896 Shares 3384 views

Płyta główna MSI 970A-G43: przegląd, testy i opinie

Wielu potencjalnych nabywców są bardzo zainteresowani tym, jak zwykła płyta z low-end MSI 970A-G43 udało się pozyskać wielu użytkowników? Po tym wszystkim, niedrogich urządzeń segmentu ma ograniczoną funkcjonalność, a rzadko wchodzi w pole widzenia użytkowników i entuzjastów gier. Cytowany w tym artykule, test, testy i opinie właścicieli pozwoli czytelnikowi na zapoznanie się z nowymi produktami i dowiedzieć się, co jest takiego specjalnego w niedrogiej płyty głównej.

Interesującym podejściem do kupujących

Fakt, że płyta główna MSI 970A-G43 należy do segmentu budżetowego, mówi tylko koszt urządzenia (6000 rubli). Pozostałe czynniki (czynnik forma, funkcjonalność i wyposażenie) wspólne dla wszystkich płyt droższe klasy. Naturalnie, każdy potencjalny nabywca będzie miał wątpliwości co do jakości tego wyjątkowego urządzenia, ponieważ w celu zmniejszenia kosztów producenta gdzieś oszukany i złamał technologię produkcji.

Specjaliści IT wierzą inaczej, w ich opinii, twierdzą oni, że takie produkty powinny być traktowane z innej perspektywy. Wszystkie płyty główne produkowane w fabryce i dostarczane na rynkach światowych, posiada certyfikat jakości, a więc w pełni sprawny. Tańsze urządzenia mogą mieć miejsce z powodu awarii starych technologii i zbędnych komponentów. Albo wręcz przeciwnie, producent płyty montowane przy użyciu starych części.

Zapoznanie się z pierwszym urządzeniem

MSI zawsze lubiła się wyróżniać z rynku konkurencji. Na opakowaniach z wideo, tajwański producent pisał zdjęcia smoków, a pudełko z chipem płyty jest wyświetlany. Dość dziwne podejście, ponieważ wielu kupujących będzie bardziej interesujący kontemplować obraz urządzenia i jego funkcjonalności. Skrzynka ma ogromny rozmiar i trochę mocny. Oczywiście, istnieje wiele myślenia przed otwarciem obecnych prezenty od producenta w opakowaniu.

Na płycie głównej MSI 970A klasy budżet-G43 ATX wskazówki sprzętu. Była bardzo słabe i nieciekawe. Oprócz samego urządzenia, skrzynka zawiera płytę CD ze sterownikami i oprogramowaniem, instalacja i konfiguracja i mnóstwo literatury promocyjnej w formie niewielkiej broszury. Makulatura jest użytkownik znajdzie kratę ochronną panelu interfejsu. Podczas instalacji konieczne jest, aby być bardzo ostrożnym, gdyż jest wykonany z niskiej jakości metalu i krawędzie tnące, które łatwo obniżyć swoje palce.

Jednostka zewnętrzna system oceny

Płyta wykonana jest w formacie ATX, i to jest dobra wiadomość dla wszystkich użytkowników, ponieważ w tej obudowie urządzenia systemowe mają maksymalnie niezbędne funkcje i nie są pozbawione prawa kart rozszerzeń. Duża powierzchnia brązowy urządzenia PCB MSI 970A-G43 AM3 naprawdę zawiera wiele ciekawych łączników. Uderzające również dużą liczbę kondensatorów elektrolitycznych (ich obecność jest jednym z kryteriów, które wpłynęły na obniżenie kosztów płyty głównej).

Warto zauważyć, że na rynku istnieją dwie wersje tego urządzenia. Różnica między nimi polega tylko na etykietach i wygląd płytce drukowanej. Zatem droższe modyfikacja ma w tytule słowo plus i brązowy kolor, a nie producent PCB używane Czarny kolor. Techniczne same cechy nie różnią. Jako właściciele zauważyć w ich opinii, piękno zewnętrzne płyty systemowej w czarnej wydajności jest mylące, ponieważ jest praktycznie nieobecny etykietowanie do podłączenia kabli zasilających i akcesoriów.

Cechy zintegrowany panel

W przeciwieństwie do produktów firmy Intel, płyta główna MSI 970A-G43 Socket AM3 nie zawiera klip wideo. Znakowanie G43 nie ma nic wspólnego ze zintegrowaną grafiką – jest to wspólny przypadek. Z tyłu urządzenia, użytkownik znajdzie dwa stare interfejs PS 2 klawiatury i manipulatora. Ponadto, producent ustanowił siedem-kanałowy system audio i uczynił 6 wyjść do podłączenia drogich głośników. Proszę użytkowników i duża liczba-portów USB. Jednak tylko dwa piny są używane do podłączania urządzeń z interfejsem USB 3.0. Reszta starego złącza USB 2.0. Brak portów Thunderbolt, eSATA, FireWire, LPT i COM wyraźnie wskazywać na właściciela, który na płycie głównej z low-end.

Aluzją do segmentu gier

Fani gier dynamicznych zasobochłonnych zauważyli, że na płycie głównej MSI 970A-G43, przegląd, który jest prowadzony w tym artykule, są dwa złącza CrossFire PCIex16 i oznakowania w pobliżu nich. Tak, przedstawiciel fiskalny wspiera instalację dwóch oddzielnych kart graficznych. Fakt ten, oczywiście, nie może nie zadowolić wszystkich potencjalnych nabywców.

Jednak kraje produkujące zrobili kart rozszerzeń PCIex1 i PCI. Podczas instalacji dwóch kart graficznych wszystkie sloty są blokowane System chłodzenia karty wideo. Tylko jeden interfejs PCIex1 będzie dostępna dla użytkownika, gdy jest umieszczona nad wszystkich szczelin dylatacyjnych. Jest to ogromna wada rady i trzeba wziąć pod uwagę przy zakupie urządzenia.

Mighty interfejsy

Reszta urządzenie jest łatwe do podłączenia do płyty głównej MSI 970A-G43. Recenzje właścicieli mediów w zastrzeżeniu, że dostęp do karty rozszerzeń USB, kontroler SATA i kontaktuje się centrala nie pokrywają się z dowolną kartą graficzną, ani żaden z jego systemem chłodzenia. Jeśli centrala i deska okablowanie przedłużacz USB jest czynnością jednorazową, a następnie z portami SATA mają wielu użytkowników, aby częściej pracować. Producent ustanowił dwa standardowe porty SATA III pobliżu południowego układzie mostka i 4 interfejsy znajdują się pod kątem 90 stopni i dostarczane do końca płyty. Sprawa komputer będą w obszarze położenia kosza na magnetycznych dysków twardych. Ogromny rozmiar płyty głównej nie jest sprawa dla złącza IDE. Jest to oczywista wada, biorąc pod uwagę fakt, że nowoczesne interfejsy eSATA i FireWire brakuje też.

Wsparcie dla modernizacji

Wszelkie uaktualnienia systemu zawsze zaczyna się zwiększenie ilości pamięci RAM. Wszyscy właściciele płyty głównej MSI 970A-G43 martwić, ponieważ producent zainstalował cztery sloty DDR3 ekspansji, zdolnych do pracy w trybie dwukanałowym. autobus zainstalowany w sprzęcie wspiera funkcjonowanie wszystkich istniejących na rynku pamięci, w tym ultra-szybkiej pamięci taktowany zegarem 2133 MHz.

Oto tylko producent skromnie milczy, że maksymalna ilość pamięci obsługiwana przez system, powinien wynosić nie więcej niż 32 GB. Specjaliści IT twierdzą, że każdy wyższy oprogramowanie zamiast sprzętu. W związku z tym w przyszłości, producent może zwolnić nowy firmware do BIOS-u, który usunie ograniczenia.

Wsparcie procesor

MSI 970A-G43 płyta główna obsługuje procesory wszystkie istniejące na rynku. Jedyną wadą, który warto zwrócić uwagę, aby fani domagają zabawki – to brak wsparcia dla technologii Hyper-Threading. W rzeczywistości ten fakt pokazuje, że kupujący zgodność niektórych procesorów z płytą główną jest ograniczony, odpowiednio, przed konieczne jest nabycie w celu określenia informacji o produkcie na oficjalnej stronie producenta.

Wszelkie pytania dotyczące technologii MSI i instalację systemu chłodzenia kryształu. Kontakt Socket AM3 zabaw na pierwszy rzut oka wydaje się przestronne, ale wielu właścicieli w ich opinii skarżą się na niemożność instalacji zaawansowanych systemów chłodzenia. Wszystko to wina kondensatorów elektrolitycznych, które nie pozwalają na grzejnik prawidłowo umieścić w gnieździe gniazda. Małe możliwości: albo zmienić chłodnicy i lutować kondensatory vypayat nowa, z wydłużonych nogach (pojemność może być zakręt na bok).

gwarantem stabilności

Miłośnicy zwiększyć wydajność systemu, nie można się martwić o awarie i uszkodzenia płyty głównej MSI 970A-G43. Urządzenie posiada BIOS nie tylko system tworzenia kopii zapasowych, ale również jest w stanie samodzielnie dostosować się do działań użytkownika za pośrednictwem inteligentnej dystrybucji energii. Za zapewnienie poufności danych na producenta układ BIOS zaangażował technologię M-Flash. Jednak będzie to mieć po zakupie płyty systemowej podarować jeden dysk flash do której chcesz nagrać podstawowe ustawienia systemu wejścia-wyjścia. Ogólnie rzecz biorąc, ochrona BIOS jest bez zarzutu i będzie odwoływać się do wszystkich zaawansowanych użytkowników.

Czy istnieje życie w starym psem?

Zwiększenie wydajności wymaga osobne recenzję płyty głównej MSI 970A-G43. Przyspieszenie wielu nowicjuszy wyobrazić jako dedykowanej aplikacji, gdzie zasilanie systemu jest zwiększona w wyniku ruchu w górę suwaki na panelu sterowania. Niektórzy użytkownicy szukają tych samych suwaków w podstawowy system wejścia-wyjścia. Nic w tym dziale nie jest i nigdy nie będzie.

Overclocking można zrobić osobiście tylko dwa sposoby: albo podnieść napięcia magistrali, aby zwiększyć swoją częstotliwość. W rzadkich przypadkach można zwiększyć mnożnik procesora, jeśli to nie jest zablokowana przez producenta. Płyta główna MSI 970A-G43 zapewnia zwiększoną wydajność, ale wszystkie działania użytkownika na własne ryzyko. Problem polega na tym, że BIOS nie jest wbudowany system testowania narzędzia do stabilności bez uruchamiania systemu operacyjnego, jest tylko monitor, który nie jest zbyt pomocne dla użytkownika podczas przetaktowywania.

Konkludując

Budżet płyta MSI 970A-G43 jest bardzo ciekawy i funkcjonalny sprzęt. Producent stworzył rodzaj urządzenia wielofunkcyjnego, że należy odwołać się do szerokiego grona odbiorców. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę graczy do tego produktu, ponieważ oprócz wspierania prac dwóch oddzielnych kart graficznych w trybie CrossFire, płyta posiada cztery sloty na moduły pamięci i łączy się z wielu popularnych procesorów. Nie zapomnij o 6 złącz SATA III szczelin i PCIex1, które mogą być wykorzystane do instalacji dysków SSD NAND.

Ale dla użytkowników domowych i segmencie biurowym płyty głównej będzie mniej interesujące. Wszystko to wina braku zintegrowanej karty graficznej i karty rozszerzeń do podłączania urządzeń peryferyjnych. Wymaga to również odpowiednią obudowę dla ATX urządzenia montażowego, że rynek komputerowy nie jest oczywiście w segmencie budżetowym.