521 Shares 9325 views

Jak skonfigurować sieć domową Windows: program edukacyjny

Czy chcesz udostępnić pliki z siebie w mieszkaniu, domu studenckim lub małej organizacji? Jeżeli odpowiedź na to pytanie jest twierdząca, to powinno się dowiedzieć, jak skonfigurować sieć domową.


systemy operacyjne oparte na Windows wszystkie wersje oferują możliwość do najpełniejszej wersji. Jeśli masz dodatkowe komputery z systemem operacyjnym opartym na jądrze Linux, wówczas muszą one uzyskać dostęp do udostępnionych folderów na komputerach z systemem Windows można użyć wersji protokołu przez innych deweloperów – SAMBA. I włączone do sieci będzie, a wszystkie urządzenia bezprzewodowe w obecności odpowiedniego routera.

Aby to zrobić, nie ma specjalistycznego oprogramowania dla systemu operacyjnego Android (jest on zainstalowany 90% dzisiejszych smartfonów i tabletów) – klient i serwer plików AndSMB – Serwer Samba dla Android.Sleduet zauważyć, że w naszych czasach LAN nie może być oddzielona od sieci WAN, istnieje połączenie internetowe (wewnętrzne oznaczenie na wszystkich routerów). Dlatego wskazane jest, aby mówić o utworzenie sieci wyłącznie za pośrednictwem routera, jeśli pytanie jest rozwiązany, jak skonfigurować sieć domową.

Pokrótce zastanowić się, jak skonfigurować sieć domową za pośrednictwem routera. Ale w sprawiedliwości, zauważamy, że jeśli nie jest ośrodkiem dla szybkich sieci LAN i technologii dostępowych (za pośrednictwem zwykłej karty sieciowej), też może zorganizować taką sieć lokalną. Ale po wielu sieci domowych Rozszerzyliśmy i, w konsekwencji, a następnie umieścić urządzenie sieciowe o nazwie „sterowany przełącznik”, który ogranicza protokół NetBIOS (ze względu na liczne luki do ataku), nie można było mieć jednoczesny dostęp do sieci komputerowej Internet i lokalnym ,

Tak, ta metoda jest już nieaktualne. Konfiguracja swojej przyszłej sieci będą takie, że wszystkie komputery uzyskać pełny dostęp do Internetu, a do siebie będzie można komunikować się za pomocą protokołu NetBIOS, domyślnie włączone do systemu na podstawie dowolnego systemu operacyjnego Windows.

byłoby to po prostu ad-hoc, ale zawsze zamknięte na pytanie, w jaki sposób skonfigurować sieć domową, jak to rozwiązanie najlepiej odpowiada potrzebom 99% segmentu użytkowników domowych / małym biurze. "

W praktyce oznacza to, że można rozłożyć lokalnych folderów na dysku twardym dla wszystkich komputerów lub tylko do grupy roboczej. Aby wdrożyć pomyślany po prostu skonfigurować interfejs WAN, wypełnić pola, gdzie jest to konieczne, aby określić serwer DNS, adres IP, bramę, nazwę użytkownika i hasło połączenia. W ustawieniach routera etykiecie interfejsu LAN „Dystrybucja adresów IP przez DHCP.” Upewnij się, że wszystkich klientów sieciowych w ustawieniach połączenia sieciowego wskazany „Uzyskaj adres IP automatycznie”.

Należy zauważyć, że główna różnica między Windows Seven od swoich poprzedników jest oddzielenie pojęcia „sieci domowej” i „sieci korporacyjnej.” Dlatego wskazane jest, aby dowiedzieć się sam, jak skonfigurować sieć domową w systemie Windows 7.

W celu wyjaśnienia sytuacji. Różnica pojawia się po wybraniu Mistrza ustawienia sieciowe Windows 7 pozycja „Sieć domowa” – po prostu nie będzie uzyskać dostęp do ustawień NetBIOS. Wszystko, co będzie widać systemu – urządzenie w oparciu o protokół UPnP (zestaw protokołów sieciowych dla upowszechnienia dostępu do urządzeń sieciowych). Dlatego, aby nadal mieć dostęp do folderów sieciowych Windows 7 na innych komputerach w kreatorze konfiguracji sieci, wybierz „Enterprise Network”. Nie będzie trzeba podać nazwę komputera i grupy roboczej. Z drugiej IDD będzie musiała uruchomić kreatora, który modyfikowania rejestru, dzięki czemu można zobaczyć wszystkie komputery w sieci w wymaganych grup roboczych.

W ten sposób możliwe jest zapewnienie niezakłóconego wymianę plików pomiędzy wszystkimi urządzeniami w sieci LAN. Ważnym krokiem w konfiguracji systemu – umożliwienie publicznego dostępu do drukarki. W systemie Windows 7 można to zrobić poprzez dwukrotne kliknięcie na urządzeniu i wybierz „Dostosuj swoją drukarkę”. Po tym flagą „Wspólna tę drukarkę”. Dzięki tej manipulacji urządzenia będą dostępne z dowolnego komputera z systemem Windows lub innych systemów operacyjnych.

Zaletą tego rozwiązania jest bezpieczeństwo tej metody. Po tym wszystkim, nie szerzyć informację, powiedzmy, hosting plików, dzięki czemu jest dostępny dla wszystkich, w tym intruzami ograniczającymi publicznej (Internet) i prywatnych (LAN) za pomocą routera bezprzewodowego. Jeśli kradzież informacji, a zostanie wykonana, liczba osób, które mogłyby do niego dostęp automatycznie zawęża. Tak, ten artykuł został krótko odpowiedzieć na pytanie, jak skonfigurować sieć domową i opisuje niektóre zawiłości procesu.