli zapomniałeś lub w ogóle, nie wiem gdzie przechowywać część swoich oszczędności „starości”, tylko odnoszą się do następujących przypadków:

  • Terytorialny dział funduszu emerytalnego.
  • Rachunkowość dział pracodawcy.
  • FIU.
  • Każdy bank.
  • Portal „usługi publiczne”.
  • usługi internetowe osób trzecich.

na terytorium

Myśląc o tym, jak się dowiedzieć, gdzie moja emerytura (składkowy część)? Aby to zrobić, można użyć dowolny sposób sugerowany powyżej. Następnie dane wyjaśnić każdą metodę. Każdy ma swoje własne cechy.

Pierwszym i najbardziej prosty sposób – wniosek do terytorialnym funduszu emerytalnego. Wystarczy tylko dowód osobisty i snils. Skonsultować się z odpowiedniej aplikacji, można czasami nawet ustnie. Pracownicy Funduszu będzie musiał sprawdzić na podstawie znalezienie akumulacyjne część emerytury, a następnie dać Ci informacje. Ważne: osobom trzecim, informacja ta nie została zgłoszona. Dlatego ważne jest to, że oprócz snils cię w posiadanie paszportu. Inne identyfikacja nie jest zwykle brane pod funduszy emerytalnych.

przez pracodawcę

Skąd wiesz, gdzie akumulacyjne część emerytury? Aby to zrobić, można skontaktować się z pracodawcą. Trzeba iść do księgowego w organizacji, w której pracuje. Wszakże z zapłatą odsetek pierwotnie przeniesiona do tworzenia oszczędności „na starość”. Wszystko, czego potrzebujesz, jest więc zapytać w rachunkach, aby dać Ci informacje o swoim transferze do funduszu emerytalnego. Może wyrazić chęć na piśmie lub ustnie. Po poinformować niezbędne dane. Nic trudnego. To nie zawsze jest taka metoda jest właściwa. Mało kto go używa.

FIU

Gdzie mogę dowiedzieć się o skumulowane części emerytury? Można zwrócić się do funduszu emerytalnego Rosji. W swojej głównej komory. Tam przechowywane są informacje na temat wszystkich składek emerytalnych. Aby uzyskać niezbędne informacje potrzebne, aby pokazać swój paszport, a także snils. Z tych danych, personel powie ciekawe informacje. Czasami może być poproszony o napisanie zapytania-oświadczenie na piśmie. Niezbyt częste, ale to nie występuje.

Bank

Gdzie mogę znaleźć rozmiaru części kapitałowej systemu emerytalnego i jego lokalizacji? Tu może pomóc żadnego dużego banku. A dokładniej, te instytucje finansowe, z którymi fundusz emerytalny Rosji podpisali umowy. Zazwyczaj są to duże organizacje, takie jak Sbierbank i VTB.

To właśnie w tych bankach można uzyskać informacje na temat znalezienia składki emerytalne. Będzie to wymagać, aby wniosek o aplikacji i zrobić mu swój identyfikator i snils. Po pewnym czasie, bank zweryfikuje konta rosyjskich funduszy emerytalnych. Potem daje informacje o swoim stanie. Jego lokalizacja również zwrócić uwagę. Jest popularna, która nie jest tak trudne do przełożenia na praktykę.

„usługi publiczne”

Skąd wiesz, gdzie akumulacyjne część emerytury? W tej chwili jeszcze Internet może pomóc w tłumaczeniu tego pomysłu. Dokładniej, portal „usługi publiczne”. Nie pojawił się tak dawno temu, ale teraz jest pod wieloma względami ułatwia życie ludności. trzeba będzie zarejestrować się w serwisie, a następnie udać się tam zezwolenia. Należy zwrócić uwagę na fakt, że proces ten trwa kilka tygodni. Rzeczywiście, po zalogowaniu się użytkownika w profilu muszą być poddane aktywacji. Gdy masz konta pracy, można przystąpić do działania.

Dalsze informacje są uporządkowane w „Moje konto”. Aby to zrobić, wybierz odpowiedni wniosek do listy usług. Po pewnym czasie można uzyskać potrzebne informacje. Ale skąd wiesz, gdzie mój akumulacyjne część emerytury z pomocą internetu jeszcze?

inne sposoby

Uzyskaj pomoc z różnych usług internetowych! Pomagają one szybko uzyskać informacje na temat każdego obywatela i jego oszczędności pieniężnych. W tym emerytury. Wszystko, co trzeba – aby zebrać informacje na temat właściciela konta i numer telefonu. To wszystko. Można czekać na informacje o finansowanych części stolicy, odroczone „na starość”.

Wystarczy pamiętać – 99% usług internetowych (z wyjątkiem „usług publicznych”) są mistyfikacją. W rzeczywistości, należy sprawdzić lokalizację emerytury w ten sposób nie zadziała. To tylko obywateli rozwodowe jakość. zostaną one odpisane z konta na telefonie komórkowym. To jest normalne. Dlatego staraj się używać wyłącznie sprawdzonych metod, aby rozwiązać ten problem. Trzeba będzie tylko paszport i snils czasami INN. I trochę cierpliwości. Teraz jest jasne, w jaki sposób dowiedzieć się, gdzie moja akumulacyjne część emerytury.