886 Shares 4401 views

Alergia na pieluchy dla niemowląt: objawy, przyczyny i leczenie funkcje

Nowoczesne rodzice często wolą jednorazowych pieluch, które znacznie upraszczają życie niego i dziecka. Niektóre z nich mają do czynienia z takim nieprzyjemnym zjawiskiem, jak uczulenie na pieluchy. Pampers w tym przypadku nie ulega pocieszyć elementu i pogorszenie niemowlęcia sprawcy. Jednak, aby zrezygnować z tego produktu, nadal nie warto, po prostu przestrzegać pewnych zasad jego stosowania i wiedzą na temat przyczyn alergii.


Zalety jednorazowych pieluch

Zalety korzystania z pieluch są niezaprzeczalne: stają się one łatwe do opieki nad dzieckiem, zaoszczędzić czas moms i chronić delikatną skórę dziecka przed wilgocią. Jeśli produkt jest bardzo wysokiej jakości i terminowe zmiany, nie powoduje zaczerwienienie i podrażnienie. W pieluchach jednorazowych dziecko śpi dłużej niż w pieluchach, jak dyskomfort wypróżnień mu nie przeszkadza.

Uczulenie na pieluchy często występuje podczas korzystania z wątpliwej jakości towarów. Jakie cechy dobrego pieluchy? Po pierwsze, powinien on pozostać suche nawet po znacznym pęcznieją w objętości. Po drugie, to lepiej, jeśli produkt posiada minimalną perfumy (lub aromatyzacji całkowicie nieobecny). Po trzecie, wszystkie materiały, z których wykonane pieluchy, muszą być certyfikowane i bezpieczne dla dziecka. Wszystkie te czynniki zapewniają jakość produktów i zmniejszyć prawdopodobieństwo zwiększoną wrażliwość skóry dziecka.

Co zwiększa ryzyko alergii

Pieluchy dobrej jakości rzadko powodować poważne i niekorzystne reakcje skórne. Ich przedwczesna wymiana może doprowadzić do pieluchy zapalenie skóry, ale to nie jest uczulony na pieluchy, jak wielu myśli. Zapalenie skóry , w tym przypadku pojawia się na skutek długotrwałego kontaktu ze stołka i przegrzaniem, co prowadzi do pojawienia się zaczerwienienia i płacz bolesne elementy.

Więc może być uczulony na pieluchy lub jakiekolwiek zaczerwienienie lub wysypka – to tylko objawy zapalenia skóry? W większości przypadków dyskomfort spowodowany przez długotrwałe narażenie dziecka w pieluchy i jej przedwczesnej wymiany. Jednakże, uczulenie na pieluchy nadal zdarza się, i wydaje się niemal natychmiast po kontakcie skórę dziecka.

Jak poprawnie zmienić pieluchę

Skóra dziecka, zwłaszcza w pierwszych trzech miesiącach życia, jest bardzo delikatna i podatna na podrażnienia przy najmniejszym wygląd czynnikiem prowokującym. Zmiana pieluchy dla dziecka w tym okresie jest konieczne co 2-3 godziny, niezależnie od stopnia jego pełni. W starszym wieku, jest to możliwe do zrobienia trochę mniej, upewniając się, że powierzchnia produktu nie była mokra. Po wypróżnieniu o każdej zmianie pieluszki wiekowej natychmiast.

W celu uniknięcia rozwoju alergii na zaczerwienienia i higienicznych toalet organów intymnych lepiej wykorzystać czystą bieżącą wodą bez mydła i kosmetyków (nawet dzieci). Nie jest pożądane, aby wykorzystać wilgotnych chusteczek, ponieważ ich impregnacja może reagować z pieluch wypełniacza i powodują reakcje alergiczne. Skóra nie powinno trzeć ściereczkę lub ręcznik, powinna być tylko delikatnie osuszyć go do wyschnięcia. Idealny przy zmianie pieluchy do odbycia 10-minutowej kąpieli powietrza w okolicy narządów płciowych i mogła swobodnie „oddychać”.

Uczulenie na pieluchy: objawów

Pierwszą oznaką jakiegokolwiek dyskomfortu dla noworodków – jest podrażniona zachowanie i płacze. Jest to reakcja ochronna organizmu, co pozwala dziecku na „poinformowanie”, że rodzice mają obawy. W badaniu, skóra pod pieluchy widzą te objawy:

 • zaczerwienienie skóry i niewielki obrzęk w punktach styku z pieluchy;
 • mała czerwona wysypka;
 • łuszczące się płaty, które mogą być zastąpione przez elementy płacz zapalnych.

Wiedząc, jak przejawiać uczulony na pieluchy, można szybko znaleźć drogę w tej sytuacji i szukać pomocy u pediatry.

pierwsza pomoc

Jeżeli rodzice zauważyli niepokojące objawy alergii, zwłaszcza, że skóra dziecka powinna być zwolniona z pieluchy. Po tym, powierzchnia zmian należy traktować ostrożnie, aby zrozumieć naturę wysypki i oceny ogólnego nasilenia choroby. Wskazane jest, aby natychmiast podciął dziecko bieżącej wody, aby zmyć alergenów. Po tym, ważne jest, aby pozostawić na skórze na długo otwartych na zewnątrz.

W żadnym wypadku nie można używać tego samego typu pieluchy, ponieważ powtarzający się kontakt z alergenem może wywołać poważne reakcje. Przed konsultacji z lekarzem można traktować skórę uniwersalne narzędzia, które nie uszkadzają w każdej sytuacji (na przykład „Sudocrem”, „Desitin”). W tym dniu po kąpieli dziecko nie może używać ziół i kosmetyków, ponieważ mogą one powodować reakcję organizmu na krzyżu.

Plan działania

Kiedy widzisz żadnych wysypkę, obrzęk i zaczerwienienie dziecko potrzebuje, aby pokazać pediatrą. zbada dziecko i potwierdzić (lub zaprzeczyć) diagnozę „alergię na pieluchy.” Czas przepisane leczenie w celu uniknięcia poważnych powikłań i przewlekły przebieg procesu patologicznego.

Do suszenia zapalnych środków zewnętrznych elementów podrzędnych na bazie cynku można przypisać. Powinny one być stosowane po każdej zmianie pieluchy podczas kąpieli powietrznych. Przed założeniem nowej pieluszki, trzeba czekać na pełnej absorpcji tych leków. Aby przywrócić skórę przesuszoną pediatra może zalecić „Bepanten” lub maści o podobnych właściwościach.

W niektórych przypadkach, wymówione objawy wymagają Miejscowe leczenie hormonalne maści (powinni wybrać się do lekarza). Aby nie zaszkodzić dziecku, samo-podobny narkotyków jest niedopuszczalne.

Alergie u dzieci: czy winę za pieluchy?

Alergia, które powstały na skutek różnych czynników, to jest bardzo podobne do siebie. Ale jeżeli w dniu wystąpienia jakichkolwiek objawów dziecka nie próbować nowych potraw, a jego skóra nie jest niczym niezwykłym wysmarowane kosmetyków, jest prawdopodobne w przypadku pieluchy. Alergia na pieluszki mogą wystąpić nawet od rodzaju przedmiotów, które rodzice używają dla dziecka przez długi czas. Może to wynikać z dwóch powodów:

 • zakup fałszywych lub wadliwych produktów;
 • zmienić oryginalną technologię produkcji starych pieluch.

Banalne balsam nawilżający, który producent może dodać je jako nowość do regularnej wersji pieluch, często przyczyną alergii lub podrażnienia skóry u dzieci.

niemile widziane

Uczulenie na pieluchy z prawidłowego leczenia i opieki prewencyjnej przyszłości nie jest coś strasznego. Ale są rzeczy, które mogą pogorszyć jej przebieg i poważnie zaszkodzić zdrowiu dziecka. Dlatego też, gdy alergia jest ważne, aby stosować się do następujących wytycznych:

 • Nie można wycisnąć pryszcze i czesanie elementy zapalne w skórze;
 • Nie trzeba obsługiwać obszar dotknięty jodu, nadmanganian potasu i zieleń brylantowa (nie przyspieszyć leczenie i będzie tylko zranić dziecko);
 • Nie ważne samoleczenia (zwłaszcza antybiotyki i hormonalnych preparatów do stosowania zewnętrznego) jest.

Nie ma sensu, aby zrezygnować z pieluch innych firm, do których dziecko nie jest uczulone. Zapewniają one znacznie bardziej higieniczne środowisko niż podobne produkty gazy i bawełny, oprócz umożliwienia dziecku pozostać suche dłużej.

Różnica pomiędzy alergiami i pieluszkowe

Zauważ, zaczerwienienie na papieża na dziecko, prawdopodobnie każdy matka kiedykolwiek zastanawialiście się, jak to wygląda uczulenie na pieluchy i jest to prawda? Ten stan młodych rodziców są często mylone z pieluszkowe, chociaż istnieją wyraźne różnice między nimi:

 • alergie często obserwowane wysypki punctulate i pasów ochronnych, gdy skóra jest wilgotny, czerwony i gorąca w dotyku;
 • pojawienie się pęknięć skórnych płacz małych wrzodów rzadko jest objawem indywidualnej odpowiedzi na pieluchy (często warunek ten jest konsekwencją przegrzania dziecka i podrażnienia skóry z powodu kontaktu z moczem i kałem);
 • Jeśli zaczerwienienie zlokalizowane tylko w fałdach skóry, to najprawdopodobniej, że mówimy o pieluszkowe.

profilaktyka

Przewidzieć wszystkich i do ochrony dzieci z różnych niebezpiecznych sytuacjach trudnych. Ale w przypadku pieluszek, można zminimalizować ryzyko alergii. W tym celu pożądane jest, aby zmienić markę produktu często. Jeśli dziecko jest wygodne w pieluchach, a oni są zadowoleni z rodzicami za cenę, to nie ma potrzeby eksperymentowania. Wskazane jest, aby je kupić w obszarach zbadanym (albo jeszcze lepiej – w sklepach tej samej sieci). Zapewni to zakupu podrobionych towarów. Tandetne i podejrzanie tanie pieluchy powodować alergie i podrażnienia są znacznie bardziej prawdopodobne niż wysokiej jakości odpowiedniki.

We wszystkich, nawet najbardziej komfortowych pieluchy, dziecko nie powinno być dzień i noc. Korzystnie, co najmniej 2 razy dziennie, aby przeprowadzić basenów, które oprócz zapobiegania alergii pieluszkowe i przyczyniają się do utwardzenia korpusu. Nie można ignorować procedur wodnych i przegrzania dziecka. Działania te zwiększają ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych na wiele czynników, w tym pieluszki.