155 Shares 9193 views

Wojskowa torba bagażowa – część wyposażenia wojskowego

Rekruty wiosny 2014 roku były mile zaskoczone, kiedy otrzymali w zestawie wojskową torbę. Zawiera zestaw, który rozwiązuje dwa problemy naraz:


  • Higieniczne i sanitarne;
  • Dyscyplinarne.

Przyszli żołnierze i ich krewni pozbawieni są możliwości złożenia skargi na brak lub brak funduszy na opiekę nad sobą. A sierżanci i oficerowie nie będą mieli powodu, żeby się ośmieszać.

Teraz nie trzeba zmierzyć ustawowej odległości od grzebienia do maszynki do golenia. Nie musisz pamiętać kolejności rzeczy. Wszystko, czego potrzebuje żołnierz, znajduje się w torebce z francuskim przypadkiem.

Trochę historii

Mimo francuskiego pochodzenia słowa, dla Rosji tego rodzaju atrybut mundurów wojskowych nie jest nowy. W XVII wieku żołnierze rekrutowani do służby otrzymali siatkę rekrutów.

Zawartość zestawu sprawi, że nowoczesna frajda będzie zabawna. Nie lubi przedmiotów, takich jak proszek i kleszcze do machania peruką, konopi i szydełkowania. Tak wielki dowódca Suworow. Pozbył się wreszcie zbędnego balastu w kampanii.

Po pewnym czasie pojawiła się znowu torba armii. Teraz było to małe, żelazne pudełko z grzebieniem, maszynką do golenia, nożyczkami i łyżeczką.

Valiant rewolucyjni dowódcy wyrzucili burżuazyjną stronę do historii i bravo poszedł do remake świata. Na początku II wojny światowej oficerowie zdobyli małe walizki polowe. Zawsze były gotowe. Zamieszczono zmianę artykułów pościelowych i toaletowych.

W latach rozwiniętego socjalizmu wizjery znów stały się popularne, a nie tylko dla wojska. Aby mieć sprawiedliwość z NRD, Republika Czeska czy Jugosławia nie tylko były praktyczne, ale i prestiżowe.

Cel

"Literackie tłumaczenie słowa" kwestia próżności "jest" konieczne ". I tak naprawdę jest. Potrzeba artykułów toaletowych w armii nie jest tak bardzo luksusem, jak koniecznością. Niewątpliwie należy trzymać je w jednym miejscu.

W służbie wojskowej najważniejsza jest szybkość, dokładność i zgodność z zasadami statutu. Torba do aranżacji wojskowej spełnia wszystkie wymagania. Szybko i kompaktowo zmontowane, zajmuje niewiele miejsca. Elementy są na swoim miejscu. Treść odpowiada zasadom służby wojskowej i jest łatwa do kontrolowania.

Głównym celem nessesser jest wykorzystanie go w terenie, w podróży, w podróży służbowej. Dlatego przed przystąpieniem do służby jest draftees. Służba wszystkich sił zbrojnych, w tym kadetów i uczniów szkół wojskowych, otrzyma nowe wyposażenie.

Wygląd i komplet nessessers armii

Wydano kilka wersji nessessers. Wszystkie one reprezentują rodzaj małej torby. Są wykonane z wodoodpornego materiału częściej kolorując kamuflaż. Są zapinane na zamek błyskawiczny. Mają nieruchome uchwyty i wyjmowany – do noszenia na ramieniu. W niektórych modelach przewidziano hak lub karabinek do mocowania do ściany, gałęzi i tak dalej. Dla wygody, wewnętrzne kieszenie mają znaczniki z nazwą zawartości. Główną zaletą wyróżniającą torbę aranżacji jest jej zwartość.

Standardowe wyposażenie obejmuje 19 produktów higienicznych do pielęgnacji twarzy, rąk, stóp, kompletu do naprawy odzieży, małego ręcznika, lustra i zespołu szkła silikonowego.

Worek oficera oficera uzupełnia się wodą toaletową i nóżkiem składanym. We wszystkich innych aspektach są identyczne.

Jak robić własne ręce?

Zestawy do higieny osobistej są bezwzględnie bezpłatne dla personelu zajmującego stanowisko i personel. Nie jest jasne, ile jest wystarczająco dużo treści. Potrzeby i zwyczaje wszystkich są różne. Ciekawe jest, jak zużyte będą uzupełniane? Za konto osobiste lub z budżetu?

Co jest w przypadku utraty lub uszkodzenia torebki i osprzętu? Jak zwykle jest wiele pytań. I podczas gdy generałowie zdecydują, w nagłych wypadkach można spróbować zrobić wojskową torbę z własnymi rękoma.

W tym celu potrzebna jest mała odpowiednia tkanina, elastyczna taśma lub kawałek mocnej taśmy, nitka z igłą lub maszyną do szycia i trochę cierpliwości.

Szerokość tkaniny powinna być trzykrotnie dłuższa. Całkowity rozmiar przyszłego produktu zależy od liczby, objętości i rozmiaru przedmiotów, które należy umieścić.

Tkanina jest zagięta z brzegów do środka, z kieszeniami marnuje się. Następnie można wyznaczyć szwy za pomocą dodatkowego ściegu wzdłuż konturu. Wypełniona torba do kąpieli jest zwinięta w rolkę i jest ciągnięta elastyczną taśmą lub mocowana przez pierścienie z oplotu. Gotowa jest prymitywna obudowa do przechowywania małych przedmiotów.

Rosyjski żołnierz zawsze różnił się ostrością. Mógł ugotować owsiankę z siekiera, a zamiast poduszki użyć pięści, klepiąc zupę z chlebem, umyć w kałuży i wycierać rękawem.

W nowoczesnej armii nie trzeba okazywać takiej sprytności do przetrwania. Ministerstwo Obrony dokłada wszelkich starań, aby poprawić życie żołnierzy służby wojskowej, tak aby nie były one rozproszone od głównych zadań ochrony Ojczyzny.