157 Shares 7582 views

26 RS Rocket "Granica" ( "Vanguard"): dane techniczne i zdjęcia

Faktyczne przyjęcie rosyjskich rakiet wojskowych RS 26 „Granica” ( „Vanguard”) spowodował poważne zaniepokojenie na Zachodzie. Wydawałoby się całkiem zwyczajne zdarzenie. Nowy średni strategiczny wkracza wojsko, zdał egzamin z nich liderów zainteresowanych krajów została zgłoszona do strzelania, a nawet obecności amerykańskich oficerów. Jednakże, nie było zastrzeżeń stwierdzono, że w ogóle może być zredukowana do tego, że ten rodzaj broni należącej do klasy nośniku lub krótkiego zasięgu, co narusza warunki umowy INF 1987.

Międzynarodowe traktaty dotyczące rozbrojenia jądrowego

Umowy międzynarodowe, aby ograniczyć liczbę nośników broni jądrowej składał się dużo czasu. Podczas panowania L. I. Brezhneva się pierwszą próbę w celu zmniejszenia natężenia konfrontacji dwóch potęg, z których każde jest zdolne do niszczenia wielokrotnie całe życie na ziemi. Następnie przez krótki okres szybkich zmian sekretarzy generalnych, radziecka polityka zagraniczna linia wahała się, co było niemożliwe, aby mówić o amerykańskich. Poważnych ustępstw ze Związku Radzieckiego osiągnąć tylko wtedy, gdy doszedł do władzy, młody lider M. S. Gorbaczowa. W 1987 roku zostało podpisane porozumienie w sprawie wzajemnego zniszczenia nośnika i rakiety krótkiego zasięgu. Sytuacja w kraju do drugiego roku ogłoszonego restrukturyzacji było trudne. Brakowało bardzo wielu wspólnych produktów dzisiaj wyścig zbrojeń wyczerpywać biedny budżet i rewizja wartości wielu historycznych faktów doprowadziło do ogromnego kryzysu moralnego i etycznego społeczeństwa radzieckiego. Nie możemy powiedzieć, że wspomniana umowa była korzystna radziecki strategiczny aspekt geopolityczny czy to poważnie osłabia potencjał obronny kraju, ale w rzeczywistości nie miał innego wyboru nowej głowy państwa. I podpisał go, być może, nie bardzo wiedząc, co zaproponowano w dokumencie. Dziś możliwe jest zrozumienie w tej sprawie w sposób obiektywny i spokojnie.

INF

Problem istnieje od dawna, a polegała na tym, że potencjały nuklearne ZSRR a Stanami Zjednoczonymi zależą nie tylko od liczby nośników, a nawet z jednego ważnego parametru, jakim jest czas lotu. Jeśli spojrzeć na mapę zwykle pokryta bazy rakietowej NATO i krajów amerykańskich, istnieje uzasadnione pytanie o zasadności ich istnienia w takiej ilości, ale nadal blisko naszych granic. Jeżeli w wyniku kryzysu zagranicznej zostanie podjęta na strajk na obecnym terytorium Rosji, czas reakcji będzie bardzo mało. Zaradcze, to teoretycznie może być pocisk uruchamia licznik wokół podstaw, mając wyrzutnie. cele te są dość blisko. Ich skutecznego klęsce pocisków potrzebują małego lub średniego zasięgu, zakazane przez traktat z 1987 roku INF. Ale tutaj z tym samym strategicznym balistyczny RS 26? Za granicą, tworzą na naszych granicach, ze względu na szeroki zakres ich zakres ataku.

Do jakiej klasy to „Frontier”?

Człowiek daleki od kwestii strategii, wydaje się, że więcej niż można latać balistyczny pocisk, tym lepiej. To nie jest do końca prawdą. To twierdzenie jest błędne sklasyfikowane młotem dobrych i złych konwencjonalnym młotkiem. Wprowadzenie międzykontynentalnej cel BR znajduje dwieście trzysta, a nawet półtora tysiąca kilometrów, jest technicznie niemożliwe. To po prostu nie będzie w stanie wprowadzić żądany przebieg walki. ICBM obejmują nośniki balistyczne wahają się od ponad 5000 km. Cały zakres od 150 do 5,5 tys. Km oznacza uważa się średni promień. Powstaje pytanie, do jakiej klasy do przenoszenia rakiet RS 26 „pionierskich”? Jego cechy mają swoje ograniczenia i maksimum (6 th. Km) i minimum (dwa tysiące km.). Ona jest w stanie uderzyć wyrzutnie, położony w pobliżu granicy z Rosją, a tym samym mogą dotrzeć przedmiotów na terytorium Stanów Zjednoczonych lub innych krajach, które wyraziły chęć ataku Federacji Rosyjskiej. Ta wszechstronność naprawdę nie lubią zwolenników amerykańskiej dominacji jądrowej, a oni odwołać się do umowy w 1987 r.

Pozostałe informacje o rakiety

Nie tylko unikalny zakres dla promienia puzzle strategów Pentagonu. Główny problem widzą w zdolności PC 26 „Granicy” przezwyciężenia systemu obrony przeciwrakietowej. Pocisk Warhead jest podzielony na cztery jednostek bojowych, sugerującymi indywidualnie i każdy ma swój własny silniczków. Wszystkie szczegóły właściwe organy nie ujawniają, choć jakiś „przeciek” nadal organizować. RS Rocket 26 „Granica” nie jest przede wszystkim do bezpośredniego wykorzystania zgodnie z jej przeznaczeniem, ma ona głównie psychologiczny wpływ na sztabach potencjalnych wrogów, a jeśli nie są oni świadomi własnej bezbronności, cały wysiłek włożony w jej tworzeniu, będą daremne.

projekt

Dane dotyczące ICBM urządzenia RS 26 „Granica” pokryta w prasie bardzo oszczędnie. Wiadomo, że całkowita moc głowic cztery elementy 1,2 Mt (4 x 300 kt). Architektura struktury powłoki trójstopniowym powtarza „Topol” i „Yarsov”, ale jej ciężar jest mniejszy ze względu na stosowanie wysokiej jakości materiałów polimerowych. poinformował również fundamentalnie nowego systemu dowodzenia i kontroli, który działa w unikalny algorytm, który pozwala uniknąć niebezpiecznych przedmiotów (pocisków) oraz na przebieg walki z wysokim prawdopodobieństwem trafienia w cel. Poszczególne systemy tworzenia aperiodycznych wahań prędkości i kierunku utrudniającym uszkodzenia głowicy w locie. Algorytm ten pozwala na utrzymanie zdolności bojowej, nawet jeśli 35 przechwytujące będą wydawane do przechwycenia. Energia wytwarzana przez silnik przy starcie, zapewnia dostęp do przebiegu walki, nawet przez chmury wybuchu jądrowego. To imponujące.

Materiały konstrukcyjne

Zwiększanie masy ładunku i dużej mocy pocisk balistyczny RS-26 „Boundary” wynika z dwóch czynników: nowego rodzaju paliwa i produkcji specjalnego zespołu materialnej scenie i owiewki. Używane Specjalna technologia zaprojektowana do „Spetsmash” i nazywany „tselnomotannoy”. Jest to skomplikowane technologicznie, włókna polimerowe, które, jak kokonu, tkane, jest produktem unikalnym wytwarzania organo-chemiczną, ale można jeszcze opisać jako uproszczonej formie. W szczególności szablonów cylindra lub innego organu obrotowego wymaganej precyzji rany polimer kompozytowych przędzy (z włókien aramidowych). Następnie żyły kabli impregnowany spoiwem-agent. Po utwardzeniu otrzymane zdolne wytrzymywać temperatury 850 stopni, a silne oddziaływania mechaniczne. Ciężar właściwy tego polimeru kompozytowego jest znacznie niższa niż w przypadku metalu.

paliwo

Jeśli coś i jest tajemnicą państwową, więc ta kompozycja paliwa, która wypełniona PC 26 „Granica”. Funkcje takie pociski przechwytujące go byłoby bardzo trudne, nawet jeśli te głowice nie były tak trudne do manewrowania zdolności. Ważne jakość dowolnego paliwa zależy od energii, która jest uwalniana podczas spalania jednostki jego masy. Ponadto, nie ma znaczenia stabilność procesu spalania, niezależnie od temperatury, wilgotności lub barometrycznego wskaźników środowiska. Wewnątrz etapach MS 26 „Granicy” pisał stałymi elementami rozpraszającymi energii oparte na HMX. Zapewniają stabilny lot pocisku przy bardzo wysokich prędkościach. Więcej opinia publiczna nie jest znana. Jak powinno być.

podwozie

RS Rocket 26 „Granica” opiera się w kopalniach, ale jego głównym celem – wykorzystanie kompleksów komórkowych. Początkowo jego powinien używać transportu Podwozie MZKT-79 291, zbudowany według wzoru 12 x 12. Jest on wykonany z tego urządzenia multiwheel na Białorusi. Na korzyść tej hipotezy jest fakt samochodów biorących udział w paradzie poświęconej obchodów 68. rocznicy zwycięstwa. Obserwatorzy zauważyć nowe ciągniki, przewidziane jako część uroczystości, na których jest to możliwe do przeprowadzenia „granicę” RS 26. Zdjęcia zrobione w Mińsku jednak sprzeczne informacje, które do transportu nowych pocisków może być używany Kamaz-7850 chassis lub białoruską MZKT-79292.

Najbardziej prawdopodobna wersja eksperci uważają nadal reprezentowane w paradzie mnogokolesnik MZKT-79291 as-79292 Pojemność MZKT jest niewystarczające i KAMAZ, przeciwnie, ma nadmiar mocy.

Powody do obaw Zachodu

Przedstawiciele opozycji czynne krajach zachodnich jest nawet rakiet RS 24 „yars”, mniej więcej o tych samych powodów jak PC 26 „Granicy”. Co jest niebezpieczne dla systemów obronnych NATO, tego typu balistycznych nośniki głowic nuklearnych? W ciągu ostatnich trzech dekad, według amerykańskich kongresmanów, ich kraj nie doświadczył takiego zagrożenia dla bezpieczeństwa narodowego. I to nie tylko w skróconej obszarze poradnictwa, nad którym jest praktycznie niemożliwe do przyjęcia środków neutralizacji głowicy. Stopa dokładność wszystkich czterech jednostek jest bardzo wysoka, to jest przez astrocorrection kosmicznego systemu. W połączeniu z nieograniczonymi możliwościami pokonywania granic antyrakietowych krajów – potencjalni przeciwnicy mogą zawierać zbędne jest kosztowny system obrony przeciwrakietowej, który nasi zachodni „przyjaciele” mają tendencję, aby umieścić jak najbliżej do granic Rosji. System rakietowy „Frontier” PC 26 stać asymetryczna reakcja na próbę zneutralizowania potencjał nuklearny na rosyjskim ICBM przechwycenia znaczy.