513 Shares 3487 views

Jak dbać o dom orchidei: porady dla fanów kolorach


Wspaniałe, delikatne, kapryśny – takie epitety są odpowiednie dla tego kwiatu z ciepłych lasach tropikalnych. I miło jest podziwiać kwitnienie storczyków, kiedy zamieć i mróz okno poniżej trzydziestu stopni! Ale każdy kwiat wymaga indywidualnego podejścia, zwłaszcza jeśli chodzi o storczyki. W artykule sugeruje się kilka wskazówek, jak dbać o orchidei domu, zalecenia dotyczące uprawy i nawadniania.

Sadzenie i pielęgnacja

Plantatorzy początkujący mogą rozpocząć uprawę roślin z gatunków takich jak Cymbidium, Cattleya, coelogyne, Milton, Phalaenopsis. Wszystkie te kwiaty jak storczyki jako całości, wymaga szczególnej uwagi. Ponieważ , jak dbać o orchidei domu uważane jest za trudne, przeczytać porady oferowanych. Przede wszystkim, te kwiaty są jak ciepło i wilgoć, to dyktuje swoje tropikalne pochodzenie. Idealnie do storczyków wymaga własną małą szklarnię ze specjalnie utworzonego mikro-klimat, ale na specjalnie hodowanych gatunków mniej wymagających tego kwiatu jest odpowiednia i mieszkanie.

W garnku, który ma zasadzić kwiaty, zrobić kilka nakłuć. Odwodnienie Tropical gości najlepszy make kory sosnowej. Naczynie powinno być małe. Środki te są niezbędne do zachowania korzeni rośliny, tak jak dbać o dom orchidei i trzeba starannie rozważyć kilka ważnych czynników. Tak więc, na sadzenie gatunków lądowych odpowiedniego tworzywa sztucznego, przezroczystych pojemnikach. Storczyki, epifity, które rosną naturalnie na drzewach można sadzić w doniczkach lub koszykach drutu, który będzie utrzymywał również podłoże. Na potrzebę szybkich przeszczepie zarośnięte korzeni, które nie pasują do garnka. Przesadzanie najlepiej jest wykonywać raz na dwa, trzy lata, po odcięciu zgniłe korzenie. Rosnące storczyki trzeba karmić nawozów, z zachowaniem odstępów od dziesięciu dni do dwóch tygodni. Po kwitnieniu upraw górną część trzpienia, gdzie ogonek jest umieszczony.

Aby zrozumieć, jak prawidłowo dbać o storczyka, należy rozważyć dwa przykłady konkretnych roślin. Phalaenopsis Orchidea nie jest tak wybredny jak inne rodzaje roślin i tolerują suche powietrze w mieszkaniu. Ale jeszcze trzeba zrobić swoje własne wysiłki w celu zabezpieczenia jej kwitnienie. Po przejęciu zakładu, musi być przeszczepione. Do tego pasuje ziemi, w których struktura będzie kory i mchu. Cóż dodać składniki odżywcze, aby pomóc wzrost roślin. Przed posadzeniem kwiat miskę moczony w wodzie z dodatkiem podłoża.

Orchid Cumbria kocha światło. Ale w letnim i wiosennym kwiatem lepiej stworzyć cieniowanie, więc nie wchodzi w palącym słońcu. Od storczyków rodzimych wilgotnych tropikach, może być umieszczony obok puli wody w każdym zbiorniku, aby stworzyć komfortowe warunki dla roślin. Woda odparowuje wilgoć zapewni łodygę i liście rośliny.

Obserwować temperatura jest bardzo ważne dla uprawy roślin tropikalnych. Rzeczywiście, w przyrodzie kwitną orchidei z gwałtownym spadkiem temperatur dziennych i nocnych. Dlatego zanim dbać o dom orchidei, podniosła dobrze wentylowanym pomieszczeniu. Na jej garnitur i parapecie, gdzie dzień będzie mogła otrzymywać ciepło słoneczne i cool – noc. Ale pamiętaj, aby chronić kwiaty od bezpośrednich promieni, w przeciwnym razie może wyschnąć.

podlewanie storczyków

W procesie tym, najważniejsze, aby dbać o kwiaty, upewniając się, że woda nie wlewa się do ich serc. Wykorzystywane do nawadniania tylko ciepłe, filtruje wodę, nie mniej niż trzydziestu stopni. nawilżanie częstotliwość zależy od miejsca, w którym orchidei. Jeśli nie jest to bardzo ciepły, a następnie podlewanie będą częstsze i vice versa – w chłodnym miejscu, to może być wykonywane rzadziej. Nie zaleca się rozwijać te rośliny w doniczkach, jak woda mogą stagnacji.

niech dbanie o storczyki w domu i hlopotliv, ale wynik jest warte wysiłku, jak i za granicą piękno długo mieszkać w swoim domu, aby przynieść radość. Wystarczy postępować zgodnie z zaleceniami podanymi powyżej.