145 Shares 8991 views

Polowanie na borsuka

Z pewnością wszyscy wiemy dobroczynne właściwości tłuszczu borsuka, który został z powodzeniem używany do leczenia gruźlicy i innych chorób. tłuszcz borsuka, ale wciąż muszą być w stanie uzyskać. W związku z tym popularnych borsuki wywoławczych. Przed rozważeniem możliwości wychwytywania bestii, ważne jest, aby wiedzieć, co borsuk, wygląda na to, co je, co robi nawyki. Interesujące jest to, że ta bestia, niezgrabny i przysadzisty, nie podoba mi się Marten, nadal należy do rodziny łasicowatych. Pojawienie się tej bestii, a kolor jest dość oryginalny.

Badger – posiada szerokie plecy i dostatecznie dobrze rozwiniętą muskulaturę. Wzdłuż linii grzbietu, począwszy od głowy, a białe futro są ciemne pasy, a on sam ma futro koloru z tan do ciemnobrązowego. Bestia, która ma doskonały słuch i węch, nieco krótkowzroczną. Długość torbacz borsuk osiąga jeden metr, że mężczyźni mogą ważyć do 35 kg, kobieta – trochę mniej, aż do 20 kg. badgers pasz jako drobne przedstawicieli fauny (gryzoni moli, ryjówki, kurczęta leverets, żab i ich larwy owadów) i roślin (ziemniaki, grzyby, owoce jagodowe, żołędzi, orzechy). Przed hibernacji borsuki gromadzić duże ilości tłuszczu, a więc nie może nawet chodzić w galopie. Tutaj następnie, we wrześniu-październiku zaczyna borsuki polowanie. W tym czasie, jedno zwierzę może pomieścić do 6 kg zdrowego tłuszczu.

Borsuki żyją pod ziemią, mają dużo dziur i otnorkov, przy takiej wielkości, że zmieści się w nich ludzi. Badger czuje dziurę swobodnie. Były przypadki, że zwierzę uciekające od psów, przez pewien czas zakopać wejście do otworu. Muszę powiedzieć, że otwory mogą być trzykondygnacyjny.

Zazwyczaj myśliwi już znają miejsce nory borsuka lokalizację. Można je rozpoznać po obecności 10-15 metrów od domu Bestii specjalny „garderoby” – miejsce, gdzie borsuk jedzie do kał. Zwykle jest wydeptana ścieżka.

do borsuka polowanie odbywa się zwykle na kilka sposobów. Polowanie z psami rycie zwierzę, na przykład taksówki lub terier fox, ale także z husky. Poczucie działania jest to, że opłata lub terier biegnie do nory zwierzęcia i rzuca się, gdzie zwierzę spełnia myśliwego z bronią lub włócznią. Bad którym myśliwy wziąć łopatę, która może być Bestia wykopać dół, jeśli jest to konieczne. Laiki również szukać bestii w nocy, w chwili, gdy wyszedł z dołka, myśliwy obejmuje wszystkie wejścia do masy do borsuka nie mógł tam ukryć. Ważne jest, aby wiedzieć, że borsuk – poważnym przeciwnikiem dla psa, więc myśliwy musi jej pomóc jak najszybciej uporać się z bestią.

do borsuka polowanie może odbywać się bez pomocy psów, z zasadzki, która jest lepiej przygotowana do 15-20 od otworu po stronie zawietrznej bestii nie mógł poczuć zapach człowieka. I można wyposażyć zasadzkę na drzewie, to jest nawet lepszym rozwiązaniem, jak wyraźnie widać z drzewa z otworu. O zmierzchu bestia delikatnie wypływa na powierzchnię. W tym czasie, myśliwy musi być gotowy, ale nie wolno strzelać od razu, i po prostu upewniając się, że borsuk wszedł w znacznej odległości od swojej kryjówki.

do borsuka polowanie czasami przeprowadzane za pomocą pułapek, które są ustawione bezpośrednio przed otworem, lub na ścieżce zdeptany borsuka do „toalety”. W tym przypadku, pułapki starannie zamaskować liści i przywiązany do łańcucha do wielkiego kija, że borsuk nie mógł przeciągnąć je do otworu. Ważne jest, aby wiedzieć, że pułapka musi być wystarczająco silna w podwójne lub ramy, pod numerem pięć. Lepiej jest umieścić kilka pułapek na ścieżce borsuk, aby złapać zwierzę na pewno. Znając zamiłowanie do zwierząt, których mięso, można mieć pułapki do mięs przynętę.

Złapać bestię również używany samoblokujący pętlę i komórkę lub sieć. Łapanie pułapkę borsuka jest najstarszą ze wszystkich metod polowania. Ważne jest, aby pamiętać, że borsuk jest bardzo odporny na rany, a jeśli on boli, siła jego wściekłości można porównać z siłą wściekłości psów bojowych, tak aby pokonać bestię, aby być ostrożnym, ale szybki i pewny.