526 Shares 2825 views

Jak rosną brzoskwinię w środkowym pasie Rosji?

Drzewa z aksamitny i bardzo soczyste owoce, które są znane jako brzoskwiń, należą do rodziny różu i są wliczone w podrodzaju migdałów. Na zewnątrz, są one bardzo niewiele różni się od reszty rośliny tej klasy. Mają one jednak jedną, ale istotną różnicę. To jest owoc z nich.


Historia Dystrybucja

Wiarygodnie powiedzieć gdzie wywodzi tę kulturę, jest to niemożliwe, choć, według jednej z wersji, narodzin Peach – niebieskich. Dzikie odmiany uprawiane na terytorium Indii. Następnie uprawa drzew brzoskwini angażują się perskie i później zakład został przywieziony do Europy – w szczególności we Włoszech. I stopniowo zaczął kulturę wszechobecną w poprzek kontynentu euroazjatyckiego.

brzoskwinia uprawiana w Ameryce Północnej, gdzie te owoce są świetne do wykorzystania do produkcji napojów, w tym alkoholu. Uprawa brzoskwiń w Rosji rozpoczęła się w XVI wieku. Jednak, aby spełnić to drzewo ogród mógł tylko w południowych regionach.

Gdzie rosną brzoskwinie

W Rosji, sadzenie tej rośliny są skoncentrowane głównie w południowej części naszego kraju – w Dagestanie, regionu Krasnodar, etc. Aby zwiększyć mróz w niektórych regionach jest to szczepiony na moreli. Jednym z najbardziej odporne na mróz odmian dla rosyjskich regionów jest „policzkach różowo-”. Jednak w regionie Woroneża rosną wystarczająco dobrze i „Złote lata” lub „Stepnyak Rossoshanskij”.

letnie temperatury nie są tak ważne dla drzewa brzoskwini, niż zimą, ale okres dojrzewania owoców zależy od nich. Rosyjski regionami, w którym termometr od czerwca do września nie niższej niż 24 ° C, jest najbardziej odpowiednie dla hodowli tej rośliny. W ten sposób temperatura w zimie nie może spaść poniżej dziesięciu stopni Celsjusza: roślina niesie jednak ekstremalne okresy, przeziębienia, ale -25 ° C, jest wyjątkowo umiera.

W ciągu ostatnich lat, dzięki pojawieniu się nowych, dość odporne na zimno odmian roślin uprawnych zaczęła rosnąć nawet w regionie, takich jak Rosja Centralna. A teraz wysiłki hodowców nie tylko kupić, ale nawet w tych dziedzinach, ogrody rosnąć soczysty i smaczny brzoskwini.

W centralnej Rosji

Zdjęcia owocu bezpośrednio związane z gorącym latem. Ale nie każdy wie, że dzisiaj święto z własnym dorosłym brzoskwini nawet mieszkańców przedmieść. W północnych regionach naszego kraju, te drzewa sadzone są przeważnie tylko amatorów ogrodników. W tym przypadku, gdy rosnąca tej kultury stosując specjalne opcje schronienie przed zimnem w wyjątkowo mroźnej zimy. Wielu entuzjastów brzoskwinia w centralnej Rosji niemal co roku daje doskonały żniwa, przyjemne miękkie i pachnące owoce w dość trudnych warunkach.

Ze względu na fakt, że wybór tego owocu w naszym kraju, jak i za granicą są prowadzone bardzo intensywnie, szczep renowacja kultury jest znacznie bardziej intensywny niż inny kamień. Specjaliści poszukują nie tylko odmiany odporne na mróz, ale także tych z wysokiej jakości owoców, nadaje się do transportu, jak również do przechowywania i przetwarzania. Jednak główne problemy, które charakteryzują rosnące brzoskwinie w centralnej Rosji, jest ich zdolność adaptacji i odporność na mróz do poważnych chorób, takich jak curl, mączniaka i inne. Według zapewnień ekspertów, w najbliższej przyszłości będą one wycofane bardzo odpornych odmian takich roślin, takich jak brzoskwinia.

W centralnej Rosji zdjęcie tego drzewa jest bardziej przypomina bawełnę. I to jest zrozumiałe: taka technologia uprawy, sądząc po opiniach, daje doskonałe rezultaty.

funkcje

Rosnąć brzoskwinię w strefie środkowej Rosji – jest to dość trudne. Wiele osób wie o drobiazgowych charakter tej kultury. Dlatego wielu amatorów ogrodników po wielu nieudanych próbach, a myślenie o tym, jak rozwijać brzoskwinię w centralnej Rosji, doszedł do wniosku, że najlepszą rzeczą, jaką przynosi owoc jest w formie krzewu. Z drzewa w jednej beczce należy zostawić tylko mały (około czterdziestu do pięćdziesięciu centymetrów wzrostu) proces, który wiosną zapewni obfity wzrost korzeni. Z niej jest niezbędne do formowania krzewów, które kwitną później i daje dobre plony.

Wybór odmian

Należy sadzić nieco inny brzoskwinię w centralnej Rosji. Odmiany odpowiednie dla południowych regionów, nie ma praktycznie przetrwać, więc wielu woli na regiony typy. Może być również przygotowane i ich sadzonki, nasiona sadzenie, a następnie wybierając tylko z sadzonek są mocne i wytrzymałe.

Przy zakupie sadzonek w wyspecjalizowanych sklepach niezbędne jest określenie warunków odmian owocujących i zatrzymać swój wybór na najbardziej wczesnego dojrzewania i niewymiarowe. Wiele pozytywnych opinii ogrodnicy środkowy zespół opuścił następujące typy: „2-W-10”, „Dnipro”, „wcześnie”, „Biełgorod”.

Bad sprawdzone i brzoskwinie „Krasnoslobodski” w centralnej Rosji, które jest odporne na zimno odmiany, które mogą wytrzymać spadek temperatury do dwudziestu stopni zimna. Poza tym, on wcześnie wygląd: na drugim lub trzecim roku, wydaje się najbardziej pyszne owoce o wadze do stu pięćdziesięciu gramów, zaokrąglony kształt. Białe i żółte brzoskwinie z tego typu rumieńcem na boku, rośnie w słońcu, mają słodki soczysty miąższ o delikatnym smaku aromatycznej.

sadzenie

Aby mieć dobre zbiory w lecie, trzeba wiedzieć, jak rozwijać brzoskwinię, w centralnej Rosji w pierwszej kolejności, ponieważ kultura jest nowością. I wielkie znaczenie w tym procesie odgrywają dobrze wybranym miejscu na jego lądowania. Dla tego wybranego dostatecznie oświetlonej części są chronione przed zimnem wiatru. Najlepszym rozwiązaniem jest umieszczenie na południowej ścianie konstrukcji – domu lub domku. Jednocześnie nie wolno sadzenie sadzonek między drzewami w starym ogrodzie.

Optymalny czas do sadzenia roślin takich jak brzoskwinie, w centralnej Rosji wczesną wiosną. Sadzenie może być bezpośrednio po ziemi rozmrożone, to wysycha trochę. Opóźnić lądowanie ekspertów nie polecam, bo inaczej oni przyzwyczaić się przez długi czas, a czasem nawet śmierć.

W drzewie jesienią sadzenie jest niepożądana, ponieważ prawdopodobieństwo, że niedojrzałe sadzonki vymerznut świetnie. W tym sadzenia otworem o średnicy jednego metra i głębokości wybrany w zależności od rodzaju gleby, to jest konieczne, aby przygotować się października.

formacja

Brzoskwinia w centralnej Rosji, którego opinii coraz więcej dowodów, że daje najlepsze daje przycięte do utworzenia zakładu krzew, konieczne jest od razu po posadzeniu uprawy. Odbywa się to w następujący sposób: sadzonkę utworzoną przez typ miski – bez tułowia, tak że szkielet branże rośliny odejść bezpośrednio z gleby. Pozostawić na szczepienie wystarczy tylko dwadzieścia centymetrów do szybkiego wzrostu zapasów drewna i szybkiego przywrócenia korony w przypadku mrozu, z powodu niskich pędów zakładka owocowych w śniegu one zapisane wystarczająco uśpionych pąków.

brzoskwinia Crohna utworzone z maksymalnie pięciu oddziałów rozmieszczonych blisko siebie – na piętnaście do dwudziestu cali. Następnie, każdej wiosny, kiedy pogoda się ustabilizuje i groźba zamarznięcia minął, przeprowadza cykliczne przycinanie drzewek brzoskwiniowych, jak winogrona. Dwa lub trzy z najwyższej uciec ten sam wiek musi być skrócony do dwudziestu-trzydziestu, a już umieszczone pod nimi – do dziesięciu centymetrów.

To zapewnia nie tylko optymalną brzoskwinię owocowania w centralnej Rosji, ale także renowacji.

W lecie młode pędy, osiągając długości do piętnastu centymetrów powyżej zewnętrznej nerek kropce, a wszystkie dodatkowe, w tym występujące w miejscu bagażnika są usuwane. Jeżeli którykolwiek oddział przewyższa innych w rozwoju, musi być skrócony przez nerki.

Nawożenie i podlewanie

Dla dobrego wzrostu i owocowania brzoskwinia rośnie w środkowym paśmie, trzeba dwa lub trzy razy w sezonie wegetacyjnym karmić. Pierwsze stałe pokarmy powinny być podane na początku kwietnia. Powinno być azotan amonu i NPK, rozcieńczono wodą. Drugi raz ten sam skład trzeba nawozić pod koniec kwietnia, a trzecia – na początku czerwca.

Jeżeli gleba jest sucha, a potem trzy dni przed wprowadzeniem do nawożenia drzew należy podlewać, tak aby nie spalić korzenie. Brud silnie rosnące młode drzewka, doświadczeni ogrodnicy zmniejszyć porcje prawie dwukrotnie, przy założeniu, że niedożywienia jest lepsza niż przesadzić ze składników odżywczych. Nie mniej istotne i na czasie podlewania, zwłaszcza przy suchej pogodzie i ściółkowania wokół pnia koło i okresowej kontroli chwastów.

Schronienie na zimę

W wymagane jest jesienią brzoskwini drzew rosnących w rosyjskim górnego pasma zainstalować suchego powietrza schronienia, na przykład, pudełka z polistyrenu piankowego lub grubość ścianki powinna być co najmniej dziesięć centymetrów. Na dachu jest konieczne, by położyć folię polietylenową i projekt lepszą zimę dodatkowo pokryte śniegiem.

Wczesną wiosną, z odwrotu intensywne zimno, odpowietrznik musi być otwarty na raz, aw maju, gdy więcej nie oczekuje mróz, izolacja może być całkowicie usunięty.

Ponadto shtamb zimą i szkielet gałęzie brzoskwini trzeba wapno, które dodaje się do siarczanu miedzi, jak również związać je z trzciny lub łapy świerkowych, a jeśli nie ma żadnego – papier lub juta: każdy materiał, z wyjątkiem folii z polietylenu. Ta czynność spowoduje kulturę przed mrozem i oparzeń słonecznych, pomaga oprzeć się szkody wyrządzone przez gryzonie.

reprodukcja brzoskwinia

Nasiona owoców zachowują zdolność kiełkowania w ciągu roku. Muszą siać świeżo zebrane lub jesienią lub wczesną wiosną po wstępnym trzymiesięcznego stratyfikacji. A otrzymany w ten sposób sadzonki, kwitną przez trzeci rok.

Oprócz nasion, brzoskwinia w środkowej strefie naszego kraju można wyhodować szczepienie lub sadzonki, ale te metody są nieco bardziej pracochłonne i wymagają szczególnej ogrodnika treningowy.