121 Shares 2709 views

grzyb – złowieszcza symbolem wybuchu

Termin ten nazywany jest chmura pyłu, dymu, który występuje po wybuchu jądrowego. Byłoby lepiej, oczywiście, nigdy nie wiadomo, co grzyb. Ten radioaktywna chmura nazywana w ten sposób, ponieważ zauważył naukowcy podobieństwo z tradycyjnymi owocników grzybów, które mogą być znalezione i zebrane w lesie. Ale grzyby w folklorze różnych krajach są symbolami płodności i witalności. Chmura grzyby, az drugiej strony – symbol zniszczenia i wojny.

Jednak grzyb chmura – nie tylko charakterystyczną cechą wybuchów jądrowych i termojądrowych, które miały miejsce na ziemi. Jest on utworzony i inne eksplozje nuklearne niż wystarczającą pojemność, a także wybuchy wulkanów dużych, ciężkich pożarów lub spadające meteoryty do naziemnych. Jej wysokość zależy także od mocy generowanej przez zdarzenia lub wybuchu lub uderzenia i wysokiej jakości treści: substancje wykorzystywane w procesie.

charakterystyka

Jak ona powstaje i co charakteryzuje to zjawisko? Tworzą grzyby jądrowego przy pobieraniu z powierzchni chmurze pyłu. Powietrze ogrzewa się w wyniku eksplozji do określonej wysokiej temperaturze, zwykle obracać się i skręca się pierścieniowo. Vortex ciągnie się w górę i „noga” grzyba, który składa się z masy pyłu i dymu i patrzy w formie kolumny. I na bokach wiru utworzonego przez chłodzony powietrzem, a najbardziej przypomina zwykłą mętnienia (występujące w kropelce wody kondensację pary wodnej) lub „” kapelusza grzyba. Towarzyszący Parter wybuch jądrowy, grzyb, co jest jedną z konsekwencji swojej pracy. Znamienne jest, że podczas eksplozji na wodzie lub w powietrzu, to zjawisko nie występuje.

Grzyb wybuchu jądrowego

Co się dzieje po zniesieniu pyłu i dymu z ziemi? Grzyb jest już chmura cumulus nimbus, dobrze rozwinięta w wysokości. Jest to, oczywiście, ma kształt grzybka (głowa i nogi). Wiadomym jest, że kiedy potężny wybuch (maksymalnie megaton), może wynosić do 20 kilometrów wysokości! Z tego obłoku, czy eksplozja miała wystarczającej mocy, zwykle padać zdolnych pożary gasić wynikające z wybuchu.

Chmura radioaktywna

To stanowi największe zagrożenie natychmiast po wybuchu, syntezy jądrowej i prowadzone na ziemi. Cząstki pyłu radioaktywnego, zawierającej substancje szkodliwe, działają jak kondensaty. Oparów wody osadza się na nich, koncentrując się wokół kropli. Chmura unosi się i stygnie. Wewnątrz kropelek wody, które tworzą spadnie na ziemię i ziemię w postaci deszczu radioaktywnego (możliwych opcji śnieg, grad). Takie wytrącanie radioaktywnego Chmura-grzyb może spowodować znaczne szkody dla gospodarki narodowej i stanowią zagrożenie dla istot żywych.

gdy tworzą

grzyb, jak zostało powiedziane, nie występuje we wszystkich typach wybuchów jądrowych lub termojądrowych. Jeśli były stosowane, na przykład, na powierzchni zewnętrznej, głęboko pod ziemią lub w wodzie, jak i w atmosferze, nie grzybem nie chmura nie tworzy się.

złowrogi symbol

We współczesnej literaturze i sztuce grzyb jest identyfikowany ze złowieszczym symbolem wojny, a jego obraz został zawarty w niektórych obrazów świata malarstwa jako ucieleśnienie zła i zagrożenie dla każdej żywej istoty na Ziemi. Literackiego dzieła fikcji i filmy, opisujące przyszłość Ziemi po wojnie nuklearnej, symbol używany przez autorów dość często i zawsze – w negatywnym i złego planu. Po tym wszystkim, zło jądrowa nie mają przyszłości, ale tylko ruiny i przeszłości, które przypominają ludzi, którzy przeżyli w wyniku katastrof.