616 Shares 8651 views

Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2002 w Salt Lake City: Uczestnicy, zwycięzcy

Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2002 odbyły się w Stanach Zjednoczonych. To był XIX w ciągu gry wiersz, w którym uczestniczyło 77 krajów. Osiemnaście z nich otrzymał najwyższą godność nagrody. W nieoficjalnych klasyfikacji zespołu pierwsze miejsce zajęte Norwegii. To wydarzenie jest interesujące, jak również i fakt, że Chiny i Australia zdobyła pierwszy złoty medal dla całego okresu jej udziału w igrzyskach zimowych.


szkolenie

Salt Lake City – stolicy amerykańskiego stanu Utah. Jest to wysoko rozwinięty obszar o populacji około 1 miliona ludzi. Ma korzystny transportu i lokalizację geograficzną. Przed rozpoczęciem gry odbywały się w nim konstrukcji. Specjalny system kolej, autostrada zmodernizowany został stworzony. Godło gry służył jako obraz w postaci jasnych płatki śniegu. Symbolicznie, obraz oznaczało naturalnych kontrastów państwa, różnorodności jego kultury, a także odwagę sportowców – zawodników. Gry maskotka podawane trzy zwierzęta: królik, niedźwiedź i kojot, co oznaczało, prędkość, wysokość i siłę. Oficjalny plakat przedstawia flagę, która leci na ośnieżone szczyty, które znajdują się w kraju. Początkowo gra została uczestniczyli przedstawiciele niektórych krajach azjatyckich: Hong Kong, Nepalu, Kamerunu. Innym ciekawym faktem jest to, że ukraiński zespół składał się z dwóch razy więcej uczestników niż w momencie jego debiutu.

innowacje

Olimpiada-2002 zapamiętany przez widzów fakt, że został on zmieniony. Organizatorzy szkieletu powrócił do programu, w którym wzięli udział zarówno przez mężczyzn jak i kobiet. Ostatni miał możliwość konkurowania w bobslej. W biathlonie sportowe zostały dodane do wyścigu, ale w biathlonie – sprint. Ponadto, krótki utwór, nowy odległości – 1500 metrów. Na kolejnej innowacji jest fakt, że właściwa konstrukcja medali został opracowany po raz pierwszy w odniesieniu do każdego sportu.

problemy

Olimpiada-2002 towarzyszył serii skandali. Wszystko zaczęło się od wyboru miejsca rozgrywek. Amerykańskie miasto zostało natychmiast wybrany w pierwszej turze głosowania Międzynarodowej Komisji. Po Salt Lake City stał się stolicą gier, niektórzy członkowie MKOl podejrzewano w tym, że nie otrzymali wynagrodzenia za swoją decyzję. Ponadto prowadzenie konkursu towarzyszyła skandali dopingowych, tak że niektórzy zawodnicy pozbawieni złotych medali i tytułów. Jednak najbardziej niezwykły incydent podczas wykonywania par sportowych na lodzie, gdy olimpiada odbyła 2002. Figura łyżwach został zapamiętany przez dłuższy czas, ze względu na nietypowy zdarzenie związane z określania zwycięzcy. Złoto zdobył przez rosyjskich sportowców, ale kanadyjska para złożyła skargę, po których wyniki zostały przeglądowi i jury przyznało im pierwsze miejsce.

Inne zwycięstwa Rosjan na lodzie

Olimpiada-2002 został oznaczony przez kilka ważnych wydarzeń dla lokalnych łyżwiarzy. W kobiecych singli łyżwach kontrowersyjny wygrał amerykański lekkoatleta S. Hughes, pokonując I. Słucka tylko przez jeden głos. Ale w mężczyzn na łyżwach pierwsze i drugie miejsca były, oczywiście, dla Rosjan. A. Yagudin zdobył złoto, zdobywając rekordową liczbę punktów za darmo programu. Drugi poszedł E. Pljushchenko. 2002 (Olimpiada) był rokiem przełomowym w karierze dla niego, jak to było w tym czasie dał się poznać jako przyszłego króla lodu. Jego błyskotliwa wydajność nie pozostawia wątpliwości co do tego, kto będzie następny mistrz. I rzeczywiście, w 2008 roku po raz pierwszy w konkursie i absolutnego lidera w biurze.

narciarstwo

Dość ciekawe, aby wygrać wyścig pamiętał o Igrzyskach Olimpijskich 2002. Biathlon stał się symbolem zdarzeń dzięki udziałem słynnego norweskiego sportowca W. Bjoerndalen, który wygrał tylko trzy starty i dyrekcją. Oprócz niego, powinniśmy wspomnieć o wybitne osiągnięcia chorwackich sportowców Ya Kostelic, który objął trzy złote i jeden srebrny medal, pomimo niedawnej operacji. Rosjanie uczestniczyli w tego rodzaju sporcie zostało oznaczone przez głównych wyzwań: rosyjski sportowców, którzy wzięli złoto, przez jakiś czas był oskarżony o doping i pozbawieni medali.

brąz

Nie do końca udany dla Rosjan w rodzaju gra była Olimpiada-2002. Hokej – jeden z najbardziej zaawansowanych sportu w naszym kraju. Player, jednak nie było łatwe. Specjalnie gwiazda zespół został zmontowany na konkurs, ale mimo to, na pierwszy Rosjanie związany z Amerykanami, a następnie pokonać Finów i ostatecznie zajął trzecie miejsce, czekając, oczywiście, były bardzo wysokie. Mistrzowie byli Kanadyjczycy, a czwarte miejsce było Białoruś, który został w tym kraju prawdziwym osiągnięciem.

ciekawostki

Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2002 został zapamiętany przez wielu znaczących wydarzeń. Jednym z nich jest do wygrania Australian sportowca w wyścigu. Następnie przywódcy konkursie dwukrotnie zderzyły się ze sobą, pozwalając Steven Bradbury do podjęcia złoty medal. Innym ciekawym faktem – to zwycięstwo czarnych sportowców ze Stanów Zjednoczonych i Kanady w hokeju na lodzie i bobsled. Na tej samej imprezie Niemcy wziął rekordową liczbę nagród, mimo że nie był w stanie uzyskać po Norwegii w złocie. Pod względem organizacji możliwe jest, aby zwrócić uwagę na fakt, że zdarzenie miało miejsce pod zwiększonych środków bezpieczeństwa.

Zwycięstwo i trudności z Rosjanami

Na początku konkursu w narciarz krajowy ciężkiej i uporczywej walce przegrał złoto na włoskim wyścigu. Ale udało mi się wygrać parę rosyjskie mistrzostwa sportowego w łyżwiarstwie figurowym. W indywidualnym wyścigu Rosyjski narciarz wziął brąz. Po chwili para kobieca zajęła drugie i trzecie miejsce, za jedynego norweskiego narciarza. Kolejne dni i przyniósł naszym kraju medal w narciarstwo i biegi. Jednak nie obyło się bez komplikacji: drużyna kobieca w nartach został zdyskwalifikowany i to ona musiała wziąć złoty medal według ekspertów. Taki sam los spotkał skoczek narciarski i kombinatorów. Ale rosyjski narciarz zdobył srebrny medal w maratonie, ale po pewnym czasie otrzymał złoto, t. I. Na zwycięzcę znalezionego we krwi narkotyków.

Rekord na lodzie

Ale najbardziej pamiętne zwycięstwo jest osiągnięcie A. Yagudin. On doskonale wykonał krótki program, którego realizacja jest nadal uważane za odniesienie. Jego występ otrzymał najwyższą ocenę sędziów. Wszystko przyznano mu zwycięstwo, zresztą po raz pierwszy otrzymała maksymalną ocenę za artyzm. Yagudin stał się pierwszym sportowcem, który występował podczas przemówienia dwa quady, z których jeden został uwzględniony w kaskadzie. to był szczyt jego kariery dla sportowca.

łyżwiarstwo szybkie i bobsleje

W tym sporcie, który jest jednym z najbardziej wiodących w naszym kraju, niestety, jeszcze nie podjęta jednym medalem. Ale interesujący jest fakt, że prawie wszystkie odstępy były światowe rekordy. Na pierwszym miejscu w klasyfikacji nieoficjalnych Holandia były w tej kategorii. zespoły niemieckie i amerykańskie zaokrągla się w pierwszej trójce, zajmując pierwsze miejsce, ale okazało się, że mniej niż srebrnych i brązowych medali. Bobslej powinien świętować osiągnięcia Niemczech. Niemiecki licho po raz czwarty zdobył pierwsze miejsce. Ten kraj jest również dominuje w wyścigach quadów. Troika zamyka Amerykanów i Szwajcarów.

Szkielet sanki i inne rodzaje

Ten sport został wprowadzony do tych gier od 1948 roku. Jednocześnie kobiety brały udział w tych zawodach. Na pierwszym miejscu był zespół amerykańskich, brytyjskich i Kanadyjczycy zaokrąglone się w pierwszej trójce. Nasz kraj ma jeden złoty medal i zajął czwarte miejsce. Saneczkarstwie i zwieńczona Niemcy. Na kilku grach komplety medali zostały odtworzone wśród mężczyzn (podwójne i pojedyncze sanki) i kobiet (pojedynczy sanki).

W skokach narciarskich zajął pierwsze miejsce Szwajcarów i Niemców. Również nagrody zajęte polski, fiński, słoweński sportowców. W snowboardzie Amerykanie wygrał wszystkie trzy komplety medali w kategorii męskiej. To był pierwszy raz od 1956 roku, kiedy to urzędnicy nas dostał całe podium.

wartość

Gry w 2002 roku były ważne, choćby dlatego, że była to pierwsza impreza w nowym tysiącleciu. Jednak, niestety, hosting to wydarzenie nękany przez skandali dopingowych kontrowersji i problemów. Nasz kraj wszedł do stolicy gier w silnym składzie, ale kilka niepowodzeń doprowadziły do tego, że zespół stracił wiele nagród. Mimo to, nikt nie był wspaniały moment w pamięci fanów. Jest to przede wszystkim wspaniały mowy E. Yagudin i Plushenko w męskiej łyżwiarstwie figurowym I. Słucka i samicy. Ponadto, złoto biathletes A. Kurz mile zadowolony krajowej publiczności i zyskał podwójną cenę po skandalu z naszych narciarzy. W wielu sportów na lokalnych sportowców oczekiwać więcej (na przykład w hokeja). Niemniej jednak wydajność zespołu rosyjskiego była warta. Jak dla najsilniejszych państw, ich pozycja w klasyfikacji nieoficjalnych zespołu były bardzo oczekiwane (w szczególności odnosi się to do Norwegii, które są dobrze rozwinięte sporty zimowe). Więc Olimpiady-2002, którego wyniki w zasadzie być naturalne, pomimo wszystkich sprzeczności, cała pozostawił dobre wrażenie z publicznością.