198 Shares 2160 views

Kiedy zbudowano kościół Sergiya Radonezhskogo (Niżny Nowogród)? Historia wystąpienia

Niżny Nowogród piękno świątyń dotyka nawet ateistyczny nieubłagany serca. Wszystkie kultu religijnego w Niżnym Nowogrodzie zbudowany na przestrzeni wieków, bardzo dokładnie. zainwestowały one pracę z krwi i potu niezliczonych ludzi, którzy wierzą w prawdę Jego świętego Kościoła. Wszystko opiera się na sumieniu, bojaźni Bożej. Dlatego wiele kościołów i klasztorów, które zostały zbudowane z powrotem w ostatnim tysiącleciu, zachował się w niezmienionej formie. Są też takie, które zostały poddane pewne zniszczenia, ale zostały przywrócone, a teraz służą jako naszej inspiracji i odrodzenia duszy. W artykule zostaną omówione na Niżny Nowogród Kościół na cześć Sergiya Radonezhskogo.


Rozpoczęcie budowy

Historia budowy świątyni datuje się na 1865 r. Projekt został zatwierdzony osobiście cesarz Aleksander II. Zakończyliśmy budowę w 1869 roku. W 1872 roku kościół Sergiya Radonezhskogo (Niżny Nowogród) był niezabudowane dwie dzwonnice, który został zaprojektowany przez architekta Kileveyn. Znajdują się one na boki. Dla gospodarstwa nabożeństwa w obszarze wzrosły, dzięki owalnym kształcie w widoku z góry. Świątynia zbudowana pięć kopułą. Od zachodu przylegają tridtsatimetrovoy cztero-warstwowych dzwonnica.

Ożywienie po ateistycznej ery w czasach sowieckich

W czasach władzy sowieckiej, gdy wiara prawosławna została poddana prześladowaniom, kościół Sergiya Radonezhskogo (Niżny Nowogród) stał się domem dla Związku Artystów. Tylko w 2003 roku kościół został przeniesiony do Niżny Nowogród diecezji. Rok 2006 był znaczący dla Kościoła Radoneża. W październiku, w pełni wyposażona dzwonnica z 12 dzwonów. Największy dzwon waży 4 tony.

W listopadzie tego samego roku, numer 4, kościół Sergiya Radonezhskogo (Niżny Nowogród) został ponownie konsekrowany. Podbródek zrobił George – arcybiskupem Niżny Nowogród i Arzamas. Służyli mu biskupów Feognost Siergijew Posad i Feofilakt Bryansky i Sevsk. Po konsekracji pierwszego Boskiej Liturgii został doręczony. Na pierwszej usługi wzięli udział przedstawiciele rządu, wicepremier Dmitrij Miedwiediew.

misjonarz

Od grudnia 2006 roku kościół Sergiya Radonezhskogo (Niżny Nowogród) stał się bardziej ortodoksyjny ośrodek dla osób z zaburzeniami słuchu. W niedziele serwowane liturgię za pomocą języka migowego. Twórcy Centrum w oparciu o doświadczenia klasztoru Simonow, gdzie praca trwa przez długi czas z takimi ludźmi.

W świątyni w sprawie opłat soboty i niedziele centrum młodzieży prawosławnej i klub rodziny. Więc Radonezhskaya Kościół jest zaangażowany w społecznej i pracy misyjnej, które są prawie wszystkie rosyjskie kościoły, głoszenie wartości wychowanie dzieci i prawosławny patriarchalnej despotyzmu. W 2010 roku, 27 stycznia, w kościele odbyło się nabożeństwo w języku gruzińskim Nina Równego Apostołom.

Kapliczka i lokalizacja

W Radoneża jest ikoną, która ma cząstkę relikwii Sergiya Radonezhskogo, wielkiego świętego, Monk i ascetycznej prawosławnej Rosji. Pisała w 2006 roku mnisi z Holy Trinity-St. Przed ikoną wystąpić w niedziele modlitwy. Tradycja mieć ikony i fragmenty relikwii świętych, na którego cześć kościoła wzniesiono budowle również zachowują wszystkie świątynie Rosja, należące do Kościoła prawosławnego. Kult religijny kult relikwii świętych i sprawiedliwych, kult ikony nie są unikalne prawosławni, ale cały Kościół katolicki.

Niżny Nowogród Radonezh świątynia znajduje się na ulicy św Sergiusza. Istnieje wiele miejsc, które zasługują na uwagę. Dlatego Sergiusz Ulica cieszy się dużym zainteresowaniem turystów.

Historia starożytności

Uważa się, że historia Kościoła bardziej stara. Być może zaczyna się od tej samej nazwie klasztoru, który został zbudowany w XIV wieku (terytorium Zapochayaniya). Istnienie takiego dowodu klasztornym Zasługi w 1621 roku. Następnie w kościele klasztornym było Radonezh kaplica, konsekrowany na cześć Solovki Zosima i Savvatiy pracowników cud. Fundatorem klasztoru nie jest znana. Odbudować nowy kościół zdecydował Olisov Afanasiy Firsovich, który mieszkał w pobliżu klasztoru. Świątynia stała się parafia. W nim był ikoną Zbawiciela. Ta ikona parafianie czczony jako cudowny.

Niestety, ze strasznym pożarze w 1701 roku spłonął klasztor. Oraz typ kościoła, które panowały wówczas (architektura mnogoshatrovaya posiekane), który miał wiele kościołów Niżny Nowogród, w XVII wieku niemal całkowicie zniknął.

Po stronie został zbudowany nowy kościół ku czci Matki Zbawiciela i Sergiya Chudotvortsa. Kiedy kościół został odrestaurowany, został konsekrowany na cześć Sergiya Radonezhskogo. Ale świątynia była w potrzebie poważnych napraw. W 1838 roku został naprawiony, ale to nie jest w pełni zapisana budynku kościoła. Dlatego też została reaktywowana w 1865 roku. Architektura jego kształt bardzo przypominały tradycyjne Ancient rosyjski Kościół. Były one celowo ulga. Dopiero w 1872 roku kościół zaapelował do prichet Kileveynu zainteresowanie dodatkową powierzchnię mety za usługę. Potem zaprojektowane i dodał dwa po bokach owalnej wieży dzwon, który naruszył integralności artystycznego wizerunku świątyni, ale dano nam dodatkową przestrzeń.