683 Shares 7101 views

Ukraina, obłast: Mapa obszary. Święta w języku francuskim

Ile reszty na Krymie? Nawet biorąc pod uwagę wybór przystępnej kwocie hotelu jest zbyt drogie dla przeciętnego ukraińskiego. Ale obłast graniczy z Republiką Krymu i przez wodach samego Morza Czarnego. W tym obszarze atrakcje nie kończą się tam, bo w południowo-wschodniej graniczy z Morzem Azowskim, dodać do 6 rzek i zbiorników. Szereg unikalnych parków, rezerwatów i ostoi okazją do aktywnego wypoczynku i poznawczej. Obfitość wód spełnia marzenie wszystkich turystów w okresie letnim.

położenie geograficzne

obłast znajduje się w południowej części Ukrainy, w Nizinie Czarnomorskiej. Jej zachodnia część graniczy z regionu Mikołajów, wschodu – z Zaporoża i północy – z Dniepropietrowska. Południowa część idzie na Krym, i, jak już wspomniano, graniczy z dwoma morzami. Wzdłuż wybrzeża odcinek piasek barów, wyspami i zatokami. Region ten zajmuje dużą powierzchnię około 30 000 km 2. Krajobraz jest dość monotonna, z dala od tropikalnego rozkoszy. Płaski teren, słone bagna, głównie step. Ale obfitość źródeł wody tworzy bujne zielone oazy, tak miłe dla oka.

podział polityczny

Region kherson zawiera 18 okręgów, z których każdy składa się z pewnej liczby osad. Stolicą i centrum administracyjnym jest miasto Chersoniu. Populacja wynosi około jednego miliona osób. Gubernator regionu Chersoniu, były poseł, Jurij Vitalevich Odarchenko objął urząd 02 marca 2014. Jest to wybitny polityk, od 2011 części Prezydencji i rady politycznej. Były gubernator Obwód chersoński Nikolay Kostyak został odwołany podczas rekonstrukcji przeprowadzonej przez Działając prezydenta Aleksandra Turchinov.

W regionie znajduje się 11 miast (w tym 4 podporządkowania regionalnym – Chersoniu, Kachowka, Nowa Kachowka i Naked Pier) oraz 654 gminy. Dzielnice obłast: Biełozierskich, BERISLAV, Velikoaleksandrovskiy, Velikolepetihsky, Verhnerogachinsky, Vysokopolskoye, Genichesk, Hola Prystań, Gornostaevsky, Iwanowo, Kalanchaksky, Kachowka, Nizhneserogozsky, Novovorontsovka, Novotroitsk, Skadovsk, Tsyurupinsk i Chaplinskiy – nazwane na współbrzmienie z nazwiskami ośrodkach regionalnych.

Gospodarka regionu

obłast – bogaty kraj o zróżnicowanej branży. Jest dostępny jedna trzecia wszystkich maszyn elektrycznych produkowanych w kraju, jedna czwarta z tkanin bawełnianych. Ale główny kierunek – jest, oczywiście, rolnictwo. Ten crop – uprawiane są zboża, nasiona słonecznika, warzywa i owoce. Prawie równa część zawiera hodowlę zwierząt, pracy na roli wielką dla hodowli bydła, świń i owiec.

W ogóle, w regionie rozwinął przemysł spożywczy, budowa maszyn i obróbka metali, produkcji energii.

minerały

Duże znaczenie w ich regionie produkcji nie ma jednak tutaj jest produkowany z gliny cement i cegły, które są bardzo popytu w sektorze budowlanym. Ponadto rozwija się piasek kwarcowy, margiel, wapień, sól, torf i gaz.

Klimatyczne charakterystyka regionu

Cała południowa Ukraina różni się dość ciepłej i suchej pogody. W związku z tym, najbardziej korzystnie usytuowany Khersonska. Obszar Mapa pokaże szczegółowo obfitość wód. Wokół każdej z nich znajduje się duża liczba małych hotelach i pensjonatach, w którym można odpocząć.

Klimat jest umiarkowany kontynentalny; gorący żar stepu, spotkanie z wilgotnych form przepływu morskie powietrze bardzo komfortowe warunki dla życia i rekreacji. Latem ciepło średnio lipca temperatury 22 ° C, + 40 ° C absolutny zapis Winters są łagodne, zwykle mało śniegu, termometr rzadko kiedy spada poniżej 3 ° C Jesień i wiosna są ciepłe i suche. Opady są wystarczająco małe.

Dla fanów podróży samochodem doskonale nadaje obłast. Mapa obszaru trafią do wszystkich atrakcji, a teren płaski pozwoli dotrzeć wszędzie samochodem. Zobacz tutaj i naprawdę coś.

dziedzictwo kulturowe

Rzadko gdzie istnieje taka obfitość obiektów rezerwatu przyrody, kulturowe oraz wartości historycznych. Tylko 69 terytoriów, dwa rezerwaty biosfery, 5 rezerwatów, Arboretum, 32 pomników przyrody, 12 parków, które są zabytki sztuki krajobrazu, 10 rezerwowych dróg. Powinien on być wstępnie zaplanować wakacje, aby odwiedzić jak najwięcej ciekawych miejsc.

Ponadto, turyści często odwiedzają zabytki dawnej architektury. Grecki Sophia kościół Grigorievsky Klasztor i Katedra św Katarzyny są od połowy XVIII wieku, Katedra Svyatoduhovsky należący do XIX wieku. Doświadczony przewodnik poprowadzi Cię przez tajnymi ścieżkami przeszłości, można odwiedzić starożytne kurhany, grób ataman, zobaczyć szczątki ostatniego kozackiego Sicz, ruiny tureckiej Tyagin Forteca (XV w.).

Naturalne skarby regionu

Nie będąc tutaj, to trudno sobie wyobrazić, ile bogactwa jest obarczona Ukrainie. obłast – to wspaniałe miejsce, które odwiedza raz, wrócisz ponownie i ponownie. Tu spoczywają unikalnych rezerwatów przyrody. Wiele gatunków flory i fauny wymienionych w Czerwonej Księdze, a nie znajdziesz nigdzie indziej.

Nie mniej interesujące jest znanym uzdrowiskiem „z W”, położony nad brzegiem Jeziora Słonego. Nie wspominając już o licznych ośrodków zbudowanych wzdłuż wybrzeża, a to wystarczy, aby wypełnić do doświadczeń wakacje. Wyjaśniamy, każdy z tych obiektów w sposób bardziej szczegółowy.

Rezerwat Biosfery „Askania Nova”

Relaks w regionie Chersoniu – to nie tylko ciepłe morze i złoty piasek. Są to luksusowe, uroczy, zielona oaza w niekończącym się stepie. Został on stworzony w ubiegłym wieku ziemianina Fridrihom Eduardovichem Faltz-Fein. Dzięki jego pomysłu do wycofania się z dużych obszarów ziemi nienaruszony unikalną roślinność i rzadkie gatunki zwierząt.

Jeszcze w tym rezerwat stepowy została rozszerzona jego obszar obejmuje ponad 100 hektarów. Utworzono Real Park, wysoka oglądalność posypane wzgórza zbudowane dużą liczbę stawów, doskonałą rozliczeń złamany. Całe terytorium jest podzielone na zoo i Arboretum. Jedna połowa – to prawdziwy zielony rogu, zgromadziła ponad 1000 gatunków drzew, nie licząc 1500 roślin ozdobnych. Nie rozwija ogólne wrażenie, że jesteś w królestwie bajki zieleni.

Założycielem parku nie ogranicza się do zachowania dziewiczego stepu założył wspaniałe zoo, którą wprowadzono zwierzęta z całego świata. Kto tu po prostu nie widzę! konie Przewalskiego, bizony, bawoły, zebry, Kulan. Sytuacja bliska woda prawdziwy ptak raj. Ponad 100 gatunków ssaków i ptaków zbiera się tu i spokojnie żyć w sąsiedztwie. Czy chcesz, aby wakacje w regionie Chersoniu? Pamiętaj, aby odwiedzić „Askania”.

"Azowskiego-Sivash" Park Narodowy

Ma mniej zróżnicowany krajobraz, jest to strefa step, gdzie ogromna liczba stepowy trawa rośnie. W tym wyjątkowy i wymienione w Czerwonej Księdze. Nie wszyscy goście mogą docenić piękno tej okolicy, ale to, co fascynuje, bo jest to liczba i różnorodność ptaków. Dla niektórych, park jest siedliskiem lub gniazdowania, inne są tutaj tylko podczas lotu. Ale ogólnie rzecz biorąc, w ciągu roku nie odnotowano obecności około 1 miliona ptaków. Jeśli obserwację wspaniałego wypoczynku dla Ciebie – obłast czeka na Ciebie.

Ze stosunkowo pospolitych gatunków żyją tu kaczki, mewy, rybitwy, sandpipers, łabędzie. Istnieją rzadkie gatunki wymienione w Czerwonej Księdze: sieweczka morska, hodulechnik, bielik, czarny-headed Gull. Z należytym cierpliwości można znaleźć w tych miejscach dropie, małe dropie, żurawie, orły, sokoły.

Poza czci opieki i obserwacji ptaków, pracownicy parku utworzone rezerwy polowania. Na jego terytorium jest zamieszkany przez zwierzęta, takie jak jelenie, daniele, muflony, dziki osioł.

Sanatorium "w co"

obłast dawna słynie z tego błota kąpieli. Zaczęła stanowiąc bardziej 1889, w międzyczasie zmieniona, ale pozostaje taki sam powietrza, bogaty zapach step i iglastych, siarczek-błota i mułu solanki chlorku sodu dostarczane jezioro.

nadmorski urlop

Przez cały czas, ten wyjazd był uważany za wieniec święto. Ciepłe słońce i piękne morze, niepowtarzalny klimat i oszałamiające piękno natury przyciąga ludzi dzisiaj. W porównaniu z bardziej znanych kurortów, takich jak na Krymie, Soczi, Jałta, Antalya, oczywiste jest, że ceny są znacznie niższe. To święto jest dobrze przystosowany dla ludzi skromnych środków.

Przemysł turystyczny jest dobrze rozwinięta. Wzdłuż wybrzeża ciągną się emerytury, gotowy do przyjęcia gości. Locals odwiedzający wynająć pokoje lub cały dom na wakacje. Jest to o wiele tańsze niż płacenie za pokój w hotelu, zwłaszcza jeśli gotować dla siebie zrobisz.

Ośrodek wieś Żelaznym Porcie

To miejsce jest bardzo popularne wśród turystów. A reszta jest nie tylko ludzie z Ukrainy, w lecie można spotkać ludzi z całego WNP, a nawet za granicą. Strony firm turystycznych istotne, co jest zawsze bardzo popularny port żelaza. obłast jest bogaty w różnych ośrodkach, ale to właśnie tu świętować niezwykłą gościnność mieszkańców, dużą ilością owoców i owoców morza, a także najczystsze i delikatny morze.

Opcje dla wagi zakwaterowania: Schronisko lub rodzinne hotele, pensjonaty, ośrodki rekreacyjne. Zawsze można znaleźć odpowiednie zakwaterowanie w sektorze prywatnym. Reszta tutaj jest o wiele tańsze niż na Krymie, a usługa masz takie same.

Fani spokojny wypoczynek mogą cieszyć się dużą ilością czystych plaż. Wygodne łóżka i parasole, liczne bary z napojami bezalkoholowymi. Nie tylko złoty piasek i ciepłe morze słynie Port żelaza. obłast oferuje szereg ciekawych wycieczek, które różnicują się wakacjami i dadzą dużo przyjemnych doznań.

Czy kiedykolwiek miał wziąć kąpiel w gorących źródłach? Jeśli nie, to nadszedł czas, aby spróbować. Łącznie 15 km od ośrodka znajduje się ośrodek gejzer, wyposażony jest w trzy – dwie wanny ciepłej wody i jeden z błotem.

Wieś Azure

Nie mniej znany jest wypoczynek niż port żelaza. Od pierwszych dni czerwca do połowy września, czeka na Azure. obłast, tak bogaty w rozrywki morskiego, tutaj jest lepszy od siebie. Jeśli spędzić wakacje z dziećmi, należy zwrócić uwagę na lokalnych hotelach. Wzdłuż wybrzeża znajduje się wiele ośrodków wypoczynkowych, wśród których najbardziej znanym – zatytułowana „Shipwright”.

Czyste morze i złote plaże, mnóstwo lokalnych owoców, świetne wycieczki – to kuszące, ale nie dla dzieci. Doskonała park wodny wraz z opieką animatorów zaprezentuje zabawy rozrywką dla całej rodziny. W tym czasie, a dzieci mogą bawić się w basenie pod czujnym pielęgnacji, można cieszyć się dużo wolności. Przejażdżki wodne, katamarany, banany i skutery staną się ulubioną rozrywką dla wszystkich grup wiekowych. Dla starszych dzieci pracujących park rozrywki, każdy dzień jest dyskoteka na świeżym powietrzu. Nie wahaj się pójść na urlop Azure! obłast pokaże wam wszystkie swoje piękno i dać jasny letni.

krótkie podsumowanie

Chcesz dowiedzieć się dużo o Ukrainie i jednocześnie mieć dobry odpoczynek? Wtedy będzie obłast! Morze i słońce, mnóstwo świeżych owoców i najlepsze wina krymskie, ciekawe wycieczki do Pamięci i rezerwowane miejsca sprawi, że pobyt był niezapomniany. Jest to jeden z najpiękniejszych i najbardziej urodzajnych regionów Ukrainy. Oprócz rolnictwa są dobrze rozwinięte przemysł, mały region stanowi jedną trzecią inżynierii mechanicznej republiki. I, oczywiście, turystyki, – żaden inny region Ukrainy może się pochwalić taką napływ turystów. Łagodne brzegi Czarnej i Azowskiego mórz, a także przystępne ceny są zbierane tu ludzi z całego byłego Związku Radzieckiego. Relaks w regionie Chersoniu będziesz pamiętać przez długi czas.