325 Shares 8817 views

Sergey Lisakov: Biografia ze zdjęciami

Internet jest szybko stanął w naszym życiu, a teraz każdy wie, że najważniejszą rzeczą – wyszukiwarkę. Bez niego w World Wide Web zgubić całkowicie. Historia rosyjskojęzycznym Internecie zaczyna się od „Wędrowca” – pierwszy wyszukiwarce Runiet. I zaczyna z Centrum Badań Pushchino, gdzie zespół współpracowników opracował pierwszą rosyjską wyszukiwarkę. W takim zespole i pracował Sergey Lisakov.

biografia

Rodzice Sergey Lysakova pracował jako geolog. Dlatego Siergiej urodził się w północno-zachodniej Rumunii – Siedmiogród, w 1957 roku. rodzina przeniosła się w Essentuki, gdzie mieszkał mój dziadek Siergiej trzy miesiące później. Ojciec nadal pracował w wyprawie, która jest zaangażowana w poszukiwanie złóż uranu.

Chłopiec Sergei często odwiedzał ojca w jednostkach geologicznych. „Geolodzy zostały wszystkie rodzaje rur i tranzystory, ciekawych kawałków żelaza” – mówi Sergey Lisakov. Ale z tego, być może, fascynacja elektroniką radiowych. Ile pamiętam, ciągle robił wszelkiego rodzaju gadżetów elektronicznych.

prawy kierunek

W niepełnych 16 lat ukończył liceum. Choć edukacja prowadzona w niekończące się eksperymenty, tak aby mógł on zakończyć w ciągu 15 lat. Szkoła miała szczęście. Nauczyciele przyniósł ich osobowości, mówi Sergey Lisakov. Życie osobiste, bo nie było tak skuteczne, że była to szkoła poprosiła wektor dalszego rozwoju.

Kadra jest bardzo silna. Fizyk przyszedł do szkoły z uniwersytetu, a często uzupełniane swoją filozofię tematu. Zmuszony myśleć, analizować i wyciągać wnioski. Historia uczy ludzi, widział wiele w życiu ostatniej wojny. Często poza programem na zewnątrz i lekcji matematyki. Wszystko to razem wzięte, prawdopodobnie ze względu na chęć do nauki.

Edukacja i pierwsza praca

Pierwszy specjalność – regulator radio, które wpłynęło do zakładu, gdzie bezpośrednio po roku szkolnego pracował. Zakład produkowany sprzęt do powiązanych izotopów badawczych. W zespole wszyscy pracownicy, która jest stale wymyślać. Potem była MAI, gdzie Siergiej Lisakov studiował na Wydziale samolotów Radio Electronics. Instytut tworzą również rodzaj kręgu nauczycieli i uczniów, co było bardzo przydatne dla dalszego rozwoju wiedzy i świadomości.

Profil przedsiębiorstwo na wydziale elektroniki był do organizacji pozarządowych „Astrophysics”. To miejsce, gdzie Sergeyu Vladimirovichu i byli pierwszymi, którzy uczestniczą w rewolucyjnym kierunku, podczas gdy – w tworzeniu broni laserowej. Następnie ręce miał stworzyć soczewkę na podstawie kryształów. Jednym słowem, osobiście próbowałem go i widziałem wiele przełomowych technologii.

centrum Badawcze

W 1980 roku, po IBPM (Instytut Biochemii i fizjologii drobnoustrojów) pracuje w Pushchino. Były pamiętne spotkania Sergey z ludźmi o podobnych poglądach, a wśród nich była i Dmitry Kryukov. Z biegiem czasu zacząłem tworzyć zespół opiekuńczy dla wszystkich nowych i utalentowanych ludzi.

Od 1987 Sergey Lisakov Computing Center skierował tam IBPM. W tym samym roku rozpoczęto prace nad stworzeniem kolekcji mikroorganizmów. Zadaniem zespołu było nadanie projektowi oprogramowania i technologii fundament. Tym zadaniem było podać link zasobów naukowych z kolegami za granicą. I wtedy się zaczęło r pierwszego IP-kanałowego.

Sieć zbudowana jest z naukowców jądrowych Protivin, pracujący w CERN. Równolegle, stworzyła szczepy mikroorganizmów podstawy, która stała się częścią zbioru międzynarodowym. Uzyskać dedykowany kanał, gdy jest to niemożliwe, ale dzięki staraniom dyrektora ośrodka naukowego, jest nadal możliwe.

W tamtych czasach nauka nie była łatwa. Musieliśmy jakoś przetrwać, aw 1991 roku w centrum pracowników Stos stworzyć firmę, która była zaangażowana w rozwój sieci telekomunikacyjnej w Pushchino. Jeśli przed poszukiwanie jest tylko dla biologów, potem zdecydowaliśmy się pokryć Zachód Internecie. W tym czasie wszyscy, którzy zrobili z Internetu znali. Przede wszystkim byli to ci, którzy mieli do niego dostęp w przedsiębiorstwach (inżynierów, programistów).

Birthday "Rambler"

Na początku, gdy strona pojawiła się kierować w nich było trudno. Były telekonferencja – płyta, która mieści się adresy stron na różne tematy, przesyłanych przez witryny e-mail. Jednym słowem, słowo ustach. Mimo to, szybko pojawiły się nowe strony internetowe. Do czasu uruchomienia „Wędrowca”, w 1996 roku było ich około tysiąca. Siergiej mówi, że w tym momencie zdali sobie sprawę, że teraz jest pojawienie się stron do rosnących i ma wielką potrzebę znalezienia. Postanowili uczyć internet rozmawiać po rosyjsku.

Cały zespół jest świadomy, że takie przedsięwzięcie wymagałoby znacznych wydatków. Zatem wysiłki Dmitry Kryukov i cały ich zespół pojawił „Rambler”, mówi Sergey Lisakov. Urodzony wyszukiwarka – 08 października 1996, jako jednogłośnie uważa całego zespołu. Przez czas unikalny produkt, który łączy w sobie funkcjonalność systemu klasyfikacji i wyszukiwarki. Był to pierwszy i tylko w tym czasie, rosyjska wyszukiwarka informacji. Teraz wydaje się alfabetu, ale wtedy to była nowość.

„Nikt nie ma prawa się zastanawiać” – pisze w jednym z jego znanego autora książek Lukyanenko Sergei Vasilievich. Lisakov (na zdjęciu poniżej) i jego zespół pokazuje przykład, że to, co jest przyznawana się teraz wydaje, wiele lat ciężkiej pracy. Projekt był początkowo nieopłacalne, pierwsze pieniądze zarobione w „Wędrowca” w 1997 roku. Ale stało się najbardziej popularnym źródłem w ciągu 2 lat. Jego dalszy rozwój, jako portal, wymagane inwestycje. Dlatego zdecydowano się go sprzedać. W 1999 roku sprzedany za 1 mln. Dolarów 53% udziałów. W ten sposób rozpoczął się nowy etap w firmie – przybycie inwestorów.

komputer biurowy

Zespół wziął nowy i obiecujący kierunek – tworzenie centrów danych. Rodzaj platformy technologicznej dla przedsiębiorstw, których głównym przedmiotem działalności jest świadczenie usług informatycznych. Za granicą, ten rodzaj usług nabiera tempa, aw Rosji praktyka ta nie była. Doświadczenie zespołu był – pierwszy taki grosz oni zbudowany w 1987 roku w Pushchino był wykorzystywany jako platforma IT dla projektów internetowych. Potem była centrum danych ze 200 serwerów w Parku Naukowego Uniwersytetu Moskiewskiego.

W skrócie, do roku 2001, są dobrze zorientowani w tych sprawach, i mieć jasne pojęcie o tym, co powinno być w centrum danych. W 2003 roku Siergiej Lisakov odważył się spróbować swoich sił. Budowę unikalnego centrum biurowe dla firm IT. Niby centrum biznesu ze specjalnymi udogodnieniami dla sprzętu komputerowego z niezależnego źródła energii, co gwarantuje bezawaryjną pracę. Już wtedy było jasne, że zażądał a kogo nie zajmuje niszę.

załoga rodzina

Sergey Lisakov jest prezesem Grupy stos, które w dalszym ciągu pracować nad nowymi technologiami, opracowuje rozwiązania modułowe do centrów przetwarzania danych. Jak powiedział Siergiej, wkrótce abonenci będą mieli dostęp do nowych technologii, co Internet przeszłości i nowa era komputera włączy wszystkie reprezentacje o możliwościach technologii IT.

Cała rodzina – syn, mąż, z którym Lisakov studiował w tym samym roku, pracuje w tej samej firmie. Sergey przez kilka lat kierował „Formuła Trial”, zorganizowała szereg sportowych razem z ludźmi o podobnych poglądach. Z synem Dmitry skonfigurować pojazd klasy „przeciw” – unikalną maszynę z kołami 54 cali, aktywne zawieszenie i wszystkie koła sterowania napędem.

załoga rodzina – Dmitry i Sergey Lisakov (na zdjęciu powyżej) udziału w ekstremalnych wyścigach. Siergiej Władimirowicz – osoba, która lubi poznawać nowe wyzwania. Jak powiedział w wywiadzie, że dysk, którego doświadcza się na wynikach prac w rozwoju technologii IT, porównywalnej do czucia wyścigów w badaniu jeep.