840 Shares 8210 views

Wart rozmiarów obuwia: USA i Rosja na nowoczesnych półkach

Każdy od czasu do czasu przed koniecznością zakupu nowych butów lub buty. Na szczęście, to nie stanowi żadnego problemu: po prostu pójść do dowolnego butiku, sklepie obuwniczym, lub po prostu wpaść na rynku i wybrać nowe ubrania dla Twojego gustu. I tu właśnie zaczynają się trudności.

Towary z całego świata oraz szeroki zakres ćwiczeń dla umysłu

Na półkach można znaleźć nowoczesne buty z Niemiec, Chin, Włoch, Stanów Zjednoczonych i dziesiątki różnych krajach oraz – i to jest najbardziej przykre – niemal każdy ma swoje własne oznaczenie rozmiaru. Które, oczywiście, nie pokrywają się z nasz zwykły domowy. Rosyjski buta rozmiarach największym jednym z „dużych”. W rezultacie, nie opt wyceniać kilkadziesiąt wizualnie odpowiednie opcje, staje się prawie niemożliwe. A co zrobić, jeśli zamówić automat baleriny za pośrednictwem sklepu internetowego oraz zwrotu towarów usługi to nie jest przewidziane? W tym przypadku pomyłki, nawet o jeden rozmiar – znaczy stracić nie tylko pieniądze, ale również czas potrzebny do ponownego zakupu i dostawy.

Największe problemy mają tendencję do występowania w rosyjskich nabywców w odniesieniu do produktów amerykańskich. Na przykład, rozmiar obuwia damskiego, 8.5 i 9.5 mogą zanurzyć się w prawie wszystkich kupujących zamieszanie. Tymczasem jest to najbardziej „popularny” buty rosyjski 38 i 39.

Co decyduje o różnicy w rozmiarze?

Więc co jest tak dziwny stosunek rozmiarów butów? USA i Rosja, podobnie jak inne kraje, są stałymi partnerami handlowymi i, wydawałoby się, powinien być zainteresowany w jednym systemie pomiarowym. Powodem tych różnic jest prosty. Leży w metodzie obliczania rozmiaru buta oraz w jednostkach używanych w różnych krajach. W Rosji jedynym liczba obliczana jest w centymetrach, podczas gdy Amerykanie są tradycyjnie wykorzystywane do tego celu calach (1 cal – 254 mm). Jest to jeden z powodów, rozmiar buta US do wielkości rosyjskim tak mocno: w konkretnych warunkach wynik jest niemal zawsze otrzymują liczbę ułamkową.

Ponadto musimy pamiętać, że w Rosji numeracja idzie od liczby minimalnej do maksymalnej, bez przerw, a także w Stanach Zjednoczonych, istnieje również rozmiary dziecięce, które są obliczane oddzielnie od osób dorosłych. Na przykład numer „1” na buty, nie oznacza, że mieszkańcy zamorskich sąsiadów małymi dziećmi afiszować stopę, porównywalnej do stóp rosyjski nastolatka. Tylko buty dla dzieci jest w innym dziale butiku i nie jesteś pewny, aby znaleźć te same oznaczenia. W sprawach takich jak stosunek rozmiarów butów, Stany Zjednoczone i Rosja są mało prawdopodobne, aby kiedykolwiek dojść do porozumienia, tak że takie niuanse lepsze pamiętać przed wyjazdem na nowe ubrania.

Zasady obliczania rozmiaru buta

Obecnie istnieje kilka systemów do obliczania wielkości buta:

  • Międzynarodowa norma. Zgodnie z tym, powierzchnia stopy jest długością w cm, zaokrąglone do 5 mm.
  • Norma Europejska. Jest ona również obliczana w centymetrach, jednak urządzenie jest 2/3 cm.
  • Angielski system metryczny. Wykorzystuje cali i bierze pod uwagę tylko długość wkładki.
  • standardowy US. Jak i po angielsku, woli również cali. Minimalna wielkość dziecka jest 3,9 cala, a jednostka obliczeniowa przyjęta przez „krok” do 1/3 cala.

Oprócz nich, najczęstsze normy mogą być identyfikowane numeracji Chin, Brazylii, Francji i niektórych innych krajach. Jednakże są one coraz częściej używają systemu europejskiego lub międzynarodowego, który ułatwia buty dopasowane.

Wart rozmiarów obuwia: USA i Rosja w ciągu cywilizacji sporów

Minimalny rozmiar Stanów Zjednoczonych – „0.5” jest wielkość noworodka baby buty. Jego długość wynosi nieco mniej niż 4 cale; W rosyjskiej tradycji, to jest 10,1 cm, i jest określany jako „16,5”. Przykładem jak tłumaczyć rozmiar buta USA na rosyjskim, widać w poniższej tabeli:

Wymiary obuwia damskiego
SM 21,5 22 22,5 23 23,5 24 24,5 25 25,5 26
USA 4 5 5.5 6 7 8 9 9.5 10 11
RU 34 34,5 35 35,5 36 36,5 37 37,5 38 38,5

Jak poznać rozmiar nogi?

Niektórzy ludzie są łatwiejsze do zapamiętania stosunek wielkości buta. USA i Rosja, na szczęście, nie każdy rok zmienić swoje stoły metrycznych. Jednak dla większości zapamiętania jest to liczba cyfr (nawet jeśli zdecydujesz się wybrać tylko „ich” zakres wielkości) jest nie lada wyzwaniem. Istnieje rozwiązanie tutaj. Na przykład, można zapamiętać tylko po rosyjsku rozmiary obuwia – dobre, one znajdują się na naszych półkach częściej. Lub nosić drukowany stół i odnoszą się do niego przed zamontowaniem. Ale to wszystko – półśrodki. US trenerzy mogą być najbardziej pożądane wszystkim butiku oraz stół lub inteligentny telefon z dostępem do Internetu – zapomniane domu. Dlatego najlepiej, aby raz na zawsze zapamiętać zasady, według której należy obliczyć rozmiar butów, a jeśli to konieczne po prostu trzymać w umyśle proste działanie matematyczne.

Obliczyć swój rozmiar

Dołączyć linijki lub metr krawiecki, aby zatrzymać i zmierzyć jego długość, od pięty zaokrąglania najbardziej widocznym wystający palec. W systemach brytyjskich i amerykańskich tych tradycyjnie uważane za wysokie, ale w rzeczywistości może to być środek i palec serdeczny. Nie jest konieczne, aby ścigać „norma”: spacer w butach, które chwieje, nadal nie można, więc lepiej jest obliczyć rzeczywisty, niż średniej wielkości.

Najlepiej postawić stopę na kartce papieru i marker do jej kręgu. W tym przypadku, jeżeli wartość dla prawej i lewej nodze był inny, wybierz najwyższe. Najlepszą rzeczą do zrobienia obmerku pod koniec dnia lub po długim spacerze, ponieważ obciążenie jest lekko opuchnięte nogi i coraz większe.

Otrzymana postać musi być przetłumaczone na wszystkie zwykłego numeru na dole.

  • Buty lub buty dla rosyjskiego producenta trzeba podzielić długość nogą przez 2 i pomnożyć przez 3, a następnie dodać, aby uzyskać liczbę pół patrz: tzw „dodatku funkcyjnego” pozostawioną przez producentów tylko w przypadku wybrzuszenia palców lub nóg o różnej długości.
  • Dla towarów amerykańskich łatwiej najpierw obliczyć krajowy rozmiar buta: Rosja „naprzód” Ameryki w tym względzie na 22 punktów. I że trzeba będzie odjąć od otrzymanej wielkości stopy.
rosyjskie buty Długość stopy * 3/2
US buty (Długość stóp * 3/2) – 22

Trochę wygody

Obliczanie jej rozmiaru, warto pamiętać, że istnieje taki parametr jak „pełności” butów lub objętości stopy. Numer ten jest obliczany przez dość skomplikowanej formuły, i, co do zasady, rzadko używany do zwykłych butów. Wskaźnik kompletności, trzeba będzie, jeśli zdecydujesz się kupić łyżwy, buty narciarskie lub inne twarde buty, które muszą być dobre dopasowanie materiału do stopy. W tym przypadku najprostszym sposobem, aby skorzystać z ciągłym tabeli.

W ogóle, to warto pamiętać, że aby obliczyć stosunek rozmiarów butów nie jest problemem. Najważniejsze nie jest się zgubić, widząc dziwny symbol na dole, i nie spiesz się mierzyć wszystkiego.