376 Shares 7590 views

Co to jest kursor

W chwili obecnej – w czasie globalnej komputeryzacji – ktoś może się wydawać dziwne, na pytanie o to, co jest kursor. Ale teraz ktoś po raz pierwszy do czynienia z komputerem, a do tego wszystkiego w tej dziedzinie musi być wyjaśnione, w tym kwestii.


Określenie kursora

Słowo „nad” pochodzi od słowa kursorem angielskiego, który ma wiele znaczeń, ale najważniejsze – jest to „wskaźnik”.

A indeks może pokazać:

1. Umieść monitor (ekran), gdzie zostanie wyświetlony następny znak.

2. miejsce, z którego można uruchomić wpływu różnych manipulatorów podłączonych do komputera – jak manipulatory mogą służyć jako mysz komputerowa, tabletem graficznym, joystick, i wiele innych.

Odróżnić kursorów i kursor tekstowy urządzenia wskazującego.

Pierwszą grupę stanowią te, które określają miejsce następnego drukowanie znaków (patrz pkt 1 powyżej.), A do drugiej – za pomocą kursorów zastosowano manipulatory, w szczególności, może to być kursor myszy.

Kursor nie tylko wskazać miejsca wejściowego, ale może również odnosić się do:

• w którym tryb wprowadzania tekstu, na przykład w trybie pomiaru lub w trybie wymiany (poprzez naciśnięcie przycisku napędów);

• rodzaj tekstu, takie jak rozmiar czcionki, stylu czcionki i inne.

Dla jaśniejszego pojęcia, co się kończy, należy wspomnieć o jego zmian i form.

Kursora tekstowego może być łatwiej znaleźć w tekście, to najczęściej odbywa migać. Zazwyczaj jest to pionowa linia migać. Jego wysokość odpowiada wielkości czcionki. Czasami, zamiast pionowej linii stosować inne elementy, takie jak prostokąta i linii poziomej m. P.

Form-pointers kursory

Takie formy jest znaczna ilość. Oto niektóre z nich, jak w artykule badania nie ma sensu wywoływać całej ich różnorodności.

1. strzałka nazywana jest domyślny kursor. Zazwyczaj obiekt wskazywany przez wskaźnik, informuje użytkownika o możliwości interakcji z nim.

2. Ręcznie hiperłącze odnosi.

3. Crosshair służy przede wszystkim do wyboru graficznej.

4. Wybierz możliwości wprowadzania tekstu informuje tekst w tej dziedzinie.

5. kursor przemieszczania wspomnianego wybranego obiektu może być przeciągnięty.

Z innymi formami kursorów najlepiej widoczne w trakcie pracy na komputerze. W tym samym czasie, co kursor jest szczególnie wyraźny.

Problemy w sterowanie kursorem

Istnieją przypadki, gdy kursor nie porusza się. Przyczyny tego mogą być bardzo wiele. I wymienić je wszystkie, najprawdopodobniej niemożliwe. To zależy w szczególności od tego, co urządzenie służy do sterowania kursorem, a sposób jego podłączenia do komputera i innych. Jednak najbardziej prawdopodobne przyczyny są następujące. Jeżeli urządzenie jest podłączone do komputera przewodowego, jest prawdopodobne, kursor nie porusza się z powodu zerwania drutu. Jeśli połączenie jest bezprzewodowy, to jest bardzo prawdopodobne, że zarówno jednostka sterująca nie jest wliczony w cenę, chyba że jest on wyposażony w wyłącznik, albo siedział baterię. Ponadto, może ono być z rzędu odbiornika sygnału urządzenia sterującego. Takie odbiorniki są często podłączone do komputera za pośrednictwem portu USB.

Prawdopodobieństwo, że komputer nie ma odpowiedniego sterownika, na ogół małe. Ale ta kontrola jest również przydatna do zrobienia.

W innych przypadkach, rozwiązać problem może być tylko specjalista.

Jest to pierwsze przybliżenie, odpowiedź na pytanie, jaka jest kursor.