852 Shares 4328 views

Brązowa wydzielina w czasie ciąży – normą lub patologii?

Ciało kobiety – to złożony system, z którego można spodziewać się niczego. Ale w czasie ciąży, staje się jeszcze bardziej tajemnicza i nieprzewidywalna. W tym czasie, zdarza się wiele niewyjaśnione procesy, które są czasami bardzo przerażające i niepokojące przyszłe mamusie.


Brązowy rozładować w czasie ciąży – jest to jeden z najczęstszych zjawisk szczególności podniecenia. Ale czasami są normą, a czasami choroba. Chociaż zidentyfikować przyczynę ich wygląd może i musi być tylko lekarzem, ale zdawać sobie sprawę z powagi sytuacji powinna być każda kobieta.

Brązowa wydzielina w czasie ciąży – przyczyny.

Jedną z najczęstszych przyczyn takiego zrzutu na początku ciąży – zagrożenie przerwania ciąży. W tym przypadku możemy mówić o oderwania komórki jajowej, czyli innymi słowy – jest to początek samoistnego poronienia. Ponadto, kobieta może odczuwać ból w dolnej części brzucha, wydaje się, wymioty i zawroty głowy.

Inną przyczyną brązowego wyładowania jest ciąża pozamaciczna. Jeśli to nie jest ustalona zapłodnionej komórki jajowej w macicy i jajowodu. Taka sytuacja może doprowadzić do pęknięcia, w wyniku czego kobieta może pozostać jałowy lub nawet śmierć z powodu utraty dużej ilości krwi.

W późniejszych etapach ciemnobrązowego wyładowania w czasie ciąży może mówić o takich niebezpiecznych chorób jak łożyska abruption. W rezultacie dziecko przestaje odbierać od ciała matki jest nie tylko tlen, ale również wszystkie składniki odżywcze i może doprowadzić do jego zniszczenia. Jeśli występuje znaczne krwawienie, to mamy do przerwania ciąży przez cięcie cesarskie „chirurgii”.

rozmazywanie również brązowy absolutorium podczas ciąży w ostatnim tygodniu może zapobiec kobietę, że poród nie jest daleko. Ale kobiety, które mają blizny na macicy, to patologia powinien ostrzegać dwa razy. Po tym wszystkim, brązowy rozładowania może wskazywać na pęknięcie macicy. Ta sytuacja wymaga natychmiastowej operacji, w której lekarze uratować życie nie tylko dzieci, ale również dla matki.

nadżerek lub różnych zakażeń dróg rozrodczych można również dołączyć brązowego rozładowania. Bardzo często ciąża jest prowokatorem ich szybki rozwój. Dlatego też, w ramach przygotowań do pielęgnacji dziecka, pożądane jest, aby wyleczyć wszystkie choroby dróg rodnych.

Ale takie oddzielenie we wczesnym okresie ciąży może być normą. Około 6-12 dni po zapłodnieniu komórki jajowej odbywa się przywiązują do macicy. Proces ten może spowodować obecność małych wyborów. Ale ich kolor powinien być różowy lub beżowy. Ale jeśli oni nabyć ciemnobrązowy kolor, to jest poważna patologia być traktowani.

Brązowa wydzielina w czasie ciąży – co robić.

Na pierwszym pojawieniem się brązowe absolutorium pilna potrzeba, aby udać się do lekarza i zrobić badanie USG, które wskaże dokładną przyczynę choroby. W tym przypadku kobieta przepisane ścisłego leżenia w łóżku i -preparaty razie potrzeby, wspierając ciąży. Ponad połowa przypadków występowania tej choroby w swoim czasie leczenia i przestrzegania wszystkich wskazówek lekarskich jest możliwa do utrzymania ciąży.